Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinekoralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: KORALGOL 2
1067064 odwiedzin | wpisów: 278, komentarzy: 1292, obserwuje: 296

Proszę o pomoc w wyborze kominów !!! :)

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam

Uprzejmie proszę Was budujących , którzy macie już ten temat za sobą o pomoc w wyborze kominów do mojego domku. Proszę o sugestie na temat producentów jak i modeli danych kominów - ich łatwości składania, jakości wykonania itp.

Na 100 % bedą u mnie kominy prefabrykowane - i teraz potrzebuję tak

1. komin do kotłowni - zakładam że dom bedę opalał gazem ziemnym - mam media w drodze , domek bedzie dobrze ocieplony , planowana wentylacja mechaniczna z rekuperacją - tak wieć kocioł gazowy kondensat z zamknięta komora spalania - i tu powstaje "ALE" - a jak nie wyrobię finansowo na gaz i bedę chciał wstawić pieć na pelety lub ekogroszek ???? czyli do kotłowni potrzebny komin uniwersalny co obsłuży paliwa stałe jak i zimne i żrace spaliny konsensata - powietrze do kondensata rurą z boku w ścianie - tak wiec nie musi to być komin typu rura w rurze . Dodatkowo zgodnie z przepisami kotłownia i garaż musza mieć wentylację grawitacyjna - czyli dodatkowe 2 kanały wentylacyjne - i tu szukam komina obsługującego w/w założenia no i nie rujnujący portwela .

Drugi komin to komin do kominka - do max 14 kw mocy kominka plus wentylacja - ( okap kuchenny )

W sumie obstawiam za kominami PLEWA - jeden uni- fu a drugi uni-fe

mojabudowa.pl - blog budowlanyto jest komin do kominka

mojabudowa.pl - blog budowlanya taki do kotłowni

cenowo wychodzą jakieś 5000 zł za dwa kominy 8 metrowe

Czy polecacie coś podobnego lub doradzicie inny wybór ????


Komentarze (7)
Tytuł: komin EFFE 2
autor:honoratazbyszek  dodano: 2010-05-26 | 12:55:11
My mamy zamiar dać jeden komin 9,2 m a tu jest link : /effe2.pl/s,3,kominy_domus_-_charakterystyka.html bez kanałów wentylacyjnych w całym domu (rekuperator)
autor:es2009  dodano: 2010-05-26 | 23:23:16
Zwroc uwage na bardzo wazna sprawe. Sa kominy uniwersalne, ale ich srednice sa za duze do piecow z zamknieta komora spalania. Planuje gaz z wyprowadzeniem spalin przez sciane, a jako rezerwe tez wybralem Effe2 Domus.
Tytuł: Okna
autor:pinech  dodano: 2010-05-26 | 23:31:36
Komentarz tak naprawdę do postu poniżej. Przyglądam się zdjęciom i tak się zastanawiam czy Ty okien nie będziesz miał za wysoko? Bo widzę 5 klocków co daje 121 cm licząc warstwy kleju + piana i parapet pod oknem to wychodzi jakieś 125 cm. Chyba że poziom zero podciągniesz do góry na styropianie i wylewce ale to i tak trochę wysoko...
Tytuł: okna
autor:koralgol2norbiwolow  dodano: 2010-05-27 | 11:25:39
okna obecnie są na 100 cm ( ytong ma 20 cm wysokości ) do tego dojdzie styropian jakies 15 cm plus wylewka i wykończenie - łącznie jakies 25 cm - czyli zmniejszy się na 75 cm - dojdzie parapet itp bedzie finalnie na 80 cm - myslę aby ewentualnie podnieśc je aby zlicować z blatem kuchennym ( chyba sa na 90 cm

