Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinekoralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: KORALGOL 2
1067069 odwiedzin | wpisów: 278, komentarzy: 1292, obserwuje: 296
 

No i dostałem korektę na przyłącze :)

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wcześniejsza faktura na kwotę 5139,94 za wykonanie przyłącza wod-kan , następnie moja odpowiedź w postaci 3 stronicowego pisemka z prośbą o urealnienie kosztorysu , na dniach otrzymana korekta do faktury na kwotę 4137,24 - tak więc wywalczyłem 1002,70 zł blog budowlany - mojabudowa.pl 

Po analizie tych dwóch kosztorysów w sumie wielkiej róznicy w poszczególnych etapach nie dostrzegłem - w tym zakwestionowanym dostrzegłem jednak że zdublowane były tabele z kosztami pośrednimi , kosztami zakupu , zyskiem itp. czyli najpierw osobno taka tabela była dla wody i dla kanalizy a potem na końcu kosztorysu tabela łączna gdzie te pozycje były jeszcze raz obciążone  kosztami zakupu , zyskiem itp. plus na końcu oczywiście VAT 22% - czyli nie dostrzegłem w tym wadliwym tej zdublowanej tabeli - w kosztorysie po korekcie juz nie było takiej tabeli blog budowlany - mojabudowa.pl Chyba sami dostrzegli że walneli byka - sam kosztorys niewiele jest skorygowany chociaz to co zakwestionowałem jest chyba uwzględnione blog budowlany - mojabudowa.pl Pewnie cos bym jeszcze znalazł ale czy jest sens dalej walczyć ? 

Wnioski po przygodzie z wodociągami:

1. zawsze mieć wszystko na piśmie przed robota - nic na gebę

2. jak cos nie pasuje - to trzeba sie odwoływac - zawsze można cos wywalczyć

3. indywidualnie pewnie i tak bym to taniej zrobił

 


Komentarze (2)
autor:aksamitka2boleslawiec dodano: 2009-12-17 | 00:11:11
Norbert,a czy w wodociagach tez straszyles zajeciem komorniczym jak u cienkiego?To oczywiscie zart,ja nie z tych co zazdroszcza.Pozdrawiam :)
Tytuł: :)
autor:norbiwolow dodano: 2009-12-17 | 10:24:45
A co ja bym tam miał zajmować ??? wodę ??? :) A na serio to w mojej miejscowości wiedzą czym się zajmuję - prawie wszyscy :) Ale to nie ma znaczenia w mojej sprawie :(
Pozdro :) ja na żartach sie znam :)

Obecny zamysł rozplanowania pomieszczeń ...

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

w moim domku. Tak planuję to zrobić - zastanawiam się nad ścianą między wiatrołapem a garderobą czy jej się nie pozbyć. Poza tym ciągle zastanawiam się nad wielkością okna na taras - niby chciałbym na praktycznie całą ścianę ale jak postawię narożnik przy ścianie i bedzie zachodził na okno czy będzie to ok wygladać - okna oczywiście do ziemi - no i kwestia okolic kominka - jak to rozplanować aby nie zagracić przestrzeni i zachować jak najbardziej otwartą przestrzeń :

Co do prac w dalszym ciągu walczę z tarasem  - dysperbit nie chce wyschnąć :( tak więc styro nie mogę przykleić :( i praca stoi. Jedynie co zrobiłem to zabetonowałem zbrojenia pod filary balkonowe przy wejściu - rozplantowałem troche ziemi wokół domu - podsypałem przy wejściu - odkopałem niedostepne boki tarasu aby mieć dojście ze styropianem i siatką z klejem. Przykleiłem plast papę na 3/4 wierzchu ścian fundamentowych - aby zabezpieczyc je przed zimą i przygotować na wylewanie chudziaka.

