Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinekoralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: KORALGOL 2
1067072 odwiedzin | wpisów: 278, komentarzy: 1292, obserwuje: 296

Co ja robiłem na budowie o 22:30 - ???? .... look:

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

No co robiłem ??? A no kończyłem wyrabiać klej z wiaderka stawiając ścianę :) W świetle halogenów - jeszcze troszkę , jeszcze jeden bloczek - zawsze to już kawałek do przodu - faktycznie każda cegła postawiona cieszy inwestora :) No i zanim posprzątałem umyłem narzędzia i pochowałem - patrzę na telefon a tu 22:30 !!!! Tylko czekać jak ktos zadzwoni na policje że zakłócam ciszę nocną :) Dobrze że mam spoko sąsiadów - chyba toleruja moje dziwactwo budowlane wieczorowa porą :)

Do wczoraj zrobione praktycznie 5 warstw - w 6 beda juz widoczne otwory okienne :) W dalszym ciągu nie jestem pewien lokalizacji jednego okna :( i nie wiem gdzie je umieścić na ścianie kuchni i jadalni .  

Obecnie pewnie tato stawia ściany garażu - bo ma na drugą zmiane do pracy a ja z kolei po powrocie z pracy zastąpię jego miejsce :) 

Fotki z wczoraj :

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

A i najważniejsza kwestia dnia dzisiejszego :

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA MOJEJ  KOCHANEJ ŻONECZKI Z OKAZJI URODZIN !!!!!!

 ( nie napiszę których bo tortu nie dostanę :) 

mojabudowa.pl - blog budowlany


Komentarze (6)
Tytuł: okno w kuchni
autor:honoratazbyszek  dodano: 2010-04-30 | 12:53:42
Aleś zawzięty ;) nawet pół wiaderka zaprawy nie odpuścisz? ...dobrze dobrze tak trzymaj :)
A co do okna to zajrzyj na blog \"cienki\", my też będziemy mieli podobnie jak u niego.
Tytuł: Żoneczka
autor:cienki  dodano: 2010-04-30 | 13:17:13
A dasz wiarę, że moja szanowna też ma dzisiaj urodziny :-)

Pozdro i dla Żonki też :-)
autor:koralgol2norbiwolow  dodano: 2010-04-30 | 13:33:21
W takim razie Wszystkiego Naj... dla Twojej lepszej Połowy :)

co do okien to u mnie na ścianie bocznej planuje jedno na wysokości jadalni ( aneksu jadalnego ) - tylko zastanawiam się ile je wysująć w stronę salonu od rogu kuchni aby nie kombinowac potem z ustawieniem mebli - w sumie to chyba bedzie na wprost kominka to okno - u mnie okna beda 150x150 w jednej tafli - zarówno na dole jak i na górze
Cienki jakbyś mógł mi napisać w jakiej odległości na górze w pokoju nad kuchnią od ściany narożnej zaczyna sie okno - chciałbym zlicować pionowo dolne okno jadalni i górne pokoju - w projekcie nie moge tego doszukać :(

Tytuł: Wymiar
autor:cienki  dodano: 2010-04-30 | 13:47:39
237,50 cm, ale to wymiar z projektu - masz go z lewej strony 277,50 cm - 40 cm grubość muru.

Pozdro
Tytuł: dzięki Cienki !!!!
autor:koralgol2norbiwolow  dodano: 2010-04-30 | 13:58:55
Tak właśnie coś doczytywałem ale pewności nie miałem :) W takim razie lecę 4 bloczki ytong po 60 cm i tu rozpoczynam otwór okienny :) Tak aby najmniej cięcia było :)
autor:aniailukasz  dodano: 2010-04-30 | 23:31:55
tytan pracy:)
widać, że budujesz dom dla siebie:) zazdroszczę zacięcia, umiejętności, siły i chęci:)
sto lat dla Żony!

Zbrojenie pod otwory okienne - czy macie ???

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wczoraj na budowie wykonałem zbrojenia pod otwory okienne.

Info z neta :

W strefach podokiennych należy umieszczać zbrojenie poziome układane w najwyższej spoinie. W tym celu można stosować firmowe zbrojenie do spoin wspornych lub dwa pręty ze stali żebrowanej o średnicy 8 mm. Takowe też posiadałem wieć użyłem 2 prętów do zazbrojenia ściany.

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

W pierwszej kolejności zaznaczamy na powierzchni bloczków planowaną długość otworów okiennych. Następnie przycinamy zbrojenie do odpowiedniej długości. Należy pamiętać, aby zbrojenie przedłużyć co najmniej 0,5 m poza krawędź otworów.

W przypadku stosowania prętów ze stali żebrowanej, w warstwie bloczków należy wykonać rylcem bruzdy, odpowiadające długości pręta.

