Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinekoralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: KORALGOL 2
1067068 odwiedzin | wpisów: 278, komentarzy: 1292, obserwuje: 296
 

Pierwsze wyceny na materiał na ściany

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Decyzja zapadła - budujemy z ytonga 24 cm plus 15-20 cm styropianu

mojabudowa.pl - blog budowlany

Otrzymałem pierwsze wyceny na ten bloczek :

przy zamowieniu - 1440 szt - 30 palet - cena brutto z transportem 6,44 zł. za sztuke. Co myslicie o tej cenie ?

dodatkowo potrzebowac bedę 9 palet 12cm na działowe ściany - 936 szt

zamawiam tez gotowe napdproża , kształtki U oraz elementy docieplenia wieńca

Jak bedę miał pare wycen - napisze która wybrałem i w jakich cenach .

Pogoda mam nadzieje ku lepszemu - śniegu prawie brak - teraz tylko pare cieplejszych dni - pare popołudni na budowie i można chudziaka lać i zwozic bloczki :)


Komentarze (5)
Tytuł: kolor
autor:honoratazbyszek dodano: 2010-02-26 | 18:53:40
My tak zupełnie z innej bajki.Chodzi o twój blog.Jest nawet fajny i często tu zaglądamy,ale mamy małą uwagę; ciężko się czyta tą białą czcionkę czy da się coś z tym zrobić ;) ?
Tytuł: dla honoratazbyszek
autor:norbiwolow dodano: 2010-02-28 | 10:46:41
Proszę bardzo :)
Pozdrawiam
Norbert
autor:lucas dodano: 2010-02-28 | 23:29:21
Ytong klasa PP2/0,4 245mm (0,11 W/mK) opór cieplny R=2,20
+
styropian TERMO ORGANIKA GOLD-ŚCIANA 160mm (0,038 W/mK)opór cieplny R=4,21

całkowity opór cieplny ściany R=6,41 czyli współczynnik przenikalności cieplnej ściany U=0,16
Niezły wynik, jak skorzystasz jeszcze z izolacyjnych pustaków cokołowych ISOMUR to będzie nieźle.
Kilka pytań:
1. czy do balkonu zamierzasz zastosować też te systemy ISOMUR izolujące płytę balkonową od reszty domu?
2. czy dom będzie wyposażony w rekuperator?
3. jaki system ogrzewania zastosujesz? w takim domu najlepiej chyba podłogówka, podobno zapewnia najtańsze ogrzewanie :)
Tytuł: do lukasa
autor:norbiwolow dodano: 2010-03-01 | 08:40:19
Myślałem o tym ytongu 0.4 ale biorę jednak 0.6 i do tego 20 cm styro organiki - tego z grafitem - tak jak Cienki na swój domek :) Powinno być ok ??
ISOMUR - troszkę kosztują :( ciągle buje sie z myslami czy te 2-3 tysiące przyniosą faktycznie zysk - czy nie lepiej dołożyć ta kwotę do lepszego kotła gazowego - lub dołożyć wełny na dach w tej cenie - zwłaszcza że przy obecnym i planowanym ociepleniu nie bedzie tam wielkiego mostka - fundamenty ocieplone są 12 cm styropianem - aż do ławy - na budynek pójdzie 20 , na chudziaka pod jastrych tez 20 cm - myslę że wiele nie zyskam na tych isomurach - zwłaszcza że musiałbym brać jeszcze pod działowe ściany - 12 cm szer. - bo bedzie uskok - isomur maja mniej niż 20 cm wysokości jak ytong i trzebaby kombinować z pierwszą warstwą jakbym nie dawał pod działowe .
Co do bakonu to napewno zastosuje tą systemowa izolację - koszt rekompensuje zabawę z izolacją płyty - mam nadzieję bo ceny jeszcze nie znam - muszę podjechać do tej firmy co oferuje te kształtki z projektem - btw - spoko firma i kolesie - tyle że jeszce nie opanowała rynku - w każdej hurtowni co się pytałem nie wiedzieli co to isomur - pod Wrocławiem są chyba od niedawna i powoli buduja rynek. Polecam kontakt z tą firmą !!!
Rekuperacja - jak najbardziej - ogrzewanie - gaz - kocioł kondensacyjny plus podłogówka - chyba na całości
W razie w - kominek - i tu dylemat - z płaszczem wodnym wpięty w co czy zwykły - dgp - problem zbyt przesuszonego powietrza ?? jeszcze nie wiem :(
autor:lucas dodano: 2010-03-01 | 14:49:43
Taka ściana o której mówisz będzie mieć U=0,13. Gdybyś zastosował 16 cm tego samego styropianu, i bloczki 0,4 to ściana by miała U=0,14 (domy pasywne mają ścianę o przenikalności cieplnej poniżej 0,15). Pustaki cokołowe możesz dać pod ściany nośne, to jednak element domu, którego nie wymienisz, a na pewno z biegiem lat przyniesie oszczędności. Budujesz ten komin przy garażu? Moim zdaniem w tak dobrze ocieplonym domu jest to nie opłacalne, bo nie będziesz musiał kupować pieca gazowego o dużej mocy, a w piecach gazowych, chyba poniżej 18kW, można wyprowadzić rurę ze spalinami przez ścianę domu, rura kosztuje kilkaset zł i zapewnia odprowadzenie spalin i doprowadzenie powietrza do pieca, komin zaś to koszt kilku tys.
O kominku z płaszczem nawet nie myśl, szkoda na to kasy, poza tym będzie wentylacja z rekuperatorem, która zapewni rozprowadzenie ciepła z kominka po całym domu (poprzez wymiennik ciepła), no i zapewni również odpowiednią wilgotność.
Mało osób buduje tak dobrze ocieplone domy, wiec liczę, że będziesz dokumentował każdy etap budowy.

