Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinekoralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: KORALGOL 2
1067063 odwiedzin | wpisów: 278, komentarzy: 1292, obserwuje: 296

W strugach deszcu buduję schody - nie poddam się !

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

A co mi tam . Co mnie nie zabije to mnie wzmocni jak to mawiają :) W sobotę wstaję rano o 7:45 aby cały boży dzień spędzić na budowie i nadgonić troche z robotą a tu leje jak z cebra :( No nie szło nogi z domu wysunąć taka ulewa . Około 11 wkońcu przestało tak wiec wskoczyłem w robocze ubranko i hop na budowę - alez tam bagno zastałem - nie ma jak bawić sie elektronarzędziami w kałużach :) Woda stała na chudziaku - potem z wody zrobiło sie drewniane bagno - z cięcia desek i tak cały dzień mi minął w spartańskich warunkach - co chwilę coś zaczynało lecieć z nieba - oberwania chmury na 10 minut a potem mnogo wody pod nogami i z mokrej terivy "przyjemne krople" wody za kołnierzem :(  Ale schody prawie skończyłem :) Pozostało ułozyć zbrojenie i poprzybijać stopnie . No troche zabawy będzie z połączeniem nadproża pod wejściem pod schody z wieńcem stropowym i biegiem schodów ale mam nadzieję że damy radę :)

Ok - teraz szybkie foto w dnia wczorajszego bo w sobote to nie było czasu cykać fotek :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Na balkon dołożyłem poprzeczne pręty fi 10 i tym samym powstała siatka - pozostanie to jeszcze powiązać , gdzie niegdzie dowiązać zbrojenia , usadowić pręty pod ścianę kolankową.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Z uwagi na umiejscowienie zbrojenia dolnego pod schody wg a następnie zmianę konstrukcji schodów na 2 biegowe doszły mi 2 dodatkowe stopnie na pierwszym biegu  - no i co tu robić - trzeba bedzie wylać tak jak jest - niby szkoda betonu ale ile tam strace wiecej - 0.2 m3 to mozna przeboleć a napewno bedzie to mega mocny początek biegu schodów - moznaby tam cos pokombinować - włozyć styro - tyle czy warto się bawić aby zaoszczędzić 40 zł ???? Na ścianie widać rozrysowane stopnie - 18 wysokie 26 cm głębokie - zdają egzamie ze wzoru na schody - czyli 2x wysokość  plus głębokośc - czyli (2*18) + 26 = 62 a powinno się zawierać w wartościach 60-65 cm

mojabudowa.pl - blog budowlany

2 bieg schodów podparty w 3 miejscach - chyba styknie ??? podpierałem kantówką  10x10 cm i stemplami .

mojabudowa.pl - blog budowlany

A oto drugi bieg schodów i problematyczne połączenie z podciągiem i wieńcem stropowym - bedzie tu troche zabawy ale dam radę - a co :) tyle zrobiłem to i z tym sobie poradzę :) Bedzie to majstersztyk szalunkowy . A jak nie dam to zaszaluje po całości - tyle że potem to deski nie wyciągne z przestrzeni między schodami a podciągiem :( Ale nie zapeszam - może się uda tak jak mam w planach.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Widok z góry - myślę jeszcze nad dołożeniem jednej belki terivy do tych 2 juz leżących - została mi jedna belka 2,40m to mógłbym ją tu wykorzystać :) Tyle że znowu trzebaby bloczki podcinać i kombinować podsteplowanie jednej strony pod nimi :( a ja już temat terivy uważam za zamknięty. 

mojabudowa.pl - blog budowlany

No i to by było na tyle - dziś jak pogoda pozwoli dołożę zbrojenia i powiążę to w jedną całość - pobawie się z tym podciągiem i moze poprzybijam stopnie - aha no i jeszcze belka do związania - bedę wiązał juz w szalunku bo nie wykułem ściany na wylot i niemam jak wsunąć gotowego wiec będzie tak troche zabawy :( A może lepiej przekuć się z jednej strony i wsadzić gotowe zbrojenie ???? czy ktoś przerabiał takie 2 opcje ??? Która lepsza ??? 


