Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinekoralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt KORALGOL 2 w IGN Projekt
961506 odwiedzin | wpisów: 278, komentarzy: 1275, obserwuje: 291

Filary wykonane wg własnego pomysłu :)

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Przez wiele nocy sen z powiek spędzała mi kwestia filarów przed wejściem :( Jakie zrobic i w jaki sposób aby wyszło ładnie a zarazem tanio :) Cegła klinkierowa w cenie około 3 zł za 1 sztuke budowało nam kwote około 1300 zł za samą cegłę - do tego zaprawa do klinkieru i specjalny cement bez dodatków do zabetonowania rdzenia 14x14cm - potem do tego jeszcze fuga :) Kwota wyszłaby pewnie sporawa - a na tym etapie każdy grosz sie liczy - szkoda było mi wydac taka kase aby miec juz efektowne filarki a brak np dachu :) Drugi pomysł to szalunki kartonowe - tyle że mi sie nie widzą okrągłe - bardziej pasuja do dworków - no może jakbym zostawił górne wyjscie na balkon w łuku i tak samo wykonał balkon i dchody wejściowe to jakoś by to sie komponowało - jednak moja wizja to koralgol na styl nowoczesny :) Kwadratowych szalunków nie ma - i co tu robić ???? zbijać z desek - przeleciało przez głowę ale nie miałem idealnych desek na zbudowanie formy no i  zawsze pewnie coś się wyobli  przy zalewaniu . Potem do głowy przyszedł pomysł aby wymurowac z cegły silikatowej - białej gładkiej - cena 80 gr za 1 sztuke całkiem całkiem - zaprawa do murowania zwykła tania - tyle że wiadomo jak silka lubi zielenieć przy ewentualnym zawilgotnieniu jak jej sie nie zabezpieczy - zwłaszcza że wejście jest od północy - no i pewnie biały filar nie byłby zbyt praktyczny - zaraz by się brudził i szpecił :(  No i w pewnym momencie wpadłem na pomysł wymurowania filarów z solbetu 6 cm a srodek zalania betonem - i tak tez zrobiłem - wyszło 5 warstw do góry - bloczki stawiane z przesunięciem wiązania - dodatkowo wzmacniane między poziomymi  spoinami " wieszakami do profili karton-gips " :) wycinałem te blaszki co były wydziurkowane i nimi za pomocą wkrętów do drewna 6 cm skręcałem 2 bloczki od góry - na to stawiałem kolejną warstwę wzmacnianą w dolnej części wkrętami do drewna 12 cm a górą konsekwentnie tymi blaszkami - i tak wykonałem 2 filary o wysokości 3 metrów - wewnątrz powstał rdzeń do zalania betonem o wym 18 cmx18 cm - i ten właśnie rdzeń w dniu wczorajszym zalałem betonem B20 - 0.2 m3 - a teraz o kosztach :) 40 bloczków solbet 6 cm - 95 zł , beton 0.2m3 - 40 zł , pół worka kleju do betonu komórkowego - 10 zł, pręty fi 12 - nie pamiętam bo były już zabetonowane na jesień 09 :) Taniej już się chyba nie da :) A finalnie jak wykończone bedą filary ???? Na to jeszcze mam czas - może marmolit, może płytka klinkierowa, może taki sam tynk jak na budynku, a moze piaskowiec - na razie tym sobie głowy nie zaśmiecam bo muszę teraz nad teriva się skupić aby ja rozłożyć na reszcie domku - a tam już sporo kombinacji , przepustów i wzmocnień idzie :) 

Troche sie rozpisałem a nic nie pokazuję - no to fotki z wczoraj :

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

a to zabawa z podciągiem w salonie:>

mojabudowa.pl - blog budowlany

 


Komentarze (18)
autor:msz-n  dodano: 2010-07-20 | 09:19:59
Spisałeś się, Chłopie, z tymi filarami. Tylko gratulować pomysłu :-)
Masz rację, Koralgol straciłby sporo przy okrągłych kolumnach. Tu musi być kanciato i prosto ;-)

