Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinekoralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: KORALGOL 2
1067064 odwiedzin | wpisów: 278, komentarzy: 1292, obserwuje: 296
 

Zabawy w "ogrodzie" , sprzątanie pięterka itp.

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Czyli wszystkiego po trochu :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Piętro pewnej soboty wysprzątane przez Inwestorkę - normalnie byłem zaskoczony !!! Tak sprawnie sobie poradziła sama w jedna sobote - smieci posortowane - 4 worki samych plastików wywiozłem do kontenerów, gruz z dachówek przez balkon polecial na sterte gruzu, inne smieci w 4 workach , narzędzia i materiały pozostałe posegregowane, całe pietro pozamiatane - oj przestrzeni sie zrobiło że aż miło - mozna zaczynac ścianki działowe :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

2 tygodnie popołudniami walczyłem z moim przyszłym pieknym zielonym płotem :) Posadziłem 51 szmaragdów - w odstępach 60 cm , od płotu odległość 50 cm.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Mozna jeść z podłogi - tak czyściutko :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Najpierw obrzeża chodnikowe w odległości 80 cm od płotu obsadzone na stopce betonowej ( tak jak robią drogowcy na ulicach ) , potem wymiana wyjałowionej ziemi na czarnoziem, przekopanie całości z dodatkiem torfu, równanie ziemi , tuje w dołki, wokoło korą sosnową podsypane, podlane, na to agrowłóknina i na sam wierzch kora sosnowa mielona - oj zabawy z tym bylo sporo :(

mojabudowa.pl - blog budowlany

Tak to leciało :) Widoczne miejsce ( na srodku pasa krzewów ) gdzie powstanie centrum sterowania infrastrukturą ogrodową :) Słupek z klinkieru ( na foto ) z zamontowanym kranem z wodą i gniazdkami elektrycznymi ( podlewanie ogrodu, podpięcie kosiarki, myjki cisnieniowej ) , ewentualnie sterowanie oświetleniem tej części ogrodu oraz jak kasy wpadnie systemem nawadniania - linia kroplujaca pod szmaragdami :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Rolka agrowłókniny szerokości 160 cm przecieta na pół - pasy 80 cm idealnie pasują pod iglaki . Połowa posmurówki betonowej pod słupkami ogrodzenia wykonana samodzielnie - nie była przez sąsiada wylana do końca - ale to juz moje zmartwienie - ważne że mam wszedzie ogrodzenie - od 3 sąsiadów gotowe płoty - jedynie w planach wymiana jednej rolki siatki powlekanej wys. 1.25 cm - długości 25 metrów.    

mojabudowa.pl - blog budowlany

Teraz niech ładnie sie rozrastaja i za kilka lat niech cieszy oko piekny żywopłot - obecnie sa mało rozkrzewione na boki - chyba bedzie cięcie wierzchołków - musze nabyc o tym troche wiedzy - kiedy i jak ciąć ???

mojabudowa.pl - blog budowlany

Widok z balkonu na efekt mojej pracy na kolanach :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Jak wyżej - Planowana wysokośc żywopłotu - 200-250 cm .

mojabudowa.pl - blog budowlany

Widok z balkonu w strone klatki schodowej

mojabudowa.pl - blog budowlany

Garderoba - czy oby nie za mała ???? Bloczki jeszcze nie pomurowane - może by tak o 60 cm powiększyć kosztem sypialni ???? Tylko teraz stoja na podwójnych belkach terivy ( wg sztuki budowlanej) a po przesunięciu ścianka stałaby na pojedyńczej belce :-?  

mojabudowa.pl - blog budowlany

Widok z okna dachowego w sypialni - a moze by tak zrobic białą elewację ???? Biały  baranek, czarna dachówka i złoty dab okna drzwi i podbitka ????? czy nie za mdło ???

mojabudowa.pl - blog budowlany

Ytong juz od dawna czeka na pietrze na wymurowanie go w działówki.

mojabudowa.pl - blog budowlany

A taki kształt otrzymało WC na dole - głebiej geberit , w wnęce umywalka

Dziś wracam do zabawy działówkami - temat szmaragdów zamknięty - jedynie może z 3 worki kory dokupie i dosypie bo widac miejscami agrowłókninę.