Komentarze (8)
autor:magdadaniel  dodano: 2010-08-30 | 09:34:35
mistrzostwo swiata to co zrobiles :)
autor:romka  dodano: 2010-08-30 | 09:46:39
Magda ma rację! Mistrzostwo świata!!!
Tytuł: :)
autor:koralgol2norbiwolow  dodano: 2010-08-30 | 09:50:03
Serdeczne dzięki za słowa uznania - nic tak nie motywuje do kolejnych wyzwań jak dobre słowo - zwłaszcaa że te schody od samego początku sam zaprojektowałem , wyliczyłem no i zbudowałem - to moje pierwsze konstrukcyjne dziecko :)
pozdro.
Tytuł: Normalnie
autor:edyskas  dodano: 2010-08-30 | 11:48:02
najdzielniejszy!! Super! Dziecko masz cudne! A najważniejsze, że samodzielnie zmajstrowane;))) hehe
Tytuł: schody
autor:ostrsw  dodano: 2010-08-30 | 12:35:26
Gratulacje za wytrwałość i pomysłowość. Ci co stawiają według projektu takich schodów nie wcisną trzeba przerabiać :)
Co do tej belki spocznika to lepiej przekuj jedną ścianę i wsuń mniej roboty.
W otwór dopasuj później płytkę wyciętą z pustaka i wklej. Ja o tym zapomniałem i podczas zalewania musiałem na szybko deseczkę przybić :(
Tytuł: belka
autor:koralgol2norbiwolow  dodano: 2010-08-30 | 12:46:31
Po namyśle chyba tak zrobię - wytne na wylot z jednej strony i wsunę belkę - zastanawiałem się nad zaszalowaniem tego otworu i Twój pomysł to strzał w 10 :) Tak też zrobię
DZIĘKI WIELKIE !!!!
autor:edyskas  dodano: 2010-08-30 | 12:54:51
Dzieki:))
autor:wlasneniebo  dodano: 2010-08-30 | 13:58:56
rewelka:)

Kończymy balkon, zaczynam moją twórczość schodową

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Jak w temacie - Tato wczoraj dołożył zbrojenia na balkon - do dokupienia pozostało troche stali fi 8 żebro - bo szkoda 12 pakować na to w poprzek - 12 przyda się na schody :)

Potem szalował wieniec stropowy na części między garażem a budynkiem - tam bedzie klasyczny szalunek z blatów z desek

Ja natomiast rozpocząłem budowę schodów , po wielu godzinach przemyśleń i obliczeń , rozrysowywania, przeliczania - totalnej burzy mózgów - no i nastąpiło wprowadzanie mojej pracy inżynierskiej w etap realizacji - zobaczymy co z tego wyjdzie :) jakby nie było od początku zaprojektowałem sam te schody - także bedzie to moje pierwsze konstrukcyjne "dziecko" budowlane :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Najpierw trzeba zbudować spocznik z belką wzmacniającą - spocznik o wymiarach 80 x203 cm i grubości 10 cm z zachodząca w jego obrys belką o wymiarach 24x30 cm - po obwodzie spocznika nalezy wybruzdować otwór o głębokości około 10-12 cm i wysokości lanego betonu ( 10 cm )

mojabudowa.pl - blog budowlany

No i zbijamy konstrukcję :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

dzisiaj ciąg dalszy budowy schodów ...