co do kominów to też słyszałem że kondensat i średnica komina ceramicznego fi 200 to średnie połączenie - może postawię obok szyb wentylacyjny 14x14 i tak wsadzę kwasówkę - tylko po co wtedy ten komin ceramiczny :( na wszelki wypadek - ale wydać tak 2500 zł na wszelki wypadek - srednio fajny pomysł :( no i mam dylemata
Tytuł: Co do okien...
autor:honoratazbyszek  dodano: 2010-05-27 | 12:12:59
spotkałem się już na jakimś blogu z ciepłym parapetem ma grubość 80mm.Jeżeli chcesz mieć okna z licowane z blatem to takie rozwiązanie może się przydać i jeszcze jeden plus takiego parapetu ciepłego niema strat ciepła przy oknie na łączeniu.
autor:j_oda  dodano: 2010-05-29 | 23:06:47
Może pomogę, właśnie zakończyłem ten etap. Zakładam grzać głównie gazem i kominkiem z płaszczem wodnym (JOTUL Panorama) ale nie wykluczam kiedyś postawienia kotła na węgiel. W kotłowni zrobiłem komin na zaś fi 20 LEIER. Mniejszego przekroju absolutnie. Na stropie mam postawione (dostawione do komina) pustaki wentylacyjne 4 kanał. z których jeden będzie wykorzystany do przepuszczenia rury PCV ze spalinami z kondensata gazowego. Vaillant ma fi 85 spalinowy i 110 powietrze (rura w rurze). Plastikową rurą będzie wypuszczał spaliny a kanałem wentylacyjnym zasysał powietrze do spalania. Można dać PCV do spalin bo temp. spalin w kondensacie jest niska. Co do kominka to też mam LEIERA i moja rada; mniejszego przekroju jak fi 20 nie dawaj bez względu na to jaka moc wkładu. Za kominy LEIERA z dodatkowym kanałem wentylacyjnym w pustaku kominowym płaciłem 7m- 2400, 6m- 2200
Tytuł: komin do kominka
autor:msz-n  dodano: 2010-06-01 | 20:13:12
JA mogę pomóc tylko z tym mniejszym... My wybraliśmy ICOPAL Wulkan CI. W zasadzie powinniśmy mieć bez kanału wentylacyjnego, ale trudno, mamy 'z' - na zapas :-)
Kominek wyłącznie do 'dekoracji', bez rozprowadzenia ciepła i bez płaszcza. Decydowało to, że od razu kupiliśmy elementy wykończeniowe, więc odpadło oklejanie klinkierem czy kamieniem. Chyba tylko te kominy mają gotowe ozdobne elementy. W sumie wyszło to taniej niż komin + klinkier. No, ale u Was będą 2 kominy, więc lepiej jeden serwis. Sprawdźcie, może Icopal będzie pasował też do spalania... Cena niecałe 3500 za pełen komplet 8m, w tym wyczystka, czapa, gotowe elementy wykończeniowe.

2/3 ścian parteru wykonane - mamy 10 warstw

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

- jeszcze tylko 5 warstw i rozpoczynamy przygode ze stropem - na razie tempo jakby troche zmalało - to pogoda niesprzyjajaca , to siostrze auto trzebabyło naprawić - bo sie na ścianie domu zatrzymała :) "bo trawa była śliska " :) Ten tydzień myślę że popołudniami podciągnę z 3-4 warstwy - w sobotę troche wiecej i w przyszłym czerwcowym tygodniu zaczniemy układać strop :)

Fotki z wczorajszego dnia :

mojabudowa.pl - blog budowlany

 


Wczorajsze wznowienie prac po deszczowym okresie

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W terminie od 10 do 15 maja z przyczyn urlopowych i pseudowakacyjnych byłem odseparowany od mozliwości wznoszenia ścian domku - zresztą z info od rodziny cały tydzień padało wieęc i tak bym nic nie porobił na budowie :( Tak więc nic straconego - a mała Inwestorka przynajmniej troche jodu nawdychała sie przy sztormowej pogodzie nad Bałtykiem :)

Wczoraj z zapałem po pracy wskoczyłem na rusztowania ( własnej roboty ) i pare cegieł poszło w górę . W hurtowni w której się zaopatruje zabrakło niestety oryginalnego kleju xelli do ytonga wieć musiałem wziąść inny ( tańszy ) szary , który wg mnie ma zdecydowanie gorszą konsystencję i gorzej mi sie nim klei a dodatkowo ścianki nie sa juz takie ładne białe :(  Ale najważniejsze aby pełnił swoją funkcję klejącą i pozwalał na 1-  max 3 mm spoiny ( mostki termiczne).