Sen z powiek zbija temat okien :( na razie odwlekam ten temat i bawie sie działówkami :) 

CDN...


Komentarze (5)
autor:virion  dodano: 2011-05-27 | 12:32:59
niezła robota z tujkami! z tego co mi powiedziano tujki w celu zageszczenia tnie sie do końca kwietnia, czyli juz za pozno. odcina sie górny fragment ok 5 cm. żeby dobrze i szybko rosły nalezy jesienia dawac nawóc usypiajacy, wiosna do konca marca nawóz wiosenny pobudzajacy, a jak brazowieja, to trzeba podsypywac nawozem przeciw brazowieniu :) posadziłeś je gęsto, wiec szybko sie ze soba połaczą
autor:miszek  dodano: 2011-05-27 | 15:36:59
no. nareszcie jakiś wpis:-). Ja na ogrod jeszcze musze poczekać. Tuje ładne i owszem. Fajnie teraz sprzątać na pięteru i przez chwilę poczuć sie jak na swoim, prawda? U mnie elektryka, hydraulika i alarm w trakcie. 6 czerwca wg planu wejdzie tynkarz.
Tytuł: :))
autor:edyskas  dodano: 2011-06-08 | 12:38:53
fiu fiu jakie postepy! No i ogródek pieknieje!! :)
autor:pautom  dodano: 2012-10-10 | 09:23:35
ten ptak to samiec kopciuszka :)
Tytuł: aga836
autor:aga836  dodano: 2017-07-02 | 13:07:42
Witam mam pytanie odnośnie obrzeżny betonowych wzdłuż tujek. Czy musicie uzywac podkaszarki czy jest możliwość wjecjania kołem na krawężnik.

Wiecha olana !!! Obrzeża trawnikowe pod szmaragdy

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wiecha konkretnie oblana !!!!!! Już znikneła z komina - pozostały fotki:

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

Okna dachowe kombi w sypialni

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

W sobotę ułozylem 18 metrów obrzeży trawnikowych 30x100x5.5 cm (betard) pod przyszłe krzewy ozdobne ( tuje szmaragdowe ) Pas pod tuje szerokości 80 cm po całej długości płotu - na razie tylko 18 metrów - wejdzie tam okolo 36 krzewów - reszte krawężników osadzę jak zrobie pożądek w tylnej części działki - wywóz gruzu , równanie terenu i wylewka betonowa pod płotem na granicy dziełki z sąsiadem - tak aby pas ziemi wysypanej korą miał z dwóch stron obraniczenia betonowe.

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

Krawedzie mam nadzieję profesjonalnie osadziłem - wykop głębiej , potem podsypka z piasku ok 5-10 cm i na to beton w postaci mokrego piasku  i w to krawężnik , równo do sznurka i korekta gumowym młotkiem - potem stopka 45 stopni z jednej strony z zakładem na krawężnik a od zewnątrz w szczeline tez beton do wysokości polowy krawężnika - dziś sprawdałem stoja bardzo stabilnie - jutro akcja piasek a raczej czarnoziem do środka - może pare worków ziemi torfowej i wszystko ładnie do przekopania a we wtrorek  szmaragdy do dołków :) Jeszcze do zakupu jakis nawóz wieloskladnikowy do iglaków i pare metrów agrowłókniny. Na to wszystko jeszce pojdzie kora i finito :)

 

 


Nowy zakup do ogrodu , dzisiejsza wiecha :)

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W sobote miałem z rana trase objazdową po "okolicy". Najpierw za Wrocław zawiozłem zalegajacą mi na budowie rurę drenazową. Była mi zbędna a że znalazł sie chętny przez allegro to po dogadaniu kwestii transportu rura zmieniła własciciela. Pożyczyłem od szwagra busa z przyczepą - rura na przyczepę ( do busa sie nie zmiesciła ) i jazda z bratem na Wrocław. Szybka transakcja i kolejne miesce docelowe - Jugowiec koło Środy Śląskiej - szkółka drzewek i krzewów ozdobnych. Kasa uzyskana z rury przeznaczona została na drzewka do naszego ogrodu. Zakupiłem 50 sztuk około 1 metrowych tuji szmaragdowych w doniczkach za cene 8 zł sztuka. jedyny minus że troszke dołem łysawe - ale beda głębiej zakopane - wyjdzie cos około 80 cm na gotowo. Do tego dokupiłem 150 litrów torfu specjalistycznego - 35 zł i do pełnego rachunku 450 zł dobrałem ładny okaz klanu palmowego. 