A tak wygląda zbrojenie na balkonie - dojdą jeszcze w poprzek pręty fi 8 i bedzie gotowe do zalania :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

 


Komentarze (3)
autor:elamarekorzeszek2  dodano: 2010-08-26 | 13:47:26
No to powodzenia w budowie schodów!!!:). Lubię i cenię ludzi którzy starają się działać sami. Pozdrawiam
Tytuł: Dzieło budowlane
autor:szyszka-i-dukenukem  dodano: 2010-08-26 | 14:38:19
A te pierwsze konstrukcyjne "dziecko" budowlane powstało tylko w głowie, na papierze czy może w wersji elektronicznej? :)
autor:ostrsw  dodano: 2010-08-26 | 19:22:36
Ja te otwory pod belkę zrobiłem na przestrzał ściany tak że belka wspiera się na całej grubości, no i belkę łatwiej włożyć.
Staraj się nie przybijać desek na spoczniku bo potem możesz mieć trochę roboty przy zdejmowaniu szalunków :-)

Przepusty w stropie , styro na balkonie.

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W dalszym ciągu walczę ze stropem ( juz mam dosyć ) blog budowlany - mojabudowa.pl w sumie to cały strop gotowy do zalania ale to trzeba powiązać ,tam uszczelnić,  tu deske przybić, dołożyć troche zbrojenia ... no i jeszcze schody  do zbudowania blog budowlany - mojabudowa.pl  - wczoraj rozrysowałem je na ścianach - dziś bedę kuł bruzdy pod spocznik i belke na końcu spocznika - wyszło mi 18 stopni po 18 cm wysokości i 26 długości - spocznik zmieścił mi się 80 cm  ( wiem że powinno byc cos koło 90-100 cm ale takiego nie zmieszczę .

Na strop ( przepusty) zakupiono bloczki wentylacyjne z silki 25x24x22 cm śr. otworu 15 cm ( 3 zł za sztukę ) na jeden przepust idzie 1,5 bloczka - bardzo fajnie sie tnie szlifierka kątową :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Tak to mniej wiecej wygląda - trzeba jedynie przykleić ze sobą 2 części bloczka zaprawą i uszczelnić połaczenie z pustakami terivy.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Wieniec cały obmurowany na gotowo - pozostaje dołożyć zbrojenie pod ścianki kolankowe i zaszalować blatami od środka .

mojabudowa.pl - blog budowlany

Widoczna wentylacja nad kuchnia - górna część wentylacji ukryta bedzie w przestrzeni między ściana kolankowa a przedkolankowa - planuje 70 cm ścianke przedkolankowa ( oryginalna ma chyba 50 ) Będą 2 ytongi czyli 40 cm i albo wieniec 25 cm czyli wyjdzie 65 cm albo dołożę solbeta 12 cm i zrobie wieniec 20 cm - cały czas sie nad tym zastanawiam :/

mojabudowa.pl - blog budowlany

Balkon w całości obłożony styropianem 5 cm z powbijanymi od dołu kołkami kotwiącymi , połozona belka między filarami ( strzemiono 6x20 cm , 4 pręty dołem fi12 , 2 prety górą fi 12), prostopadle do belki układame pręty fi 12 ( 215 cm długości) zakotwione w wieńcu stropowym i pierwszej belce terivy...

mojabudowa.pl - blog budowlany

I dokładamy pręty :

mojabudowa.pl - blog budowlany

Dodatkowo w miejscu żebra rozdzielczego ( dość szerokie - chyba z 18 cm ) dołożyłem zbrojenia i powiązałem wszystko w belkę o strzemionach 14 x16 cm - nie zaszkodzi a jakby co to bez obaw mozna tam stawiać nawet 24 cm grubości scianki :)

Sorry za jakość foto ale przy sobie to zawsze mam jedynie telefon a i późno było więc foto ciemne i niewyraźne :/ Przed zalewaniem obcykam wszystko aparatem i dodam ładniejsze foto .

 


Komentarze (2)
Tytuł: Ścianka przedkolankowa
autor:cienki  dodano: 2010-08-25 | 10:10:23
Cześć,
Ścianka przedkolankowa wg projektu ma 95 cm, u mnie będzie na gotowo 90 cm.