Przy piaskowcu kładźcie łupek poziomo, jeśli się na to rozwiązanie zdecydujecie. Widziałam kilka domków, gdzie w ramach oszczędności (chyba pracy przy cięciach) ludzie kładli łupek w pionie. Słupy wyglądają jak 2 zapałki... brrr...
Tytuł: dzięki :)
autor:koralgol2norbiwolow  dodano: 2010-07-20 | 09:38:13
Przy takiej budowie jaka ja upubliczniam to chyba tyle samo człowiek sie namęczy psychicznie o wszystkim rozmyślając jak potem fizycznie to realizując - a co do okładziny to nawet mi to przez głowe nie przeszło aby pionowo kleic piaskowca :) filar obecnie jest o wymiarach 30x30 cm i tyle chyba mają płytki po długosci - jakby co zawsze można go pogrubić styropianem w razie "W"
pozdro
autor:baczki  dodano: 2010-07-20 | 10:14:20
Świetny pomysł i robota!!;)
autor:renatkaz87  dodano: 2010-07-20 | 10:48:49
Wow, gratuluję pomysłowości!
Tytuł: filary
autor:honoratazbyszek  dodano: 2010-07-20 | 18:47:30
Patrząc na te filary utwierdzamy się w przekonaniu,że dobrze wybraliśmy stawiając na okrągłe w naszym Kolargolu.Przede wszystkim nasze nie będą takie grube.
Wam się podobają takie i OK,każdemu podoba się co innego.
Norbi dzięki,że pomogłeś nam pozbyć się wątpliwości i teraz już na 1000 % pozostaniemy przy okrągłych.
Tytuł: c.d.
autor:honoratazbyszek  dodano: 2010-07-20 | 18:56:53
Ach zapomniałam...Norbi powinieneś opatentować swoje pomysły budowlane :)
Głowę to ty nosisz nie od parady chłopie, gratulacje !
Tytuł: Klinkier
autor:ostrsw  dodano: 2010-07-20 | 20:38:33
Ja zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem ale czy później płytka klinkierowa nie będzie odpadać od bloczka?
Jak wyliczyłeś że wyszło Ci 1300zl za cegłę klinkierową?
Tytuł: odp...
autor:koralgol2norbiwolow  dodano: 2010-07-21 | 08:28:21
Co do kwestii okrągłe czy kwadratowe - tak jak piszecie - jak sie komu podoba - jedynie jedna zasada - wszystko musi ze sobą współgrać - jak okrągłe filary to wejście po schodach do domku po łuku - taki sam balkon oraz drzwi balkonowe - wtedy będzie git !!!! ja robie na kanciasto :) co do wyliczenia kwoty za cegłę to na 2 filary 3 metrowe potrzeba około 320 cegieł po minimum 3 zł/ za cegłę - daje nam 960 zł :) mój błąd :( myslałem o 420 szt . Co do odpadania klinkieru - skoro nie odpada od styropianu to tu też nie bedzie problemu - pewnie jakiś grunt pójdzie albo zwykły tynk a na to dopiero klinkier - na to na razie mam czas aby coś "opatentować " :)
Dziękuje za odwiedziny na blogu dla wszystkich czytających moje wypociny :) i pozdrawiam
Norbert
Tytuł: Filary
autor:konieczko  dodano: 2010-07-23 | 10:25:58
Jestem pod wrażeniem. PRzede wszystkim zdolności. Pozdrawiam serdecznie

K
autor:lucas  dodano: 2010-07-25 | 15:13:31
Kiedyś pisałeś, że będziesz stosował do płyty balkonowej system ISOMUR izolujące płytę balkonową od reszty domu, czy to jest nadal aktualne postanowienie ?:)
Tytuł: izolacja balkonu
autor:koralgol2norbiwolow  dodano: 2010-07-26 | 08:52:47
W tej kwestii cały czas się nad tym zastanawiam :/ w sumie dobrze byłoby takie coś zastosować tyle że po otrzymanej wycenie koszt takiej wkładki izolacyjnej to około 700 zł - jakby była to połowa tej kwoty to bym zastosował bez namysłu - niestety chyba nowinki budowlane musza kosztować - nie jest tam przeciez jakiś drogi materiał- chodzi tu raczej o patenty, marże itp. Myslę jednak że za kwote 700 zł to z naddatkiem moge zaizolowac balkon standardowo styropianem i jeszcze mi zostanie materiału :) Jakby nie było trzeba od początku liczyć każda złotówkę :)
Pozdro
Tytuł: Izolacja balkony
autor:ostrsw  dodano: 2010-07-26 | 12:04:33
Jak będziesz izolował balkon?
Mi doradzono abym izolował w wieńcu ale inni polecają obłożyć płytę balkonu styropianem z każdej strony. To rozwiązanie odpada bo strasznie gruby ten balkon wyjdzie.
Tytuł: izolacja cd...
autor:koralgol2norbiwolow  dodano: 2010-07-26 | 13:15:02
tylko jak zaizolować w wieńcu - jedynie z użyciem tych drogich kształtek :( no bo przecież nie wstawisz zwykłego styro poprzebijanego prętami zbrojeniowymi :) Co do obkładania całego balkonu styro - płyta grubości 12 cm do tego od dołu 10 cm styro i od góry z 5 cm styro i wylewka na gotowo 5 cm - czyli łacznie około 32 cm grubości - chyba nie tragicznie to bedzie wizualnie - zwłaszcza że myślałem aby pod balkonem pomiedzy filarami ze styro zbudować takie jakby łuki lub cos w ten deseń - tak aby środek był z taka jakby wnęką - po obwodzie w zabudowie pociągnę listwe led i bedzie fajny efekt przy wejściu na suficie ( pod balkonem ) :) Mam wg mojej żonki hoopla na punkcie podświetlania wnętrz i zabawy oświetleniem :)
Napisz jak Ty finalnie robisz balkon ???
Tytuł: izolacja stropu
autor:honoratazbyszek  dodano: 2010-07-26 | 13:42:56
też miałem dylemat i jedyne rozwiązanie aby były mniejsze straty ciepła to kształtka keramzytowa L,U u nas w hurtowni zapłaciliśmy 1606zł na cały strop u Ciebie będzie na pewno taniej,zastanawiam się jeszcze nad wieńcem i słupkami żelbetonowymi w ścianie kolankowej i tam też zastosuję te kształtki tylko odwrócone bokiem.
Tytuł: Izolacja balkony
autor:ostrsw  dodano: 2010-07-26 | 22:54:45
Dziś dowiedziałem się więcej jak to ma wyglądać. Więc tak styropian będzie zatapiany w wieńcu jedynie druty będą słabym punktem ale myślę że to minimalne straty. Sam styropian będzie odsunięty od krawędzi ściany około 7cm+5cm(styropian utwardzany) reszta wieniec. Powstanie takie "C" płyta balkony będzie się spierać po 7cm z każdej strony. Oczywiście styropian powinien być wypuszczony tak aby gotowa wylewka była też izolowana. Pewnie będzie się łamał więc chyba będzie na równo ze stropem. W tym tygodniu powinienem już mięć gotowy strop to wstawię zdjęcia.
autor:lucas  dodano: 2010-07-26 | 23:23:17
Moim zdaniem 700 zł to nie pieniądze, jeśli jeszcze weźmiesz pod uwagę brak konieczności ocieplenia samej płyty balkonowej to koszt maleje. Wiem, że budując dom każdy grosz się liczy, ale z drugiej strony to taki element, którego nie możesz później wymienić. Może się będzie opłacać, w końcu to nie taka duża kasa. Przemyśl to dokładnie :)
Tytuł: odpowiedzi :)
autor:koralgol2norbiwolow  dodano: 2010-07-27 | 08:46:17
honoratazbyszek
Na kształtki LiU u mnie już za póxno :( mam już podstemplowany strop belkami na 4 cm ponad ściany a kształyki mają zdecydowanie wiecej - wyszłyby róznice i w sumie chyba wymierne korzyści :( Co do sciany kolankowej to ja mam plan aby zaszalować po zewnętrzenej ytongiem lub solbetem 6 cm - lub jak mi starczy desek :) to myślałem nad wkładka styropianu 5 cm od strony zewnętrznej. na razie to martwie się stropem :)

