Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinekoralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: KORALGOL 2
1067072 odwiedzin | wpisów: 278, komentarzy: 1292, obserwuje: 296
 

Tuje, chory klon, poddasze, i fotki nocą

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl

Ostatni zakup do ogrodu - pieknie wyprowadzony klon - niestety ostatnimi dniami pojawiły sie takie oto objawy choroby drzewka - biały nalot który doprowada w dalszej fazie do obsychania liści - jest to chyba grzyb "mącznik" i musze cos na to zaradzic bo drzewko bardzo ładne i szkoda by było je stracić.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wypuszcza nowe zdrowe liście tak wiec choroba nie wnikneła do środka rosliy a jest chyba tylko na liściach - co polecacie aby wyleczyć tego klona ???????

blog budowlany - mojabudowa.pl

Zaraz obok rosną szmaragdy posadzone na jesień 2011 - juz zdarzyły sie zaaklimatyzowac i chyba beda w przyszłym roku pikowac do góry - w tym roku zauwazyłem że bardziej nabrały objetości na boki

blog budowlany - mojabudowa.pl

A oto 35 sztuk szmaragdów posadzonych po 2 stronie części dojadowej posesji.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Oby dogoniły iglaki z drugiej strony :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Tak to wyglada z balkonu.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Te szmaragdy juz coś sobą prezentują :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

tak wygladały w maju 2011 po posadzeniu :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

W temacie izolacji dachu - cześć strychu nad sypialnia i garderobą zrobiona na gotowo - w sumie jest tam 31 cm izolacji styropianem :) , paroizolacja i osb 8mm - mozna mieszkac na strychu - tylko troche nisko - 80 cm w szczycie - bedzie schowek na bombki choinkowe :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Doprowadzone zasilanie, oswietlenie i kabel 2x5x0,5 - na tej  ścianie szczytowej bedzie jeszcze otwór z wyrzutnia powietrza z rekuperacji - fi 200

blog budowlany - mojabudowa.pl

Potrzebna jeszcze 1 płyta OSB 25mm na podłogę i bedzie totalne finito

blog budowlany - mojabudowa.pl

A tutaj początki izolacji strychu głównego - najpierw montaż klinów styropianowych na płatwi aby zyskac kat prosty izolacji na krokwiach - teraz tylko płyty styro 18 cm grubości miedzy krokwie ( był plan aby zakupic płyty wielkości 1x2 metry bo mam fabryke styropianu w miejscowości ale jedynie moga byc 1x3 metry - takie bloki tnie maszyna - tak wiec bede chyba klasycznie wykonywał to z 0,5x1 metra płyty) Na jutro dostawa 4m3 styro fasady 18 cm - na 1 strone chyba starczy :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Nocne foto domku - widok od strony tarasu

blog budowlany - mojabudowa.pl

Domek od strony wjzadu

blog budowlany - mojabudowa.pl

Jutro ma pojawić sie ekipa od tynków w celu naprawy tych peknięć na tynkach oraz kilka znalezionych niedociągnięć - zobaczymy jak im to wyjdzie ??????

W temacie kredytowym - wnioski juz w pełni skompletowane i złożone - operat szacunkowy wykonany i przekazany do banków - zobaczymy co z tego wyjdzie - jakby co to moge podać namiary na Doradce kredytowego z Wrocławia z którego pomocą działamy w tej materii  :)

W przyszłym tygodniu rozpoczynam wykopy pod instalacje gazową - projekt już wykonany - do wykopania około 60 metrów "gazociągu" na głębokość około 1 metra - ciekawe ile czasu mi to zajmie ??? chyba czas usmiechnąć sie do brata o pomoc :) Do lutego musi byc to zrobione a lepiej chyba teraz niz w listopadzie czy grudniu :)

To by było na tyle - ogrom spraw do zrobienia w najbliższym czasie - sam nie wiem za co brać sie w pierwszej kolejności - czy gaz, czy woda w budynku, czy izolacja strychu i poddasza ???  


