Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinekoralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: KORALGOL 2
1067072 odwiedzin | wpisów: 278, komentarzy: 1292, obserwuje: 296
 

Temat schodów dla tiwmisiek :)

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Na prośbe Iwony z tiwmisiek.mojabudowa.pl

cyt:

.. kolejny problem i kolejne wywody Pana architekta.

W projekcie schody sa drewniane lub stalowe, my chcielibysmy betonowe, tym bardziej ze pod schodami chcemy zrobic schowek.

Odpowiedz naszego pana architekta jest taka:

Odnośnie schodów - z naszego doświadczenia tak małe i do tego zabiegowe schody lepiej wychodzą w technologii stalowej bądź drewnianej. Możemy rozważyć schody żelbetowe przy likwidacji zabiegu i wydłużeniu biegów schodów i ścian nośnych oraz otworu w stropie - a co za tym idzie przesunięciu drzwi w łazience na piętrze i przeniesieniu pralki w inne miejsce. Jeśli się Państwo zdecydują skonsultuję takie rozwiązanie z konstruktorem. Kosz tej operacji to jakieś 200 - 300 zł.

Co na to posiadacze Miskow i schodów betonowych, u Was tez bylo tak robione ? Jesli nic nie zmienialioscie, czy miejsca ba betonowe schody bylo wystarczajaco ?

A może nasz pan architekt szuka dodatkowej kasy ?

---------------------------------------------------------------------------------------------

No wiec tak - pierwsze co to ja bym zmienił architekta :) Ciągnie kase jak wypasiony odkurzacz centralny :) Ale nie rozwijam tej kwestii.

Przejdzmy do temetu schodów - Schody można wykonac żelbetowe i zabiegowe i dwubiegowe - napewno wygodniejsze beda 2 biegowe - ja takie wykonałem - jakos sie zmieściły ALE :

- spocznik obecnie ma 78 cm szerokości - minimum wg rysunków technicznych i literatury to 80 cm - moze byc problem z wnoszeniem wiekszych gabarytów na góre - ale jak mądrze zrobi sie barierke to nie bedzie problemu

- faktycznie dolny bieg wyszedł mi troche w hol - jakieś 1,5 stopnia - chyba cos troche ponad 3 metry od skrajnej ściany - zobaczcie we wczesniejszych postach - jest tak to dokładnie opisane i ofotografowane

- ja dodatkowo zmieniłem bieg schodow - zaczynaja sie po stronie salonu a kończa na pietrze po stronie łazienki - i tu zgodnie z przepisami drzwi otwierane na zewnątrz - ktos mógłby dostac w nos wchodzac po schodach - oryginalnie nie ma tego problemu ale wtedy na dole wchodzi bieg w swiatlo drzwi do gabinetu :) trzeba cos pokombinowac - ja na górze drzwi do łazienki przenosze na ścianę ta krótka koło wejścia na częśc garazową

ściany nosne mam wg oryginalnego porjektu - jedynie chyba ta gdzie zawieszona plazma w salonie :) jest szersza o jakies 20 cm - otwór między salonem a holem i tak jest wielki :)

Reasumując - ja bym nic tam z architektem nie konsultował - sprawny budowlaniec bez problemu sobie z tym poradzi czy to 2 biegowe ( łatwiej wg mnie zaszalowac i zazbroic ) czy zabiegowe - nic w projekcie nie treba zmieniac !!! Oryginalnie przeciez projekt przewiduje żelbetowe schody - faktycznie brak w projekcie jest dokładnego rozrysowania tego elementu konstrukcyjnego ( zbrojenia , wymiarów itp ) Tu mały minus dla pracowni Dominanta :) 

Jak macie jeszcze jakies pytania to smialo piszcie - chetnie pomoge :)

Pozdrawiam


Komentarze (3)
autor:bob-budowniczy  dodano: 2011-01-13 | 22:31:41
Witam
Przeglądam systematycznie Twój blog i musze przyznać ze swoją determinacją oraz zaangażowaniem sił własnych zrobiłeś na mnie ogromne wrażenie. Tym bardziej że masz troszkę czasu na prowadzenie bloga i dobre rady dla innych. Dobra koniec tych pochwał bo i tak pewnie w domu korzystasz ze słów jednej z reklam marketu budowlanego "bądź bohaterem w swoim domu" :-)

Na koniec chciałem prosić cię o przesłanie na priva (mail: bob_budowniczy@op.pl ) -o ile wyrazisz taką chęć- informacji o koszcie nadproży prefabrykowanych z YTONGa.Planuję budowę domy właśnie w tym systemie przy czym albo z XELLA 40 albo z XELLA ENERGO 48. Bardzie skłaniam się ku temu drugiemu ze względu na lepsze parametry cieple. Pytam ponieważ chciałbym być przygotowany na rozmowę z Architektem adoptującym domek do warunków zabudowy.
pozdrawiam i życzę dużo wytrwałości :-)
autor:tiwmisiek  dodano: 2011-01-16 | 14:25:53
Dzięki wielkie za te cenne informacje.
Napisaliśmy architektowi, żeby nic nie zmieniał, później z kierownikiem będziemy łatwić takie sprawy! Dzięki jeszcze raz !
autor:honoratazbyszek  dodano: 2011-02-05 | 23:40:09
Fajna atrapa na głównym zdjęciu :)...
...ale gdzie kominy? ;)

0% progress ....

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Od ostatniego wpisu na blogu sytuacja na budowie niestety nie uległa zmianie :( jedynie odśnieżanie stropu ( a jest troche m2 ) co kilka dni przypomina, że jest to budowa w trakcie a nie porzucony pustostan :)  Chyba jak nikt w okolicy nie wypatruje słonca i ciepłych dni. Niech choc z 1 tydzień na minimum +5'c sie pojawi to klinkier na kominach by zagościł , szczyty by sie ukończyły , i gdzie niegdzie ociepliły i potem nawet przy minusowej temperaturze moznaby montowac membrane i łaty a potem dachówke - a jakby to było to juz z górki - napalic w kozie i stawiac dzialowe ścianki na dole i górze - a tak czekamy, czekamy , czekamy :( i wcale to czekanie nie pozwala odpoczac od pracy na budowie - chyba podłapałem pracoholizm budowlany :) 

 

Dziekuje Wszystkim za życzenia świąteczne i noworoczne !!!!! Oby na nastepne świeta odpisac Wam z Koralgola :) The dream come true :) pozdrawiam.


Komentarze (3)
autor:edyskas  dodano: 2011-01-05 | 14:46:12
Jutro do ko nca tygodnia ma byc po 6-8 stopni:)) wykorzystajcie ta chwile:)) Pozdro:)
autor:romka  dodano: 2011-01-05 | 15:03:38
Norbi czekaj do soboty podobno ma być koło 8 na plusie!
autor:tiwmisiek  dodano: 2011-01-05 | 18:49:30
Zima nas w tym roku nie rozpieszcza, nie wierze w prognozy pogody i dopiero jak poczuje/zobacze ze jest + to uwierze. Jedyne co moge zrobic to zyczyc szybkiego nadejscia wiosny !