GWC - plan sytuacyjny instalacji :)

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

jak w tytule - tak planuję poprowadzić gruntowy wymiennik ciepła po mojej posesji - wykonany bedzie z rury pcv fi 200mm - planowana długość tej instalacji min 30 metrów .

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

Zastanawiem się jeszcze na ukierunkowaniem instalacji w kierunku wschodnim - czyli czerpnia znajdowała by się w okolicach wjazdu do garażu - instalacja w kształcie litery "C" - niby lepiej bo dalej od ulicy ale garaż to też możliwa przyczyna nieprzyjemnych zapachów - zwłaszcza że ulica jest raczej osiedlowa i nie ma tam wielkiego ruchu - chyba bedzie tak jak na planie wyżej :)

 


Komentarze (8)
autor:obserwator dodano: 2010-02-22 | 09:08:53
Nieprzyjemne zapachy są od komorników! I nie strasz u cienkiego ludzi bo zajęciem komorniczym bo śmieszny jesteś.
Każdy wie co to komornik.
Biedne kobiety z dziecmi odrzesz z ostatniej koszuli.
Tytuł: GWC
autor:koralgol2g dodano: 2010-02-22 | 10:30:28
Ja tez się przymierzam do rekuperacji z GWC, więc mam kilka pytań.
Kto ci bedzie wykonywał rekuperacje+GWC. Na jakich komponentach będziesz to wykonywał? Czy masz juz jakąś wycenę? GWC jak planujesz wykonać , na glikolu? PLanujesz jakiś wymiennik to GWC ? Robiłeś bilans wymiany powietrza i projekt rekuperacji? Sorry za tak dużą ilość pytań. pozdrawiam
Tytuł: do obserwatora
autor:norbiwolow dodano: 2010-02-23 | 09:06:53
Kolego - czyżby jakiś mój kolega po fachu zajął Ci świadczenie z MOPS'u na rzecz zaległej Izby Wytrzeżwień ??? A Ty przeciez na utrzymaniu rodziców jesteś !!! Ja nikogo nie straszę na blogach - u Cienkiego - wszystko pisane jest w kontekscie żartu - jednak nie wszyscy się na tym poznają. Abstrahując od Twojego złośliwego komentarza - czytając inne blogi - ich właściciele pisali o Twoich złośliwych komentarzach - no i ja się doczekałem :) hurra - juz się bałem że do mnie nie zaglądniesz :(
W każdym razie dziękuje Ci za wizyte i zapraszam częściej do odwiedzin i komentarzy !!!
Zły komornik :)
Tytuł: do koralgol2g
autor:norbiwolow dodano: 2010-02-23 | 09:24:05
Wykonywać rekuperację zamierzam sam :) Kwestie obliczeń srednic przewodów itp. zlecę komuś kto ma o tym jakieś pojęcie. GWC wykonuje w całości sam - stosuje zwykłe rury PCV fi 200mm - te antybakteryjne to wg mnie chwyt marketingowy - nic wiecej - a koszt spory - mnie GWC wyniesie max niecały 1000 zł z wykopem mini koparką . Gwc - rurowe zwykłe o długości około 30 metrów . Bilansu wymiany powietrza i projektu rekuperacji jeszcze nie robiłem - wykonam po stanie surowym - obecnie zrobię jedynie przepusty kondygnacyjne .
Pozdrawiam
Norbert
Tytuł: reku
autor:koralgol2g dodano: 2010-02-23 | 10:45:22
W sumie najważniejsze to własciwe dobranie parametrów układu. Może warto dac np. 1000 zł za projekt w jakiejś doswiadczonej firmie, a potem wykonywac samemu. Mnie wyliczyli za samo GWC (glikol-gleba, bez kosztów wykopów), około 13tys netto) !!! Toż to "ciut" dużo.
autor:zula dodano: 2010-02-24 | 20:51:48
No komornicy nieźle z ludzi zdzierają i pieniążki na budowę są.
To podgatunek ludzi.
Polecam film "Komornik".
Tytuł: zula - wyluzuj !!!!
autor:norbiwolow dodano: 2010-02-25 | 18:28:01
A ja polecam wizytę w poradni zdrowia psychicznego - życie to nie film - a to co ludzie oglądają w telewizji ni jak ma się do rzeczywistości w 99% . Zresztą za długo by tłumaczyć aby ludzie zrozumieli prace "komorników". Ciekawe czy Ty zula lub obserwator płacicie podatki ??? Pewnie tak - i nie macie tego dosyć ??? Bo ja mam - ale płace - jednak są tacy co nie płacą a korzystają z przywilejów osób płacących !!! Czy was to nie irytuje ???? Dlaczego Ty masz płacić a ktoś inny nie ??? Tylko dlatego że ty jesteś uczciwy ??? O mandatach cwaniaków w dresach i bmw nie wspomnę - bo auta nalezą do rodziców, dziadków itp - a oni biedni nic na siebie nie maja a policja ich nie lubi - stąd te mandaty. I teraz zapraszam ze mną w teren - zobaczycie jak fajnie się z takim abs'em rozmawia :)
p.s. lekarze jeszcze lepiej zdzierają z ludzi - dodatkowo żerując na chorobach i słabościach ludzkich - oni to maja domki - i nigdy nie zalegają z podatkami - to tez chyba podgatunkiem nazwiemy :)
autor:magda dodano: 2010-02-25 | 21:35:12
Kurczę wydaje się Pan miły.
Nie chcę nikogo klasyfikowac dlatego,że gdzies tam pracuje,ale o komornikach jest taka opinia a nie inna.
W dużej mierze ludzie maja rację,ale Pan najwidoczniej nie nalezy do tych nie fajnych.
Pozdrawiam