Gratis dostałem 1 sztuke szmaragda i fajny kwiat płożący ( nazwy nie pamietam ) dla żony bo wygadałem sie że ma dzis urodziny i imieniny :) Ja od siebie również postarałem sie o ..

mojabudowa.pl - blog budowlany    

Reasumując wyjazd bardzo udany mimo że meczący - straszne korki na trasie. Szkółke drzewek polecam z czystym sumieniem - najwieksza w okolicy jaka znalazłem - ogromny wybór roslin i naprawde fachowe doradztwo - dobrze że trafiłem tam dzień wczesniej w burze - nie było klientów - mogłem sobie spokojnie porozmawiac z Panem Zbyszkiem o szmaragdach, szadzeniu, pielegnacji, nawożeniu. W zeszłym roku kupowałem tu klony palmowe i fajnie sie przyjeły. Dobre ceny i ogromny wybór roślin. Napewno jeszcze nie raz chętnie podjade tam na zakupy do ogrodu.

Namiary  na szkółkę:

http://www.stefanogrod.pl/

Szkółka Roślin Ozdobnych "STEFANOGRÓD"

 
Siedziba:
"Stefan" Spółka Jawna 55-300 Środa Śląska ul.Kolejowa 38

Adres email: stefanzb@graf-soft.com.pl  
Telefon: 0 502 65 95 81
Faks: 071 3 173 902

Lokalizacja: Jugowiec 40, 55-300 Środa Śląska, woj. dolnośląskie

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Reszta soboty mineła na przygotowaniach imprezy grilla umieninowo-urodzinowego i na imprezie :) Dziś czeka nas a raczej mnie i chłopaków od dachu druga impreza - pierwsza na budowie - oblewanie wiechy :) Co tradycja to tradycja. 

Od 4 maja dalej ruszam ostro z działówkami, w miedzyczasie  temat sadzenia szmaragdów wzdłóż płotu i wielkie sprzątanie piętra :( 

cdn...  


Komentarze (6)
autor:bomaj  dodano: 2011-05-02 | 10:17:17
Co do tuj, jeśli są "łysawe", mojej mamie kiedyś sąsiadka poleciła lekko przyciąć wierzchołek i faktycznie po jakimś czasie pięknie się zagęściły.
Tytuł: :)
autor:koralgol2norbiwolow  dodano: 2011-05-02 | 10:21:16
Dokładnie - to samo mi polecili w szkółce - poszadzic głebiej na dno dziury troche nawozu na to 5 cm ziemi ( torfu) i na to roślinka do ziemi - tak aby za kilka miesięcy korzenie roślinki miały wspomagacza - zresztą roslina zaczyna całkiem inaczej rosnąc w glabie jak w doniczce. Po posadzeniu czubki ciachnąć na równi sekatorem i niech sie rozrastaja na boki :)
autor:atosiknamazurach  dodano: 2011-05-02 | 10:36:51
sliczne roslinki-ja sie w ogole na nich nie znam na roslinkach-dobrze ze mam jeszcze na to duuzo czasu
Tytuł: :)
autor:naszasielanka  dodano: 2011-05-02 | 14:45:27
Z namiarów na szkółkę chętnie skorzystam, chociaż dopiero za rok.
autor:romka  dodano: 2011-05-06 | 10:00:53
ale fajny dzień! :)))
oj i te roślinki z checią bym je wszytskie zabrała do siebie :))) tyle że w gąszczu pokrzyw, desek, resztek z dachu, pustaków, bloczków itd itd nie miałabym co z nimi zrobić :)))
autor:ulaibartek  dodano: 2011-05-07 | 12:49:17
dobrze wiedzieć o tej szkółce z naszej budowy to całkiem niedaleko:)