Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinekoralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: KORALGOL 2
1067064 odwiedzin | wpisów: 278, komentarzy: 1292, obserwuje: 296

Pralnia (miniSPA) na finiszu - płytki z led'ami DI

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam po dość długiej przerwie w pisaniu a to z uwagi na chroniczny brak czasu. Cały czas człowiek w biegu i nie ma nawet czasu na systematyczne prowadzenie bloga. Przez ten czas troche front  robót wykończeniowych przesunął sie do przodu. W rzeczy istotnych nastapiła korekta systemu ogrzewania, tym samym mamy zestaw hydrauliczny DadoZone do sprzedania - przy podłogówce po całości nie jest on wymagany - kocioł w zupełności wystarczy tak wiec jaby ktoś szukał fajnego zestawu pomp, sprzęgła itp. praktycznie do każdego pieca nawet stałopalnego to proszę o kontakt. Po usunięciu wadliwego przyłacza czujnika temperatury w zasobniku Konspela w budynku pojawiła sie ciepła woda użytkowa !!!!!!! Kolejny fajny moment kiedy z kranu leci ci ciepła woda - tak juz domowo zaczyna być w odbiorze :) Uruchomiony został również sprzet w postaci stacji uzdatniania wody.

W  cześci mieszkalnej mamy juz prawie wykończona pralnio-suszarnie ( docelowo 3w1 funcja miniSPA ).  Pojawił sie też panel w holu na lustro. Do zrobienia pozostało dolne WC. Ale po kolei. W dolnym wc zaprojektowałem wnętrze w stylu glamour pomieszanym z minimalizmem :) Podłoga to praktycznie czarne szkło - do tego dojdzie na ściany biała płytka 30x60 cm a na wysokości 100-130 pojawi sie w poziomie niebiesko chabrowy dekor otoczony czarnymi listwami szklanymi i obustronnie podswietlony panelami led ( cos jak w górnej łazience ). Ściana zabudowy geberitu bedzie cała w tej płytce ala dekor. Do tego 3 halogeny led w suficie i jedna lampa wisząca nad umywalką serokości 90 cm ( na cała wnękę ) . Pod umywalką szafka czarny połysk. Wyciąg wentylacja mechaniczna fi 100. Nagłośnienie sufitowe :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Panel ozdobny pod lustro - wykonany z płytek wyprzedażowych - 5 sztuk płytki 45x90 cm - 30 zł/m2 ze 120zł/m2. panel odsunięty od ściany na około 4-5 cm z uskokiem pod nim - docelowo wkleje tam tasme led po całum obwodzie - stworzy to ciekawy efekt wizualny mam nadzieję .

blog budowlany - mojabudowa.pl

2 zdjęcia - znajdź róznicę :) !!!!

blog budowlany - mojabudowa.pl

Tak - zgadza sie - podswietlenie dekorów w ścianie :) pomysł na mały akcent w klimatach SPA w pralni-suszarni. Do wykonania potrzebne - 2 sztuki szklanych obrazów 30x30 cm ( zakupione w LeroyMerlin po 50 zł / szt ) do tego zasilacz led - 20 zł, 4 panele led do podswietlania wnętrza auta - 60 zł i 2 duże puszki elektryczne - 25 zł.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Dekor podłogowy z paradyż woodentic ( koncówka serii kjpiona po 25 zł/m2 i mozaika z 40 zł/ klaster na 9 zł.  Reszta podłogi to akresia beige taka jak na całym parterze poza wc i wiatrołapem.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wnęka prysznicowa - dekor z tej samej serii tyle że bez podswietlenia z uwagi na wodę - zestaw prysznicowy podtynkowy z deszczownią i dekor ala panel z jakichs sprowadzadzanych na specjane zamówienie a nieodebranych płytek drewnopodobnych. Idea tego pomieszczenia i jego wykonania - zrobic cos ładniego za jaknajmniejsze pieniądze - płytki glówne to Bricomarche po 19zł/m2 . Pozostałe to zakupu impulsowe - wyprzedaż za 25 % ceny normalnej - kupuje a potem planuje co z nich zrobic :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wnęka na pralkę

blog budowlany - mojabudowa.pl

Zsyp prania z górnej łazienki - docelowo stanie tu kosz do którego bedzie wpadać amunicja tego działa :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

W głebi może kiedyś stanie kabina sauny - takie małe widzimisie co po głowie chodzi od początku budowy a że bardzo lubie saune to czemu nie :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Dekor pod prysznicem :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

A na piętrze - pokój Oli zyskał docelową podłogę - panel AC4 Krono Oryginal - 8mm - 19zł/m2 ( Castorama ) - takie panele bedą w 3 pokojach ( Oli, Emilki i trzecim z balkonem ). W sypialni dla odmiany poszukam czegoś innego :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Pozostało zamontować listwy ale to dopiero po montażu drzwi bo beda w kolorze właśnie stolarki drzwiowej ( wenge albo nut"orzech")

blog budowlany - mojabudowa.pl

Pokój Emilki w kolorach - troche może zbyt intensywny ale jak dojdą naklejki i meble to powinien złagodnieć - zresztą to foto w nocy z lampą błyskową wiec troche przekłamuje

blog budowlany - mojabudowa.pl

W przyszłym tygodniu planuje połozyć panele w tym pokoju i zając sie sypialnią z garderobą. Pod panele oczywiście kłade folie izolacyjną oraz specjalny podkład pod panele - filc techniczny 400g/m2 4mm - 4zł/m2 - w sumie zamówiłem 80 m2 bo tyle około mam podłóg pod panele.

i to by było na tyle - w zeszłą niedziele lokatorka powyższego pokoju była inicjatorką uroczystości Chrztu Świętego - plany były aby uroczysty obiad odbył sie juz w nowym domu - niestety nie wszystko sie uda zaplanować ...

blog budowlany - mojabudowa.pl

Rodzinka "Koralgola" w komplecie :)

Ciąg dalszy nastąpi mam nadzieje niebawem ... :)