Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Zabawy w "ogrodzie" , sprzątanie pięterka itp.

Data dodania: 2011-05-27
wyślij wiadomość

Czyli wszystkiego po trochu :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Piętro pewnej soboty wysprzątane przez Inwestorkę - normalnie byłem zaskoczony !!! Tak sprawnie sobie poradziła sama w jedna sobote - smieci posortowane - 4 worki samych plastików wywiozłem do kontenerów, gruz z dachówek przez balkon polecial na sterte gruzu, inne smieci w 4 workach , narzędzia i materiały pozostałe posegregowane, całe pietro pozamiatane - oj przestrzeni sie zrobiło że aż miło - mozna zaczynac ścianki działowe :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

2 tygodnie popołudniami walczyłem z moim przyszłym pieknym zielonym płotem :) Posadziłem 51 szmaragdów - w odstępach 60 cm , od płotu odległość 50 cm.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Mozna jeść z podłogi - tak czyściutko :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Najpierw obrzeża chodnikowe w odległości 80 cm od płotu obsadzone na stopce betonowej ( tak jak robią drogowcy na ulicach ) , potem wymiana wyjałowionej ziemi na czarnoziem, przekopanie całości z dodatkiem torfu, równanie ziemi , tuje w dołki, wokoło korą sosnową podsypane, podlane, na to agrowłóknina i na sam wierzch kora sosnowa mielona - oj zabawy z tym bylo sporo :(

mojabudowa.pl - blog budowlany

Tak to leciało :) Widoczne miejsce ( na srodku pasa krzewów ) gdzie powstanie centrum sterowania infrastrukturą ogrodową :) Słupek z klinkieru ( na foto ) z zamontowanym kranem z wodą i gniazdkami elektrycznymi ( podlewanie ogrodu, podpięcie kosiarki, myjki cisnieniowej ) , ewentualnie sterowanie oświetleniem tej części ogrodu oraz jak kasy wpadnie systemem nawadniania - linia kroplujaca pod szmaragdami :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Rolka agrowłókniny szerokości 160 cm przecieta na pół - pasy 80 cm idealnie pasują pod iglaki . Połowa posmurówki betonowej pod słupkami ogrodzenia wykonana samodzielnie - nie była przez sąsiada wylana do końca - ale to juz moje zmartwienie - ważne że mam wszedzie ogrodzenie - od 3 sąsiadów gotowe płoty - jedynie w planach wymiana jednej rolki siatki powlekanej wys. 1.25 cm - długości 25 metrów.    

mojabudowa.pl - blog budowlany

Teraz niech ładnie sie rozrastaja i za kilka lat niech cieszy oko piekny żywopłot - obecnie sa mało rozkrzewione na boki - chyba bedzie cięcie wierzchołków - musze nabyc o tym troche wiedzy - kiedy i jak ciąć ???

mojabudowa.pl - blog budowlany

Widok z balkonu na efekt mojej pracy na kolanach :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Jak wyżej - Planowana wysokośc żywopłotu - 200-250 cm .

mojabudowa.pl - blog budowlany

Widok z balkonu w strone klatki schodowej

mojabudowa.pl - blog budowlany

Garderoba - czy oby nie za mała ???? Bloczki jeszcze nie pomurowane - może by tak o 60 cm powiększyć kosztem sypialni ???? Tylko teraz stoja na podwójnych belkach terivy ( wg sztuki budowlanej) a po przesunięciu ścianka stałaby na pojedyńczej belce :-?  

mojabudowa.pl - blog budowlany

Widok z okna dachowego w sypialni - a moze by tak zrobic białą elewację ???? Biały  baranek, czarna dachówka i złoty dab okna drzwi i podbitka ????? czy nie za mdło ???

mojabudowa.pl - blog budowlany

Ytong juz od dawna czeka na pietrze na wymurowanie go w działówki.

mojabudowa.pl - blog budowlany

A taki kształt otrzymało WC na dole - głebiej geberit , w wnęce umywalka

Dziś wracam do zabawy działówkami - temat szmaragdów zamknięty - jedynie może z 3 worki kory dokupie i dosypie bo widac miejscami agrowłókninę.

Sen z powiek zbija temat okien :( na razie odwlekam ten temat i bawie sie działówkami :) 

CDN...