Komentarze (5)
autor:romka  dodano: 2012-08-15 | 16:09:58
nie bądź taki... sam chcesz ten dom zbudować??? daj i bratu się wykazać :)))
klon trzeba szybko czymś opryskać (goń do sklepu ogrodniczego), to jakiś mój ulubiony palmowy albo coś, sliczny
a tujki pięknie sie prezentują, czytałam że szmaragdy szybko rosną i widać to prawda
autor:seleneyria  dodano: 2012-08-16 | 07:29:25
super tuje :)
Tytuł: :)
autor:kasiartur  dodano: 2012-08-20 | 14:46:22
Witam.Prawie półtorej roku i widać różnicę.Ja mam posadzone 25 sztuk i folia, a w tym tygodniu kora.Jaki odstęp masz między tujkami?U mnie 70cm , mam nadzieję że nie za szeroko.I mam do Ciebie jeszcze pytania w związku z kinem domowym.Mianowicie
1:Jeśli wypuszczałeś
kable bezpośrednio do głośników to po co puszka?Z tynku nie wystarczy?
2:Na jakiej wysokości wypuszczałeś kable od podłogi?Czy wiedziałeś jakie będziesz miał głośniki; podwieszane czy stojące?
Przy stojących nie będzie widać kabla natomiast przy wiszących jak ustalić odpowiednią wysokość?
autor:miski  dodano: 2012-08-20 | 18:25:30
matko! Co Wy robiliście z tymi szmaragdami, że tak Wam urosły?! odżywki czy jak?
Tytuł: odp:
autor:koralgol2norbiwolow  dodano: 2012-08-20 | 19:31:52
Hej Wam
W temacie szmaragdów - sadziłem co 60 cm - 70 też będzie chyba ok :) W sumie to za wiele przy nich nie robiłem - po posadzeniu podsypałem nawozem i systematycznie podlewałem . Dodatkowo w tym roku na wiosnę kupiłem jakąś odżywkę do wody na wybarwienie igieł i wzrost - opryskiwałem co 2 tygodnie - żadnych sterydów nie podawałem :)

kable do głośników - puszki bo może założę gniazda głośnikowe ale wolałem zostawić dłuższe bo może kolumny zakryją puszki a podepnę bezpośrednio pod głośnik - to tak na wszelki wypadek :) dodatkowo wyprowadzone mam kable głośnikowe na sufit i tam będą zabudowane w podwieszonym suficie 4 głośniki sufitowe - tak jak np. w Mc Donald's :) pociągnięte mam tez głosnikowe kable na sufit w wc, łazience i sypialni - schodzą się w jedno miejsce - tam bedzie centrum multimedialne i jednakowa muza w w/w pomieszczeniach - coś jak multiroom :)
kable z podłogi są na wysokości gniazdek prądowych - około 30 cm od gotowej podłogi - obstawiam stojące głośniki ze względu na gabaryty - głośnik musi mieć pudło rezonansowe :)

Izolacja dachu nad częścią garażową i inne

autor: koralgol2norbiwolow blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Ostatnie dni popołudniami spędzone w warunkach panujących w saunie :) Podczas ostatnich upałów pod samym szczytem dachu nad garażem aplikuję izolacje termiczną. Dach jest izolowany do samych szczytów czyli łącznie ze stryszkiem nad piętrem - musi tam być temperatura odpowiednia dla centrali wentylacyjnej i innych instalacji " inteligentnego domu " :) Pierwsza warstwa między krokwie na całą ich grubość czyli 18 cm styropianu - docinany termicznie i dodatkowo uszczelniany i wklejany na klej do styropianu w piance . Na tak wykonaną warstwę przykręcam do krokwi ES' y do profili CD w rozstawie po 50 cm tak aby w poprzek zamontować 2 warstwę izolacji. Druga warstwa izolacji to styropan montowany w poprzek grubości 10 cm - na styk - brak mostków termicznych. Wystaja jedynie koncówki ES' ów do przykręcenia profila CD . Przed przykręceniem profila CD wypełniam go wyciętym styropianem czyli 2x6 cm . Po przykręceniu profila uzupełniam jeszcze na zakładkę przestrzeń między profilami styropianem 3 x 1 cm grubości. Tym samym mam zlicowaną powierzchnię izolacji termicznej z profilami . Na profile punktowo kleję taśme dwustronną i za jej pomocą mocuje folie paroizolacyjną - żółtą z atestem. Taką montuję na całym strychu . W części mieszkalnej bedzie paroizolacja z ekranem alu. ( funkcja odbijania promieniowania cieplnego ) Na tak zamocowaną paroizolację na strychu przykręcam płyty OSB 8 mm grubości . W ten sposób bedzie wyglądał strych nad piętrem . W sumie izolacja termiczna na strychu ma grubość - 18+10+3 = 31 cm grubości izolacji połaci dachowej. Myślę że taka grubośc jest w zupełności wystarczająca dla tej części budynku ( połaci dachowej ) Temperatura na strychu nie powinna w najgorsze mrozy spaść poniżej 0"C a zakładam że bedzie oscylować w granicach 5'C - ileś tam ciepła z piętra przeniknie na stryszek poprzez kanały wentylacyjne - DGP od kominka tez ma wyprowadzenie na stryszek tak wieć powinno byc ok.