Pozdro
Tytuł: ups :)
autor:koralgol2norbiwolow  dodano: 2010-08-25 | 11:33:07
Pomyliłem kolankowa z przedkolankową :) Czyli w opisie chodzi o kolankową która wyjdzie mi około 65-70 cm a przedkolankowa 100-110 :) U Ciebie Cienki kolankowa jest zgodnie z projektem na 50 cm i na gotowo wyszły Ci 90 cm z przedkolankowej ??? Ile na podłogę doliczać - myślę że wiecej jak 10 cm nie zabierze - z 4 cm styro plus 5 jastrych plus 1 cm na wykończenie.

Pierwszy dostawczak AlfaRomeo :) i zabawa solbetem

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Takim określeniem chłopaki w hurtowni budowlanej nazywają moje auto :) Do bagażnika mieszczę 20 bloczków solbeta 6 cm ( zostaję jeszcze troche luzu - na 3 worki kleju :)  ) Do środka wchodzi jedna paczka styropianu - tyle że musi być otwarta i płyty rozłozone :)

Szkoda mi tego auta i cały czas myslę o zmianie bo na budowę to ono wogóle się nie nadaje :( Miałem kiedys w niej hak - ale po zakupie zdemontowałem i sprzedałem bo mi wizualnie nie pasował :) A teraz czasami by sie przydał :(

mojabudowa.pl - blog budowlany

A na budowie dalej walka z szalunkiem traconym z solbeta i kręceniem zbrojenia ( senkju brat i tato ) Plan jest taki aby do soboty skończyć cały strop i przyszły tydzień pozostanie na zabawę z szalowaniem schodów - max w następna sobotę 28.08.2010 zalewanie !!!

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Mam nadzieje że wytrzyma :)

 


Komentarze (4)
autor:romka  dodano: 2010-08-20 | 09:08:24
nasze auto pojemniejsze, mieści się nam 34 sztuki 6 i jeszcze jest trochę luzu :)))
szkoda ze tak daleko mieszkasz, bo pyknęłabym Ci w wolnej chwili jakieś zbrojonko :))) całkiem nieźle się w tym temacie rozręcilam :DDD
co do szerokości zbrojenia, to myśle, że przy tak wzorowo prowadzonej budowie, taki mały szczególik nie gra roli :P
super Ci idzie, ale pewnie to wiesz

a no i jeszcze z tym autem, nasze też nie ma haka, mówiłam Tomkowi, ze trzeba go zamontować jak zaczynaliśmy budowę, a Tomek mówi 'nie, bo zajeździmy to auto przez budowę' - no i co efekt jest taki, że wozimy wszytsko w środku (dobrze ze w bagażniku mamy taka fajną plastikową wkładkę) :))
Tytuł: re romka
autor:koralgol2norbiwolow  dodano: 2010-08-20 | 09:35:04
Każda pomoc mile widziana :) Tyle że zbrojenie juz na ukończeniu - pozostało jedynie żebra rozdzielcze poskręcać i porobić krótkie zbrojenia pod ściankę kolankową. Co do auta to juz o jakimś polonezie trucku za pare stówek myślałem :) Zawsze to troche na pakę wrzucę - tyle że z drugiej strony obecnie hurtownie wiekszość towaru dowożą - wiadomo 20 bloczków nie bedą wieźć ale cos wiekszego to nie ma problemu - ja staram się robić kumulacje zamawianych towarów :)

Pozdrawiam Romkowiczów !!!
autor:szyszka-i-dukenukem  dodano: 2010-08-20 | 11:53:53
ahh... biedne te autka :) ale w końcu po coś muszą nam służyć... ja też w swojej starej A4 dobijam zawieszenie :( plany był żeby kupić starego poldka lub zamontować hak, no ale wyszło jak wyszło :)
Powodzenia w zalewaniu!
Tytuł: samochody
autor:konieczko  dodano: 2010-08-23 | 08:32:08
:-) Ja przed budową chciałem kupić też autko do dowożenia i znalazłem przepiękny .... karawan.
Mercedes 190 z 1989 roku :-)
Niestety moja żona powiedziała, że nie chce mnie w tym widzieć :-) także tłukę biedną toyotke po wybojach.
Pozdrawiam i niech mury idą do góry
K