5Komentarze
virion  
Data dodania: 2011-05-27 12:32:59
niezła robota z tujkami! z tego co mi powiedziano tujki w celu zageszczenia tnie sie do końca kwietnia, czyli juz za pozno. odcina sie górny fragment ok 5 cm. żeby dobrze i szybko rosły nalezy jesienia dawac nawóc usypiajacy, wiosna do konca marca nawóz wiosenny pobudzajacy, a jak brazowieja, to trzeba podsypywac nawozem przeciw brazowieniu :) posadziłeś je gęsto, wiec szybko sie ze soba połaczą
odpowiedz
miszek  
Data dodania: 2011-05-27 15:36:59
no. nareszcie jakiś wpis:-). Ja na ogrod jeszcze musze poczekać. Tuje ładne i owszem. Fajnie teraz sprzątać na pięteru i przez chwilę poczuć sie jak na swoim, prawda? U mnie elektryka, hydraulika i alarm w trakcie. 6 czerwca wg planu wejdzie tynkarz.
odpowiedz
edyskas  
Data dodania: 2011-06-08 12:38:53
:))
fiu fiu jakie postepy! No i ogródek pieknieje!! :)
odpowiedz
pautom  
Data dodania: 2012-10-10 09:23:35
ten ptak to samiec kopciuszka :)
odpowiedz
aga836
Data dodania: 2017-07-02 13:07:42
aga836
Witam mam pytanie odnośnie obrzeżny betonowych wzdłuż tujek. Czy musicie uzywac podkaszarki czy jest możliwość wjecjania kołem na krawężnik.
odpowiedz

Wiecha olana !!! Obrzeża trawnikowe pod szmaragdy

Data dodania: 2011-05-08
wyślij wiadomość

Wiecha konkretnie oblana !!!!!! Już znikneła z komina - pozostały fotki:

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

Okna dachowe kombi w sypialni

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

W sobotę ułozylem 18 metrów obrzeży trawnikowych 30x100x5.5 cm (betard) pod przyszłe krzewy ozdobne ( tuje szmaragdowe ) Pas pod tuje szerokości 80 cm po całej długości płotu - na razie tylko 18 metrów - wejdzie tam okolo 36 krzewów - reszte krawężników osadzę jak zrobie pożądek w tylnej części działki - wywóz gruzu , równanie terenu i wylewka betonowa pod płotem na granicy dziełki z sąsiadem - tak aby pas ziemi wysypanej korą miał z dwóch stron obraniczenia betonowe.

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

Krawedzie mam nadzieję profesjonalnie osadziłem - wykop głębiej , potem podsypka z piasku ok 5-10 cm i na to beton w postaci mokrego piasku  i w to krawężnik , równo do sznurka i korekta gumowym młotkiem - potem stopka 45 stopni z jednej strony z zakładem na krawężnik a od zewnątrz w szczeline tez beton do wysokości polowy krawężnika - dziś sprawdałem stoja bardzo stabilnie - jutro akcja piasek a raczej czarnoziem do środka - może pare worków ziemi torfowej i wszystko ładnie do przekopania a we wtrorek  szmaragdy do dołków :) Jeszcze do zakupu jakis nawóz wieloskladnikowy do iglaków i pare metrów agrowłókniny. Na to wszystko jeszce pojdzie kora i finito :)

 

 

Nowy zakup do ogrodu , dzisiejsza wiecha :)

Data dodania: 2011-05-02
wyślij wiadomość

W sobote miałem z rana trase objazdową po "okolicy". Najpierw za Wrocław zawiozłem zalegajacą mi na budowie rurę drenazową. Była mi zbędna a że znalazł sie chętny przez allegro to po dogadaniu kwestii transportu rura zmieniła własciciela. Pożyczyłem od szwagra busa z przyczepą - rura na przyczepę ( do busa sie nie zmiesciła ) i jazda z bratem na Wrocław. Szybka transakcja i kolejne miesce docelowe - Jugowiec koło Środy Śląskiej - szkółka drzewek i krzewów ozdobnych. Kasa uzyskana z rury przeznaczona została na drzewka do naszego ogrodu. Zakupiłem 50 sztuk około 1 metrowych tuji szmaragdowych w doniczkach za cene 8 zł sztuka. jedyny minus że troszke dołem łysawe - ale beda głębiej zakopane - wyjdzie cos około 80 cm na gotowo. Do tego dokupiłem 150 litrów torfu specjalistycznego - 35 zł i do pełnego rachunku 450 zł dobrałem ładny okaz klanu palmowego. 

