Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinekoralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: KORALGOL 2
1067070 odwiedzin | wpisów: 278, komentarzy: 1292, obserwuje: 296

Pozwolenie w ręku !!!! i pierwszy zakup :)

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W piątek 26.06.2009 otrzymaliśmy upragnione pozwolenie na budowę !!!!! Teraz z dwa tygodnie wydadzą dziennik - jakies tam oświadczenia trzeba wypełnić i legalnie można działać :) Do tego czasu w planach wykonanie zbrojenia , planu przyłacza wody i kanalizy, oraz zakup niezbędnych materiałów na stan zerowy :)

Wczoraj zaczałem czytac o instalacji odgromowej i przy okazji natrafiłem na aukcję bednarki o wym 25x4mm o długości 31 metrów za 70 zł - lokalizacja 10 km odległości :) po pracy podjechałem i nabyłem zwój płaskownika :) - pierwszy zakup materiału budowlanego :)

Pytanko czy wystarczy taka ilość na odgrom ??? jak ja połączyć ze zbrojeniem w ławie fundamentowej - podobno tak się robi i to wystarcza ??? czy jakoś pionowo ja wbijać w grunt na np 5 metrów ??? na obwód wokół domu ( odgrom opaskowy chyba sie to zwie ) nie styknie :( no i czy to dobra cena za 31 metrów ???  


warunki przyłącza wod-kan

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dziś dostałem do zapłacenia fakturkę za wydanie warunków przyłączenia do sieci wod-kan. - do zapłaty 60 zł - teraz czekam na owe warunki ile mnie skroją za płynącą wodę i dużą rurę na nieczystości :)

w Tym tygodniu ma być podobno pozwolenie - poczekamy zobaczymy :)

w temacie materiałów - stal na całośc budowy wychodzi jakieś 2500 zł

za 12 zebro wołają 2 zł za kg a za 6 gładka 2.30 zł/kg

bloczki 14 mam po 2.50 z transportem

beton b20 po 240 za m3 - na fundamenty chyba idzie 18m3

jak tylko glejt (pozwolenie) bedzie w ręku to ostro zaczynamy z łopatą :)


Komentarze (2)
Tytuł: Towr na budowe
autor:miniu dodano: 2009-06-24 | 10:09:02
Ja jak zaczynalem tez liczylem sobie ile czego potrezba ale w praniu wychodzi calkiem co innego juz na moim etapie 15.000 tys to kosztow nie przewidzianych zapraszam na moj blog goblin II g
Tytuł: FUNDAMENTY
autor:MINIU dodano: 2009-06-25 | 14:37:09
BLOCZKI DLA TEGO BYŁY UKŁADANE NA 38 BO KUPILEM ZA DUZO I NIE CHCIALEM SPRZEDAWAC A W SRODKU JUZ NA 25 BYL KŁADZIONY A SCIANY SA Z POROTERMU 30 A SCAINY W SRODKU Z 25 I Z 11,5

Koniec zabawy - czas na budowanie :)

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W oczekiwaniu na pozwolenie na budowę postanowiłem trochę pomajsterkować i zbudować mini plac zabaw dla mojej najmłodszej inwestorki Oli :)

Najpierw na mini trawniku pojawiła się piaskownica - wykonana własnoręcznie od początku do końca :

mojabudowa.pl - blog budowlany

Potem pojawił sie pomysł na ogrodowa hustawke dla Oli plus trzepak - najpierw miało to byc wykonane z metalu ale darmowe stemple i odpadki desek z płotu skłoniły mnie do budowy ogrodowej hustawki "z prawdziwego zdarzenia" :) Pare popołudni straciłem przy obrabianiu tego drzewa ale chyba było warto :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

jeszcze tylko łańcuszki zamiast liny i bedzie finito :) W tle najmłodsza inwestorka podczas zabawy :)

Do zrobienie pozostała jeszcze zjeżdzalnia ale to chwila moment :) 

W tym tygodniu prawdopodobnie bedzie wydana decyzja ( pozwolenie na budowę ) więc plan na obecny tydzień to zakup stali na zbrojenie i wykonanie owego zbrojenia na fundamenty . W sobotę jezeli pogoda pozwoli to akcja łopata i jedziemy z fundamentami :) Oby tylko pogoda sprzyjała :*/

  


Pozwolenie plus zabawa ogrodem - na wyrost :)

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

We wtorek mój przyszły kierownik budowy a obecny adaptator złożył podania o pozwolenie na budowę blog budowlany - mojabudowa.pl tak wiec lada dzień ruszamy ostro z kopyta - bo wstyd juz odpowiadać jak wszyscy sie pytaja ile juz wybudowane blog budowlany - mojabudowa.pl W sobotę wytyczyłem z geodetą ławy blog budowlany - mojabudowa.pl póżniej cieżko bedzie go ściągnąć bo taki zalatany - rozliczyłem sie finalnie z kasy za gedezyjne usługi i do zobaczenia przy odbiorze skończonego budynku blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Dziś na szybkiego pobawiłem się flamastrami i stworzyłem amatorski projekt zagospodarowania przestrzeni działki blog budowlany - mojabudowa.pl wyszedł tak sobie ale coś już widać ( mój zamysł ) pozostaje kwestia dostosowania go charakterem do stylu japońskiego - czyli dużo kamienia , kształtowanych drzewek itp.

tak to wygląda:

mojabudowa.pl - blog budowlany