Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinekoralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt KORALGOL 2 w IGN Projekt
961507 odwiedzin | wpisów: 278, komentarzy: 1275, obserwuje: 291

Jaka grubość chudziaka ??? 10 czy 15 cm ??? HELP

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam

Na dniach rozkładam kanalizację w fundamentach i bede wylewać chudziaka - powierzchnia do zalania około 126m2 ( razem z tarasem )

Jaki beton warto brać na chudziaka b10 czy b15 i jaka grubość wylewać ??? Obstawiam na 10-12 cm - różnica w ilosci betonu między 10 a 12 cm to jakies 2,5m3 betonu więc jakieś 600 zł - czy warto pogrubiac chudziaka czy lepiej wylać 10 cm nie przepłacając ??

Chudziak bedzie wylewany na folię budowlaną i oddylatowany od ścian fundamentowych styropianem grubości 2 cm - płyty styropianu cięte wzdłuż czyli pasy styro 100cm x 25 cm układane na równi ze ścianą fundamentową i podsypane piaskiem ( dociśnięte ) Folia wywinięta na ściany fundamentowe .

Pod schody zamierzam wylać wcześniej taki stopień betonowy z zatopionym zbrojeniem wychodzącym pionowo do góry. Zastanawiam się nad wylaniem dodatkowych wzmocnień pod ścianki działowe ( w przekroju jakieś 20x20 cm ) i dopiero na to chudziaka z gruszki. Te wzmocnienie ukręce sam w betoniarce pare dni wcześniej . Co o tym myslicie ???

czy stosować jakieś dodatkowe zbrojenie przy chudziaku ?? - jakieś siatki ( zgrzewane) takie jak przy posadzkach ??? czy rury kanalizacyjne i wodne otulać jakąś dylatacją w stosunku do chudziaka ??? na wodna planuję założyć jakąś większą srednicę np rurę pcv 50 ( obecnie wodną mam 40 ) tak aby miała mozliwość pracy bez naprężeń na chudziaka :) A może przesadzam :( z tym chudziakiem :) wylac 10 cm bez dodatkowej zabawy z izolacjami i dylatacjami ???? czas pokaże :)

Obecnie mam lekką kontuzję po sprzątaniu na działce ( obolałe żebra ) więc nie biorę się za kanalize - zresztą w nocy mrozy i kopać w tej ziemi :(  Z plusów i kroczków do przodu - zamówiłem i zapłaciłem za bloczki ytong na ( mam nadzieję ) cały domek . Dodatkowo zamówiłem gotowe nadproża ytong aby nie robić szalunków i budować mostki termiczne :)

Towar bedzie czekał w hurtowni na mój telefon :) Mam nadzieję że współpraca z wytypowaną hurtownią bedzie dalej przebiegała bezproblemowo - jak mi zostanie paleta bloczków to nie bedzie problemu ze zwrotem :)

a zamówione:

30 palet ytonga 24 cm

9 palet utonga 11.5 cm

pare belek nadprożowych

Teraz tylko klej do ytonga kielnia i niech sie mury pna do góry :)


Komentarze (4)
Tytuł: chudziak
autor:daroosa dodano: 2010-03-10 | 17:53:02
Moim zdaniem 10 cm starczy. Daj B-15. Jak coś później będziesz miał więcej miesca na położenie grubszej izolacji pod wylewkę. pozdrawiam
Tytuł: chudziak
autor:mojswiat.monika dodano: 2010-03-10 | 19:42:05
Witam! Jesteśmy także na takim etapie tylko, że chudziaka bedziemy wylewać bez folii na pisek tylko że podloże bylo ubijane skoczkiem i plytą rok temu, a wylewki to bedziemy wylewać 6 cm.,oraz tą dylatacje w kolo ściany. Doradził nam to nasz znajomy budowlaniec. Ale nie chcę mącić w głowie i wybór należy do Ciebie
Tytuł: senkju
autor:norbiwolow dodano: 2010-03-11 | 08:25:54
Ja też zagęszczałem płytową zagęszczarką na jesień - ubijałem po 20 cm - zasypywałem ręcznie :( bez ciężkiego sprzętu - mam nadzieję że jest dobrze ubite. teraz przed wylewką planuje jeszcze zagęścić - bo w zimie wierzchnia warstwa się spulchnia od zimna.
w takim razie ja leję 10 cm b-15
a co z ewentualnym dodatkowym zbrojeniem ????
autor:LUCas dodano: 2010-03-13 | 23:35:07
Ja proponuje zagęścić podłożę, wylać chudziaka b10, (no chyba, że jest nie wielka różnica w cenie pomiędzy b10, a b15). Siatka zbrojeniowa jak najbardziej by się przydała. Beton działa doskonale na ściskanie, natomiast jego wytrzymałość na rozciąganie jest 10 krotnie mniejsza od wytrzymałości na ściskanie. Siatka wzmocni cała wylewkę i wzmocni ją w przypadku powstania naprężeń rozciągających czy ścinających.
Na to proponuje w późniejszym etapie 20cm dobrego styropianu ;)
Pow. użytkowa: 145.3 m²
Pow. użytkowa: 163.2 m²
Pow. użytkowa: 81.7 m²
Pow. użytkowa: 86.3 m²