Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinekoralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: KORALGOL 2
1067072 odwiedzin | wpisów: 278, komentarzy: 1292, obserwuje: 296

Moje pierwsze tynki - kotłownia skończona :)

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W wolnej chwili po pracy uczęszczam na dodatkowy kurs samodzielnej nauki tynkowania :) Najpierw na klej gipsowy przyklejam do ściany listwy podtynkowe , obrabiam narożniki , potem ścianę zwilżam woda i na ściane kielnią wychlapuje szpryc - gotowy szpryc marki Weber. Staram sie aby nie wychodzil poza lico sciany po przejechaniu łatą po listwach podtynkowych. Na drugi lub trzeci dzień tynk dolecowy - cementowo wapienny z perlitem marki Weber. Potem łata i zaciągam - wyrównuje powierzchnie aby nie było dziur ale nie ma to byc jak gładź :) Na drugi dzien zwilżam wodą i paca styropianową zacieram na w miare gładko i jednolicie. Można tez troszkę pobawić sie pacą z filcem - wtedy jest delikatniejszy i bardziej nadaje sie do malowania - im bardziej chropowaty tym lepszy pod płytki - ja chyba poprzestane w kotłowni na pomalowaniu ścian na biało - bedzie kocioł gazowy.

Ok pare fotek cykniętych dziś:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wczorajszy szpryc na ścianie w garażu

blog budowlany - mojabudowa.pl

Koza za 110 zl - daje radę :) tylko szybko trzeba dokarmiac ją bo ma spory apetyt na drewno

blog budowlany - mojabudowa.pl

Kotłownia cała juz wytynkowana - wczoraj obrobiłem okno - dzis zacierałem pacą filcową - wszelkie klamoty z garażu przełożyłem do kotłowni

blog budowlany - mojabudowa.pl

Luksfery z odzysku - pamietają jeszcze czasy PRL :) Doświetlają garaż z okna w kotłowni.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Brama garażowa raz jeszcze

blog budowlany - mojabudowa.pl

Koza , pion kanalizacyjny  zainicjowany ...

blog budowlany - mojabudowa.pl

Na pietrze wykonane ocieplenie z resztek styro 18 cm - pokój z balkonem ma większość pierwszej warstwy

blog budowlany - mojabudowa.pl

Boczek ściany lukarny docieplony

blog budowlany - mojabudowa.pl

Początki DGP ( grawitacyjne )

blog budowlany - mojabudowa.pl

Sypialnia

blog budowlany - mojabudowa.pl

Przed chwila zatarte na gładko okolice okna w kotłowni

blog budowlany - mojabudowa.pl

Klamka zamontowana , okno obrabiane z pomocą listew plastikowych przyokiennych i narozników metalowych. Przed tynkami zastosowałem od wewnątrz tasme paroszczelna między profilem okna a ścianą , potem poszła na to siatka metalowa aby wzmocnić tynk , na to szpryc i wczoraj powędrował tu tynk docelowy.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Parapet zakupiony w castoramie za 78 zł - marmur kolor golden cos tam

blog budowlany - mojabudowa.pl

tak wygląda listwa przyokienna po otynkowaniu

blog budowlany - mojabudowa.pl

Sterowanie roletą elektryczna w kotłowni - indywidualnie oraz centralnie czyli za pomoca jednego przycisku lub alarmu wszystkie rolety w domu pójda w dół lub w góre

blog budowlany - mojabudowa.pl

Miejsce na kocioł gazowy - zasilanie , sterowanie ( skrętka ) oraz odpływ kondensatu z kotła

blog budowlany - mojabudowa.pl

Miejsce do "majsterkowania w kotłowni" ( garażu ) - kabel sieciowy ( lan, net ) oraz napięcie.

Obecnie w planach samodzielne wykonanie tynków w garażu . Zastanawiam sie nad ścianą między garażem a cześcia mieszkalna - czy ja docieplac styropianem ???? i wtedy tylko tynk taki z siatką - czy normalnie otynkowac skoro garaz ma miec jakiś tam grzejnik i zakładana temperature okolo 10-15 stopni minimum - a może skoro wszędzie na dole robie podlogówke to i w garażu takie cos wykonac ??? czy ktos ma podlogówke w garażu ??? i czy docieplać te ścianę ????

cdn...   


Komentarze (6)
autor:tusiak  dodano: 2012-01-15 | 18:26:44
Gratuluję samodzielnego wykonywania tynków! Jeśli chodzi o ścianę w garażu, my planujemy ocieplać, bo w garażu przewidujemy tylko grzejniczek, który miałby tam utrzymywać temperaturę dodatnią.
autor:tommar  dodano: 2012-01-15 | 20:34:34
Dobra robota ! Co do ocieplenia ściany w garażu to ja raczej będę ja ocieplał tak samo jak cały sufit ponieważ w garażu prawdopodobnie będą góra dwa grzejniki żeby utrzymywać dodatnia temperaturę ale na-pewno nie +15 czy 20 stopni.Co do podłogówki w garażu to nie słyszałem o takim rozwiązaniu ale pewnie można tylko jest pytanie czy jest sens? to garaż gdzie stoi samochód i przechowujemy graty.
pozdro.
autor:honoratazbyszek  dodano: 2012-01-16 | 11:22:20
My również planujemy ocieplić ścianę między domem a garażem,no i sufit w garażu.Myślę,że na podłogówkę szkoda energii w tym miejscu,a poza tym jakby nie było samochód waży ok 1,5 tony i podłoga mogłaby nie wytrzymać takiego obciążenia,a wiadomo,że do podłogówki nie może być gruba.Chyba nie słyszeliśmy,aby ktoś montował podłogówkę w garażu.
autor:honoratazbyszek  dodano: 2012-01-16 | 11:24:21
...ach zapomniałam...tynki ekstra :)
autor:filantroll  dodano: 2012-01-19 | 14:03:43
Ja dylemat ze styropianem między garażem a częścią ogrzewaną rozwiązałem za pomocą programu BDEC. Przy założonych 5stC w garażu okazało się że dom ma identyczne zapotrzebowanie na energię przy 50cm styropianu na tej ścianie jak i bez styropianu. Więc ja nie będę go dawał. Generalnie polecam BDEC lub inny program typu OCZ bo można na etapie budowy zoptymalizować koszty inwestycji oraz oszczędności z tego tytułu. Dla mojego domu (BK 24cm/600 Termalika, wentylacja mechaniczna z reku) wartością graniczną opłacalności było ocieplenie 15cm styropianu na zewnątrz, 25cm wełny na poddaszu, 10cm w podłodze na gruncie. Powyżej tych grubości roczne oszczędności nie przekraczały 30zł a koszty inwestycji były spoooro wyższe. Podobnie rzecz ma się z oknami 2 i 3 szybowymi. Przy zoptymalizowanych grubościach ocieplenia zapotrzebowanie na energię mam w granicach 73kW/m2*rok co daje mi niewiele ponad 2t groszku rocznie na CO i CWU.
autor:krzycho63  dodano: 2012-02-26 | 06:11:14
Super wygląda to tynkowanie. A jaką grubość ma ten tynk? Ja także planuję podjąć próby samodzielnego tynkowania. Może mógłby kolega wrzucić fotkę z etapu montażu listwy przyokiennej, taśmy paroszczelnej między profilem okna a ścianą i siatki. A tak ogólnie z kolejnych kroków obróbki okna.