Fotki z dnia wczorajszego - niestety robione tylko telefonem wiec jakość niska - dziś wezmę aparat i zrobię sesję :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Widoczne ES' y i początki 2 warstwy izolacji podkrokwiowej.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Z jednej strony juz przykręcone płyty OSB 8mm oraz cześć podłogi nad sypialnią z OSB 25mm  

blog budowlany - mojabudowa.pl

W sumie przestrzeni na tym mniejszym stryszku bedzie bardzo mało - w szczycie 80 cm - wejście tam tylko na kolanach - dodatkowo bedzie tam jeszcze przez całą długość poprowadzona rura pcv fi 200 jako wyrzutnia powietrza na zewnątrz z rekuperacji.

blog budowlany - mojabudowa.pl

A oto wyprowadzenie Gruntowego Wymiennika Ciepła ( GWC) z garażu poprzez garderobę na piętrze na strych gdzie bedzie wpięta poprzez bypass do czerpni powietrza w repuperatorze . Wykonana z PCV fi 200 . Masakryczne było łączenie kształtek w miejscach gdzie brak było dostępu - totalna ciasnota i zabawa z przejściami tak aby były jak najłagodniejsze łuki z uwagi na opory przepływu. Dodatkowo w garażu zamontowana rewizja na GWC - cenowa masakra - za kształtke rewizyjna fi 200 zapłaciłem 160 zł !!!! :(  

W ciągu kolejnych dni dalej walczę z izolacją strychu - tak aby zamknąć temat izolacji i zabrać się za wodę i tym samym za CO - ale to już jak dostaniemy kredyt :)

Wnioski złożone do BZWBK - w euro. PKO BP i Eurobank - złotówki - Rodzina na Swoim - do tych 2 banków z RnS musieliśmy zrobić Operat szacunkowy z wyceny nieruchomości na własny koszt - dodatkowo Eurobank honorował jedynie operaty ze swojej listy rzeczoznawców majątkowych. Wczoraj odebrałem gotowy już operat i tym samym pozbyłem się 615 złotych :) Tyle taka przyjemność nas kosztowała. Miejmy nadzieję ze to już koniec papierkologi i wydatków okołokredytowych :)

W sumie to w temacie kredytu wydane zostało już 615 za operat , 130 wypis i wyrys z ewidencji gruntów i 30 za odpis KW :-?

W miedzyczasie trwają pracę przy temacie gazu - umowa na wykonanie przyłącza przez gazownię podpisana - planowane uruchomienie dostaw gazu - luty 2013 . Koszt przyłącza to około 2 tys zł . My z kolei wykonujemy cześc wewnętrzną instalacji wewnątrz i na zewnątrz budynku. Wymagana była aktualna mapa do celów - koszt 500 zł . Projekt budowlany instalacji gazowej i kierownictwo budowy w/w instalacji - 500zł. Dojdzie jeszcze koszt materiałów - rura gazowa - około 60 metrów , oraz koszt instalacji i dokumentacji próby szczelności - zakładam że za założenie 2 koncówek na gazociągu i wejście do kotłowni - jakies 500 zł . Wykopy ułożenie i zasypanie - siła własnych rąk :)

A po cięzkim dniu pracy należy sie posiłek :

blog budowlany - mojabudowa.pl

CDN...  


Komentarze (1)
autor:tommar  dodano: 2012-08-10 | 20:51:34
Gratuluje postępów budowlanych i szkoda tylko że teraz trzeba pożyczać kaskę z banku. No ale cóż , coś za coś. My na razie ciągniemy z tego co zaoszczędzimy.teraz podłączyliśmy domek do sieci wodnej i kanalizacyjnej a teraz przymierzamy się do hydrauliki pod tynk.
pozdrawiamy.