Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinekoralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: KORALGOL 2
1067065 odwiedzin | wpisów: 278, komentarzy: 1292, obserwuje: 296

Wracam na bloga po dłuższej przerwie !!!!

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

A to totalny brak czasu, a to urlop i wakacje nad morzem, a to wesele siostry i praktycznie nie było czasu aby coś tu naskrobać :( Dziś jednak zebrałem sie w sobie , po śniadaniu podskoczyłem na budowę i strzeliłem pare fotek - jak to u nas dziś wygląda domek.

Temat okien finalnie dogadany, zaliczka wpłacona - za jakies góra 2 tygodnie bedziemy mieć przeszklenia w otworach okiennych i tarasowych. Drzwi wejsciowe wskocza chyba jakieś tymczasowe , pozostał temat bramy garażowej :( Tez przed zima trzeba coś wybrać i uzyskać tym samym ssz !!!

Scianki działowe wczoraj skończyłem - teraz czas na kabelki, oj bedzie to kilometrowa instalacja , tyle pomysłów w głowie :) włączniki, czujniki, gniazdka itp... teraz trzeba wszystko przewidzieć aby potem nie było zonka , internet, TV, Lan .... itd itp...

mojabudowa.pl - blog budowlany

Kupiłem 4 rolki papy podkładowej termozgrzewalnej i zaizolowałem cały taras aby tej zimy nic mu sie nie stało - głównie na połączeniu izolacji styropianem ze ścianami tarasu - tej zimy wnikała tam woda, i powodowała  niszczenie izolacji.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Niestety nie ma jeszcze wyprowadzonego spadku na tarasie :( ale finalnie na to pójdzie jeszcze styropian jakieś 15 cm i wylewka ze spadkiem .

mojabudowa.pl - blog budowlany

Otwór pod drzwi tarasowe przesuwne podmurowany na około 27-28cm i zaizolowany wywinięciem papy na ściane . Pod papą na połączeniu ściany i tarasu dodatkowo umieszczona blacha ocynkowana dla uszczelnienia połączenia i ochrony styropianu 12 cm na fundamentachprzy tarasie.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Widok od środka na taras z salonu. Jeszcze kilka dni i zagości tu piękne okno tarasowe :) 

mojabudowa.pl - blog budowlany

Ostatnia ścianka dzialowa - w garażu - miedzy garażem a kotłownią - jakies stare luksfery zalegajace w altance przydały sie :) Zawsze to troche światła bedzie w garażu jak brama bedzie zamknieta.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Przejście w stropie dla gruntowego wymiennika ciepła ( rura fi 200mm) doprowadzające świeże powietrze na strych do znajdującego sie tam rekuperatora. Prawdopodobnie tędy tez pójdzie instalacja odkurzacza centralnego i część instalacji wod-kan.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Kotłownia - kocioł gazowy kondensat zawiśnie na prawej ściance , w wprost pewnie zagości jakis zasobnik wodny.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Taras z okna na półpiętrze.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Półpiętro - poddasze troche posprzątane, kawałki bloczków powynoszone, pozamiatane, śmieci posegregowane, kilka worków plastików wylądowało w kontenerze z plastikami.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Otwory wejściowe do 3 pokoi na piętrze.

mojabudowa.pl - blog budowlany

2 pokoje nad salonem i kuchnią

mojabudowa.pl - blog budowlany

Wejście do łazienki na piętrze.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Otwór na drzwi balkonowe - podmurowany na około 8-9 cm - na góre dojdzie jakies 10 cm na gotowo podłogi.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Izolacja wylewana na gorąco i zatopiona w tym wyprofilowana blacha - tak samo zrobiłem izolację na tarasie.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Pokój Oli - komin wykończenie - temat otwarty :( albo obmuruje go ytongiem 5 cm albo klinkierem - przy okazji komina - dgp grawitacyjnie po podłodze piętra czy jednak mechanicznie z turbiną pociągniete na strych i dopiero poprowadzone po pokojach , a może jak wyciągne dgp na strych to może wpiąć to w wentylację mechaniczna ???? Sporo wiedzy muszę jeszcze zaznać :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Przejście przy kominie od kominka na kanały dgp

mojabudowa.pl - blog budowlany

Pokój nad salonem.

