Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinekoralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: KORALGOL 2
1067072 odwiedzin | wpisów: 278, komentarzy: 1292, obserwuje: 296

Pęknięcia fundamentów !!!!! co o tym myslicie ????

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wg kierownika budowy to normalna rzecz - ściana jest długa na 9 metrów i do tego pomalowana w całości na czarno dysperbitem - nagrzewała się za dnia a w nocy stygła - i stąd powstały takie peknięcia - jest to podobno normalna sprawa i mam się tym nie przejmować - takie pęknięcia mam 3 na każdej z najdłuższych ścian - 2 pozostale w miejscach gdzie jest zrobione przejscie na kanalizę brak bloczka w ścianie - mam nadzieję że nie jest to spowodowane pęknięciem ławy !!??? kierownik kazał się tym nie przejmować .

Mozę to zo powodu za mocnej zaprawy do murowania lub za słabej ?? W sumie ja to zobaczyłem to się przejąłem ale skoro kierownik mówi że jest ok to chyba ma człowiek doświadczenie na budowach ??? :)

tak to wygląda :

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

co o tym myślicie ?????? 


Komentarze (4)
autor:bad666girl dodano: 2009-10-26 | 10:26:09
u mnie było to samo - możesz porównać pęknięcia z moimi na moim blogu. Ponoć to normalne tylko trzeba pęknięcia dobrze zabezpieczyć przed wnikaniem wody w szczeliny - dobrze pomalować dysperbitem bądź inną hydroizolacją. Nam tak doradzono - zarówno kierownik budowy jak i wszyscy inni dookoła mówili, że to nic strasznego :) Ale nie powiem...też spędzało nam to sen z powiek :) I jak się okazało zupełnie niepotrzebnie :)
Tytuł: Jolka
autor:Jolka dodano: 2009-10-26 | 10:39:11
Zgadzam się z przedmówcą.
autor:Groszek dodano: 2009-10-26 | 11:38:38
My również mieliśmy taki problem. Ale wszystko jest dobrze i nasze zmartwienia były nie potrzebne.
Tytuł: no to spoko !!!!
autor:norbiwolow dodano: 2009-10-26 | 12:05:30
czyli wszystko OK !!!! :) w takim razie nie przejmuję się tym :) a zasmarowaĆ i tak planowałem - izohan wl pójdzie w szczeliny i na to jeszcze plastpapa na całe ławy i tak zostawiam na zimę - powinno być ok ???
Wcześniej myslałem że zagęszczarką niechcący rozepchałem ściany bo jak w książce przykazano co 20-30 cm zagęszczałem zagęszczarką płytową :)
Teraz bedę spał spokojnie :)

Ława pod taras wylana :)

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W sobotę skoro świt na budowę zawitał transport cementu w ilości 25 worków. Żwir już czekał , betoniarka też więc nie pozostało nic innego niż zakasać rękawy i kręcić beton na ławy.

Zbrojenie wykonane ze stali żebrowanej 8mm w całości - powiązane tak jak trzeba, pod zbrojeniem folia. Zaszalowany wykop o wymiarach 30x30-40 cm w zupełności wystarczy pod ławę tarasową wg kierownika. Zalewanie ławy ( ja kręciłem beton i woziłem taczką a tato rozprowadzał i wygładzał ławę ) trwało jakieś 3-4 godzinki. Ukręciłem jakieś 18 betoniarek z których wychodziły 2,5 taczki gotowego betonu. Poszło 20 worków cementu i połowa kamaza żwiru. Przy okazji wylałem jedną podstawę słupa przy wejściu o wym 70x70x40cm ze zbrojeniem.

Plan na dziś to rozszalowanie ławy i stopy pod filar oraz izolacja masą asfaltową na gorąco. Dodatkowo w planach wykonanie dodatkowego oświetlenia na cześć tarasową budowy aby mozna było po godzinach wyrobić sie przed zima z tarasem  :)

a oto foto z soboty:

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Pogoda sprzyjała :) po robocie zaczeło leciutko padać a w niedziele też podlało ławę :)


Bez większych zmian :( na budowie

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Jak w tytule - popołudniowa praca nie przynosi znaczących efektów z postepu prac budowlanych :( Pozostają jedynie soboty aby wyrobić sie z planem przed zimą - do wykoniania pozostał taras którego ławę planuje jutro wylewać - beton z betoniarki kręcony samemu bo i z dojazdem byłby problem a pompę zamawiać do 1.5 m3 kubika nie kalkuluje się. Tak więc jutro skoro świt czekające juz zbrojenie w wykop i jazda z łopatą i zwirem :)

Wczoraj rozliczono piach do zasypania fundamentów - poszło w sumie 9 kamazów o ładowności około 14 ton - pewnie wyszłoby wiecej gdyby nie przekładanie zagęszczanych warstw gruzem i dokładne zagęszczanie. Dodatkowo wczoraj przyjechała jedna wywrotka żwiru do w/w ławy pod taras.

Złożone dokumenty do urzędu miasta i gminy o pozwolenie na blokowanie pasa ruchu ( chodnika ) w celu wykonania przyłącza wodno-kanalizacyjnego. Planowany termin 28-29.10.2009 - czas pracy 2 dni - koszt nieznany :( ale to chyba raczej nie jest groszowa sprawa :( wykonawca : przedsiębiorstwo wodno-kanalizacyjne sp z o.o. Kanaliza to przykanalik na istniejącej rurze kanalizacyjnej fi 200 biegnącej przez działkę - ale podobno w projekcie mam studzienkę fi1200 a to spory koszt ( ok 1000 zł ) . Woda to wykop do ulicy ( chodnika ) o długości około 45m od budynku.  Materiał w postaci rury 40mm już zakupiony. 

Może ktoś orientuje się w kosztach jakie mogę ponieść w związku z powyższym ??? 


Fundamenty zasypane w 100% - początki tarasu

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W dniu wczorajszym w strugach mrzawki i zimnego wiatru przez 1.5h zagęszczałęm część salonowo-kuchenną zagęszczarką. Teraz pozostanie delikatnie zabezpieczyć sciany fundamnetowe ( przykleić plastpapę na wierzchu ) przed zimą i niech sie fundamenty ułozą :) A na wiosnę 1 dzień kanaliza , 1 dzień chudziak i do góry z murami !!!

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

a to właśnie początki tarasu - 3x9m - ława pod taras - 30x30 cm ze zbrojeniem - w sobote planowane wylewanie ławy we własnym zakresie - 1.5m3 betonu trzeba ukręcić :) żwir już zamówiony - jutro zamówię 20 worków cementu - chyba wystarczy ???

mojabudowa.pl - blog budowlany