ostrsw
No bez rysynku sie nie da :) mój zmysł wizualzacji przestrzennej w tym momencie zawodzi :( jak dobrze rozumiem w światło ściany ( wieńca grubości 24 cm ) wstawiasz 12 cm styropianu czyli takie paski wysokości konstrukcyjnej stropu i przebijasz je zbrojeniem ??? które łączy się z płyta balkonowa - czy dobrze zrozumiałem ??? Czy cos takiego wytrzyma siły ścianające i ciągnące płyte balkonową ??? Pozostaje mi czekać na foto od Ciebie - mam nadzieję że będziesz pierwszy ( prekursorem ) w tej kwestii a ja bede bazował na Twoim rozwiązaniu :)

lukas
Kształtki systemowe - spoko rozwiązanie - tyle ze tak jak pisze zdecydowanie za drogie na nasze warunki - Niemcy i inne kraje sa do przodu z budowlanką w stosunku do Nas i tam takie rozwiązania sa standardem i koszt ich jest relatywnie niski w stosunku do choćby zarobków :) Niemniej jednak cały czas gdzies tam w głowie mi te kształkti siedzą i zaprzątają rozważania decyzyjne :/ Troche sceptycznie do tych rozwiązan nastawia mnie mój kierownik budowy - twierdzi że skoro planuje zaizolowac dom 20 cm warstwa styropianu to nie ma potrzeby bawić się w docieplanie wieńca czy ścianki kolankowej - wstępnie chciałem umieścić np w wieńcu stropowym pare cm styro ale podobno to niewiele by dało w rozrachunku końcowym po dołożeniu izolacji całej elewacji - i bądż tu człowieku madry i mądrze wybuduj dom - wybierając najbardziej optymalne rozwiązania :) Moze jakby mi zrobili jakąś promocje na rozpropagowanie innowacyjnych rozwiązań to skorzystałbym z tych rozwiazań i zastosował te kształtki :) Czas pokaże - do zabawy balkonem mam jeszcze powiedzmy jakiś tydzien - w tym tygodniu musze postawić komin do kominka oraz ułozyć strop na salonie i kuchni.

Pozdrawiam wszystkich czytających i komentujących - wszelkie uwagi mile widziane :)
Tytuł: Wielka ściema
autor:ostrsw  dodano: 2010-07-27 | 20:05:12
Więc tak teoretycznie bez zbrojenia to jest wszystko pięknie i ładnie ale w praktyce to wyszły nici z tego ocieplenia w wieńcu :(
Po pierwsze druty posiekały by styro tak że mało co by go było (nie wiem skąd ludzie biorą te pomysły).
Po drugie te 7cm co by się miała płyta spierać na ścianach to po mojemu za mało.
Pozostaje otulenie całego balkonu styropianem ale ten wygląd ble.
Pow. użytkowa: 104.4 m²
Pow. użytkowa: 68 m²
Pow. użytkowa: 99.9 m²
Pow. użytkowa: 91.1 m²