Foto z wczoraj:

mojabudowa.pl - blog budowlany

Rusztowanie mojego pomysłu - palety po ytongu i pare długich desek - rampa nośna przesuwna :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Wejście do domku

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

A tu wnęka na pralke oraz wejście do wnęki prysznicowej pod schodami:

mojabudowa.pl - blog budowlany

 


Komentarze (8)
autor:romka  dodano: 2010-05-21 | 08:19:41
no niezły kawałek już tego domku jest!!! super!!! a Lech w pracy na rusztowaniach nie przeszkadza ??? ha???:DDD
Tytuł: romka
autor:magnolia0joaska  dodano: 2010-05-21 | 08:36:55
Romka, Lech lub inne prawdopodobnie najlepsze na świecie to niezbędnik rasowego budowlańca :))) I Ty o tym nie wiesz??? Mówiłaś, że co jak co, ale TO masz opanowane do perfekcji :))))))))))

Norbert, miło patrzeć jak Twój domek rośnie :D
autor:magdadaniel  dodano: 2010-05-21 | 09:26:55
rusztowanko pierwsza klasa :)
Tytuł: Lech :)
autor:koralgol2norbiwolow  dodano: 2010-05-21 | 10:12:34
Zimny Lech nie jest zły :) A i praca lepiej się klei :) Mam nadzieję tylko że nie bedzie z czasem jak to mówia - \" Po szklanie i na rusztowanie \"
Patent na rusztowanie - wszelkie prawa zastrzeżone :)
Tytuł: ???
autor:honoratazbyszek  dodano: 2010-05-21 | 12:15:59
hej...jak widać urlop nad morzem owocuje w pomysły,gratulujemy rusztowania :)
Mamy pytanie: jak wyjdą u ciebie okna?Będą z roletami?Jeśli tak to czy konieczne będzie nadproże czy od razu otwory okienne wychodzą do wysokości stropu?
Tytuł: do honoratazbyszek
autor:koralgol2norbiwolow  dodano: 2010-05-21 | 12:37:03
W planach mam następujące wysokości od podłogi końcowej:
- 85 cm od podłogi do otworu okiennego
- 175 cm otwór okienny ( okno 150x150 ) plus 20 cm na skrzynke z roletą i 5 cm luzu operacyjnego
- 25 cm - belka nadprożowa z ytonga zbrojona ( taką ma oryginalna wysokość )
i tu wychodzi nam 280 cm - ja planuje poprzez wieniec opuszczony podszalować belki stropu terivy na około 5 cm tak więc u mnie bedzie cos koło 285 - 290 cm - planuje na całym parterze sufit podwieszany gdzie pociągne wszelkie możliwe instalacje - łacznie z wentylacją mechaniczna. Strop szaluje tradycyjne deskami ( czynnik ekonomiczny ) a po obrysie na ścianach zewnętrznych robie wkładke z pasków styropianu lub xps o grubości 4 cm - dopieplenie wieńca stropowego.
pozdro
Norbert
Tytuł: :-)
autor:honoratazbyszek  dodano: 2010-05-21 | 15:03:12
Czyli nadproża są konieczne.My też będziemy docieplać wieniec i nadproża tak jak ty.Myślimy o dociepleniu 3 cm styroduru.
Pozdrawiamy :)
Tytuł: magnolia0joaska
autor:romka  dodano: 2010-05-22 | 19:16:04
kochana nie dopisałam SKUPIĆ UWAGI, a poza tym wiesz jak mówią 'jak ktoś sie nauczy to śpi i mruczy' :PPP
a dziś usłyszałam kawał o Lechu i Wawelu, ale może nie powiem ;)