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

Tak murowałem na poddaszu - potem idealnie wycinałem i uszczelniałem pianką bloczki na styku z jętkami.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Wyjście z łazienki na piętrze - na prawo przy wyjściu planowana kabina prysznicowa - ścinki ytonga służa jako szablony :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Ściana działowa między sypialnią i garderoba nad garażem 

mojabudowa.pl - blog budowlany

Ściana kominowa w garderobie - we wnęce po prawej stronie komina bedzie szła od dołu z garażu dalej na strych rura fi 200 od GWC, po lewej stronie komina widoczna rura od wentylacyjnego kominka do kanalizacji ( pion kanalizacyjny w kotłowni )

mojabudowa.pl - blog budowlany

Wstawić łózko 2 lampki i mozna iść spać :))

mojabudowa.pl - blog budowlany

W nocy widok na gwiazdy - juz sie doczekac nie moge :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Wszystkie szmaragdy sie przyjely !!!!!!! Teraz niech się zageszczają i pięknie rosną - nawet pogoda im sprzyja bo sporo leje i nie trzeba podlewać :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Widok z kuchni - do postawienia została ścianka 120 cm ( 2 bloczki ) przy kominie przysłaniająca troche kuchni i tym samym dająca 1 ścianke dla zabudowy kominka - zastanawiam sie tylko czy postawic ja z betonu komórkowego czy lepiej z silki ?????

 

cdn....

 

 


Komentarze (4)
autor:romka  dodano: 2011-08-01 | 10:44:05
oj Norbetr! oglądałam z zachwytem! wszystko to takie dopieszczone, dopracowane! przemyślane!!! super!!!
..... choć w sumie jak mogło być inaczej!... ja wciąż pamiętam jak z młoteczkiem i poziomnicą gładziłeś piach w stanie 0 do późnych godzin nocnych!
:)))
rewelacja Norbert! rewelacja!!!
Tytuł: WITAMY!!!
autor:ostrsw  dodano: 2011-08-01 | 20:47:00
Już myślałem że zapomniałeś o swoim blogu :)
Jak widzę prace idą do przodu. Powodzenia.
Tytuł: Tyvek
autor:filantroll  dodano: 2011-08-02 | 14:10:07
Cześć, jak pamiętam masz na dachu Tyveka Pro. Ja też wybrałem tą folię. Mam tylko pewne wątpliwości ale to dotyczy wszystkich membran, nie tylko Tyveka.
Otóż na kartach technicznych pisze że odporność na UV folie mają 3-4 miesiące w zalezności od producenta i rodzaju. Ale nikt nie jest mi w stanie odpowiedzieć jednoznacznie czy dotyczy to tylko wierzchniej strony czy tej spodniej również... A jest to niezmiernie ważne jak sądzę, bo jeśli warstwa spodnia też ma wytrzymałość 3 miesiące to w takim przypadku należałoby ją osłonić czarną folią budowlaną lub zasłonić okna :) do momentu aż nie zakryjemy jej warstwą termoizolacyjną.
Jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Może masz jakieś konkretne odpowiedzi od Tyveka (bo ja nie mam) i nie należy się tym przejmować?
Pozdrawiam:
KG
Tytuł: HEJ
autor:koralgol2norbiwolow  dodano: 2011-08-03 | 08:42:58
Witajcie
Dzięki za odwiedziny !!!
Co do membrany to wg mojej wiedzy tez powinno się chronic od uv stronę spodnią membrany - czarna folia to dobry pomysł ale czasochłonny :( szybciej chyba to zasłonic okna - pozostaje jednak temat membrany poza obrysem ścian tam gdzie bedzie podbitka :( - najgorsze jak słońce pada bezpośrednio na membrane - potem chyba najbardziej dostaje w kośc własnie na tej części gdzie bedzie podbitka światło odbite od białych ścian z ytonga - wewnątrz na poddaszu to chyba jedynie tam gdzie przez okna dachowe padaja promienie - reasumując napewno nie zaszkodzi zasłonić :) U mnie za kilka dni pojawia sie okna z roletami to góre zasłonię na okna dachowe wrzuce tez chyba jakąś folie a na murłacie gdzie mam prześwity z powodu braku izolacji w dachu powciskam docięty styropian. Zresztą na zime nie planuje jeszcze izolacji w dachu - chce poobserwować i wykryc zawczasu ewentualne nieszczelności pokrycia dachowego przy zimowej aurze ( zawiewający śnieg pod pokrycie) - dopiero jak bede pewny że wszystko jest ok - na wiosne upcham tam izolacje.
Pozdrawiam