Starannie usuwamy pył powstały na skutek bruzdowania. Dzięki temu zaprawa będzie miała lepszą przyczepność do bloczków.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Wybruzdowałem bruzdownicą rowek na zatopienie pręta fi 8mm - dodatkowo jednym prętem zazbroiłem cała ścianę łącznie z naroznikami - nie zaszkodzi a może pomoże :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

An tak wygląda już gotowe zatopione zbrojenie :

mojabudowa.pl - blog budowlany

Pamiętajcie o tym bo budowlańcy najczęściej o tym zapominaja lub nie chce pamietać - a są i tacy co pierwszy raz o tym słyszeli odemnie :) Koszt znikomy a radość z braku jakichkolwiek pekniec na ścianie pod oknem - bezcenny :)

 

Pozdrawiam

 


Komentarze (3)
autor:aniailukasz  dodano: 2010-04-28 | 10:06:07
my nie mamy ale nie uważam, że to wina murarzy. Takie informacje powinny być zawarte w projekcie lub przekazane przez kierownika budowy.Fajnie jak niektórzy podpowiedzą pewne rozwiązania ale to nie jest ich rola.
Tytuł: murarze
autor:koralgol2norbiwolow  dodano: 2010-04-28 | 12:37:03
Ja myślę że troche to jednak wina murarzy - powinni sie kształcic w swojej pracy i iść z postępem technologicznym a nie stawiac domków jak 40 lat temu - było by im pewnie łatwiej a i inwestor byłby bardziej zadowolony - w necie jest naprawde sporo interesujących i przydatnych informacji - które warto poznać i stosowac w swojej pracy - Mój kierownik budowy mi o tym nie przypominał ale zapytany przezemnie o powyższe przytaknął że jak najbardziej warto to zastosować :) Dlatego tez polecam aby jak jest jeszcze możliwość - przypomnieć o tym swoim murarzom
autor:aniailukasz  dodano: 2010-04-28 | 15:32:10
u nas to i tak już pozamiatane. Fajnie jak murarz wie i z tym się zgadzam ale nie do niego należy wprowadzanie zmian w projekcie. Za to ma płacone kierownik budowy i projektant. Pozdrawiam

Jakaś praktyka z ytongiem juz jest :)

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Łącznie z sobotnim dniem na budowie mam juz postawione prawie 4 warstwy bloczków betonu komórkowego na cześci mieszkalnej - dziś w tej chwili tato pewnie muruje ( klei ) ścianki garażu ( ja siedzę w pracy a po południu dołącze do niego :) ) W sobotę też przy pomocy taty i brata podgoniliśmy ze ścianami.

Nie jest to wielka filozofia murować - trzeba jedynie mieć cały czas pod ręka poziomicę i z niej korzystać - dobrze postawić narożniki - rozciągnać sznurek i praktycznie ustawiać bloczki jeden za drugim - jak idealnie wypoziomowana warstwa wcześniejsza to praktycznie mie trzeba nić korygować młotkiem :) Tylko ładnie do sznurka stawiać . Kielnię systemowa do kleju mam juz opanowaną - konsystencje kleju też - nie może być za gęsty bo szybko wiąże , za płynny bo sie rozpływa :) I tu w kwesti produktów ( klei ) wziąłem dwa worki - jeden oryginalny xelli do ytonga i silki ( biały o konsystencji gipsu - dobra plastyczność - cena około 20 zł za worek ) oraz klej do betonu komórkowego chyba baumit ( szary, przypominający klej do płytek - bardziej ziarnisty i wg mnie o gorszej plastyczności - cena 15 zł za worek ) . Po porównaniu tych produktów uznałem że lepiej mi sie stawia na oryginalnym kleju xella - a róznica 5 zł to dla całego domku może z 200 zł - może przepłacam te 200 zł w marketing i ładna biała ścianę ?????? - może ktoś coś  doradzi ?????

Do tej pory najwiecej zabawy jest z docinaniem bloczków przy narożnikach i uskokach - i tu kolejna moja rada z praktyki - ukośnica zakupiona - leży nie używana - szybciej tnę jak miara natnę 4 narozniki i oblecę obwód piłą widiową ( polecam ta z grotem widowym na każdym zębie - ta z zębem tnącym co drugi jest może tańsza o 30 zł ale jest zdecydowanie gorsza i ludzie kupuja tą z pełnym "zgryzem" - info od kolegi ze sklepu )

Kolejna rada - po wymurowaniu jednej warstwy bierzemy strug do betonu komórkowego i szlifujemy cała powierzchnię warstwy - zwłasza na połaczeniu bloczków - potem ja poprawiam ewentualne niedoskonałości "tarka do styropianu" - super się nadaje do betonu komórkowego tyle że szybko sie kończy . Koszt około 14 zł za tarke do zaakceptowania :) pewnie styropian jeszcze oskrobie ale robi się bardziej delikatna. Potem zmiatamy szlifowana powierzchnię o zaciągamy klej na około 2 bloczki . Strug do betonu tez się sciera - ale ja szlifierką naciąłem głębiej rowki w strugu i bedzie praktycznie służył do końca grubości metalu.