Tygodniowy przestój budowlany :(

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wczorajszy deszczowy dzień pozbawił mnie radości stawiania kolejnych m2 ściany mojego domku :( Ja jednak uparcie wskoczyłem w swoje robocze ubranko i postanowiłem cokolwiek porobić czy moich 4 kątach :) i w dniu wczorajszym zazbroiłem i zalałem betonem nadproże we wnęce na pralke pod schodami - i to pierwsza wpadka - ytong przegrał w walce z betonem :( Wymurowany szalunek z płytek betonu komórkowego grubości 4 cm ( pozostałośc po podcinaniu pierwszej warstwy bloczków na garażu ) pod naporem wlewanego betonu puścił z jednej strony i odpadł   blog budowlany - mojabudowa.pl blog budowlany - mojabudowa.pl Co mi pozostało - szybka reakcja - postawienie na szybkiego spowrotem tych płytek i podparcie ich paletą i cegłami - pozbieranie szuflą wypłyniętego betonu z chudziaka i ponowne wlanie go w miejsce docelowe - a ile się przy tym naklnąłem :( WNIOSEK - lepiej robic szalunek z desek a jak już z bloczków to grubszych - teraz zastanawiam się jak zaszaluję wieniec stropowy - cały czas myślałem o ytongu 5 cm ale teraz wiem że masa betonowa moze to przełamać i to dopiero byłaby kiszka :) Chyba zastosuje tradycyjne deskowanie  albo uzyję kształtek szalunkowych ( tylko troche drogo to wychodzi - coś około 20 zł za metr zaszalowanej ściany )

Finalnie jakoś udało się zalać to nadproże - nie bedzie takie ładne , równiutko wymurowane jak reszta ścian ale przyjdzie tynk i wszystko zamaskuje :)

Dodatkowo wczoraj pościnałem i zeszlifowałem wszystkie pióra wystające w narożnikach budynku - delikatnie pozamiatałem domek w srodku - przy deszczyku nie kurzyłem tak jak w słoneczny dzień i sąsiedzi nie mieli wywieszonego prania :) I takim oto sposobem nic praktycznie nie robiac efektywnego zleciało mi do 21:00 :(

Dzisiejszy dzień po pracy spędzę na przygotowaniach do wyjazdu preudowakacyjnego do Dziwnówka na tydzień - podobno obecnie jest najwiecej jodu w powietrzu a dla małej Oli zmiana klimatu napewno wyjdzie na plus :) Co my dla tych naszych dzieci nie robimy - domy budujemy, na wakacje wozimy :) Tak wiec cały przyszły tydzień nie bedzie mnie na budowie :( i inwestycja na chilę się zatrzyma - no chyba że tato coś tam podmuruje w wolnych chwilach pod moją nieobecność :) Byłaby miła niepodzianka :)

Pozdrawiam Wszystkich budujących i tu do mnie zaglądających :)


Komentarze (3)
Tytuł: Strop...
autor:honoratazbyszek  dodano: 2010-05-07 | 13:27:54
a może skorzystajcie z gotowego systemu jaki proponuje firma STROPEX my z niej skorzystamy .Dziś widziałem jej ofertę również na ALLEGRO .
autor:romka  dodano: 2010-05-16 | 22:06:03
a może jak wrócisz będzie miła niespodzianka.... kto wie... krasnoludki są na świecie... miłego wypoczynku
Tytuł: :(
autor:koralgol2norbiwolow  dodano: 2010-05-16 | 22:57:20
miłej niespodzianki brak - cały tydzień lało :( i mury nic nie urosły :(