mojabudowa.pl - blog budowlany


Komentarze (6)
Tytuł: tak dla zmian :)
autor:koralgol2-2g dodano: 2009-12-03 | 20:40:14
Jak wiesz, ja zlikwidowałem tę ściankę w wiatrołapie, bez niego naprawdę byłaby to klitka, teraz wygląda naprawdę ok.
Zrobiliśmy ogromne okna w salonie 2,7 oraz 1,5 m, teraz nie żałujemy, wygląda naprawdę super, jesli lubicie światło, to wygląda naprawde ok.
Na razie zrobiliśmy te ściankę przy kominku, chyba zostanie, będzie odrobina intymności w kuchni.
W sumie ze zmian, których dokonalismy to najbardziej podoba nam się poszerzenie salonu do 5 m.
Nie robisz ściany między kotłownią a garażem? Ja zrobiłem w nich drzwi 120 cm, zrobiłem tez "na przestrzał" drzwi z kotłowni na zewnątrz, będzie można przejechać z dużym ładunkiem, np paletą z opałem.
Pocieszę Cię, że teraz, gdy budynek już stoi, misiak coraz bardziej nam sie podoba, to naprawde funkcjonalny projekt!
Tytuł: odp.
autor:norbiwolow dodano: 2009-12-04 | 09:16:04
Też chyba tak zrobię z garderobą - nie ma sensu stawiać tam ściany i drzwi. okno w salonie planuję na tylnej ścianie ( południe ) o wymiarach coś koło 2.5 na 2.35m - w kuchni i obok jadalnego kąta planuje okna 150x150. co do ścianki przy kominku to jak bede miał ściany nosne to wtedy w realu zobaczę czu warto tam coś stawiać - lepiej chyba nie postawić a jak bedę chciał intymności w kuchni to z płyt k-g mozna ściankę postawić :) Ja niestety salonu już nie poszerzę :( ograniczenia działki :( W garażu ściana oczywiście bedzie :) zapomniałem domalować :)
Tytuł: materiał na ściany
autor:koralgol2g dodano: 2009-12-04 | 17:16:10
Zastanawiam się intensywnie z czego na murować ściany, generalnie chyba ceramika (Porotherm albo tańszy termopor 25cm), myslałem aby ściany zewnętrzne zrobić z ceramiki, natomiast działowe z solbetu albo coś w tym rodzaju. Tu znowu słysząłem opinie, że lepiej nie mieszać materiałów na ściany, co ty na to ? Obliczyłes juz ile materiałów potrzebujesz? Podaj ilości jeśli masz, to skonfrontuję z tym co mi wyliczy hurtownia :)
pozdro
p.s.rozplanowanie pomieszczeń wg mnie ok, my jeszcze planujemy wykonać malutką piwniczkę pod schodami (2-3 stopnie w dół)
Tytuł: zmiany
autor:ostrsw dodano: 2009-12-05 | 15:57:17
U mnie będzie wyglądać to tak:
http://images39.fotosik.pl/231/34680c7ce68f4071med.jpeg
Tytuł: materiał na ściany
autor:norbiwolow dodano: 2009-12-07 | 09:02:38
Ja planuje ściany z ytonga lub solbetu 24cm plus 16-20 cm styropianu - zdecydowanie cieplejsza ściana niz jakbym stawiał z ceramiki - jedynie co to trzeba uważać na zawilgocenie - działówki też z betonu komórkowego lub jak skonsultuje tą kwestię z silikatów - lepsza akumulacyjność cieplna :) Ilości jezcze nie liczyłem ale 24cm trzeba chyba coś około 1000 szt - obecnie po 7 zł /szt. Przez zime coś tam trzeba zakupić - obecnie zastanawiam sie nad wieźbą aby ją samemu wyprodukować - kupić drzewo prosto z lasu bez pośredników i sprowadzić trak mobilny na działkę - można zaoszczedzić około 2000zł i mieć jeszcze sporo dodatkowego drewna :) Jakby co to rozwinę temat :)
Tytuł: materiał na ściany
autor:ostrsw dodano: 2009-12-08 | 11:37:23
To tak jak ja.
Ja biorę pod uwagę H+H 500 (24x24x59cm) z wpustami (7,80zl/szt) układane na kleju i na to styropian 15cm lub 20cm. Ścianki działowe będą z połówek H+H (12x24x59cm).
Co do tego drzewa na dach to czekam na informacje. Choć osobiście to chyba zamówię gotowe elementy u znajomego.
Elewacje budynku planujemy zrobić w kolorach które są na domku w planie ale to jeszcze daleko :)