Plan na dziś - przezbrojenie 4 warstwy 2 prętami fi 8 w miejscach gdzie znajdą się otwory okienne ( aby sciany nie pękały pod oknami - większe naprężenia w strefie przyokiennej ) . Strug zakupiony ( 17 zł ) - zostanie przebruzdować , włożyć po pręcie do bruzdy i zalać zaprawą cementową.

O oto fotki z soboty :

Widok z gabinetu w stronę wejścia ( na chudziaku dysperbitem namalowane działówki dla poglądu rozmiarów pomieszczen ) na wprost wnęka na kabine sauny z odpływem , za nia wc i graderoba z przejściem do garażu , auto juz na podjeżdzie do garażu :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Klatka schodowa - wyprowadzone zbrojenie pod schody - pod schodami niżej wnęka na pralke , wyżej wnęka kabiny prysznicowej , w tle ścianka pod kominek i kuchnia

mojabudowa.pl - blog budowlany

Stoję w kuchni i patrze na salon :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Stoję w garderobie i patrzę na schody i domowe minispa :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Sorry za jakość zdjęć - robione telefonem :)


Komentarze (2)
autor:romka  dodano: 2010-04-27 | 13:41:00
ale super :) świetnie Ci to idzie!!! podziwiam, że te wszytskie techniczne sprawy ogarniasz swoim umysłem :)) no brak słów poprostu!!!
Tytuł: senkju romka :)
autor:koralgol2norbiwolow  dodano: 2010-04-28 | 08:03:51
Wiele info jest w necie :) A praca jak każda inna - jak robi się starannie i dokładnie to wszystko jest OK !!!
Pozdro

Pare zaległych fotek :) kanaliza, chudziak, parter

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Nie bedę się zbytnio rozpisywał - foto mówi wszystko :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Zabawa rurkami i Ludwikiem :) Kto smaruje ten jedzie :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Odpływ w oddali od pralki i od wneki natryskowej pod schodami, bliżej odpływ z kabiny sauny :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Przejście do kuchni - na lewo odpływ z komina ( skropliny) lub coś inego :) pomarańczowa 200 to powietre do kominka, na wprost taka zapasowa kratka ( nie wiem jak kuchnię rozplanuję ) a na prawo ta właściwa wg .

mojabudowa.pl - blog budowlany

Przygotowania do zalewania chudziaka

mojabudowa.pl - blog budowlany

Folia budowlana plus repery na 10 cm chudziaka

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Poleci czy nie poleci ??????? No to lejemy Panie majster.

mojabudowa.pl - blog budowlany

No i zalaliśmy :) Teraz głaskamy mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

No i wyschło już - deszcze polewały jak na zamówienie :)mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Nasze wejście do domku - brak jedynie wycieraczki z napisem witamy :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Nasz własny SkyTower :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Wczorajsza zabawa z ytongiem - podobno najgorsza pierwsza warstwa - potem bedzie już tylko lepiej  - licząc 2 warstwy po całości na dzień to w pół miesiąca dojde do stropu ( jak bede robił sam ) jak pojawią się pomocnicy to .... strach pomyśleć :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Dla Dziadka [i]

mojabudowa.pl - blog budowlany

 


Komentarze (4)
autor:romka  dodano: 2010-04-19 | 22:25:04
chcesz powiedzieć ze te rurki tam i ten ludwik to Ty sam????
i że jeszcze tym młoteczkiem na kolanach ten piasek stukałeś na równo a potem tak go rozprułeś????
Tytuł: :)
autor:koralgol2norbiwolow  dodano: 2010-04-20 | 09:34:30
Dokładnie - wszystko co widoczne na foto wykonane samemu z pomoca brata i taty :) Zaden z nas nie jest w wykształcenia budowlańcem ale zacięcie do pracy mamy, głowę na karku, z pomoca internetu ( informacje, poradniki budowlane, fora internetowe ) damy radę :) Satysfakcja z zabawy rurkami i Ludwikiem - bezcenna :)
Tytuł: halo halo
autor:romka  dodano: 2010-04-23 | 08:46:41
a co tam nasz Norbercik porabia, rośnie tam coś czy nie ???
Tytuł: Cena
autor:szyszka-i-dukenukem  dodano: 2010-06-28 | 07:09:24
Witam, a ja mam pytanie co do ceny ytonga? gdzie i za ile ? :)