Gratis dostałem 1 sztuke szmaragda i fajny kwiat płożący ( nazwy nie pamietam ) dla żony bo wygadałem sie że ma dzis urodziny i imieniny :) Ja od siebie również postarałem sie o ..

mojabudowa.pl - blog budowlany    

Reasumując wyjazd bardzo udany mimo że meczący - straszne korki na trasie. Szkółke drzewek polecam z czystym sumieniem - najwieksza w okolicy jaka znalazłem - ogromny wybór roslin i naprawde fachowe doradztwo - dobrze że trafiłem tam dzień wczesniej w burze - nie było klientów - mogłem sobie spokojnie porozmawiac z Panem Zbyszkiem o szmaragdach, szadzeniu, pielegnacji, nawożeniu. W zeszłym roku kupowałem tu klony palmowe i fajnie sie przyjeły. Dobre ceny i ogromny wybór roślin. Napewno jeszcze nie raz chętnie podjade tam na zakupy do ogrodu.

Namiary  na szkółkę:

http://www.stefanogrod.pl/

Szkółka Roślin Ozdobnych "STEFANOGRÓD"

 
Siedziba:
"Stefan" Spółka Jawna 55-300 Środa Śląska ul.Kolejowa 38

Adres email:  
Telefon: 0 502 65 95 81
Faks: 071 3 173 902

Lokalizacja: Jugowiec 40, 55-300 Środa Śląska, woj. dolnośląskie

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Reszta soboty mineła na przygotowaniach imprezy grilla umieninowo-urodzinowego i na imprezie :) Dziś czeka nas a raczej mnie i chłopaków od dachu druga impreza - pierwsza na budowie - oblewanie wiechy :) Co tradycja to tradycja. 

Od 4 maja dalej ruszam ostro z działówkami, w miedzyczasie  temat sadzenia szmaragdów wzdłóż płotu i wielkie sprzątanie piętra :( 

cdn...  

6Komentarze
bomaj  
Data dodania: 2011-05-02 10:17:17
Co do tuj, jeśli są "łysawe", mojej mamie kiedyś sąsiadka poleciła lekko przyciąć wierzchołek i faktycznie po jakimś czasie pięknie się zagęściły.
odpowiedz
Data dodania: 2011-05-02 10:21:16
:)
Dokładnie - to samo mi polecili w szkółce - poszadzic głebiej na dno dziury troche nawozu na to 5 cm ziemi ( torfu) i na to roślinka do ziemi - tak aby za kilka miesięcy korzenie roślinki miały wspomagacza - zresztą roslina zaczyna całkiem inaczej rosnąc w glabie jak w doniczce. Po posadzeniu czubki ciachnąć na równi sekatorem i niech sie rozrastaja na boki :)
odpowiedz
Data dodania: 2011-05-02 10:36:51
sliczne roslinki-ja sie w ogole na nich nie znam na roslinkach-dobrze ze mam jeszcze na to duuzo czasu
odpowiedz
Data dodania: 2011-05-02 14:45:27
:)
Z namiarów na szkółkę chętnie skorzystam, chociaż dopiero za rok.
odpowiedz
romka  
Data dodania: 2011-05-06 10:00:53
ale fajny dzień! :))) oj i te roślinki z checią bym je wszytskie zabrała do siebie :))) tyle że w gąszczu pokrzyw, desek, resztek z dachu, pustaków, bloczków itd itd nie miałabym co z nimi zrobić :)))
odpowiedz
Data dodania: 2011-05-07 12:49:17
dobrze wiedzieć o tej szkółce z naszej budowy to całkiem niedaleko:)
odpowiedz
koralgol2norbiwolow
ranga - mojabudowa.pl lider
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 1215867
Komentarzy: 1292
Obserwują: 299
On-line: 9
Wpisów: 278 Galeria zdjęć: 1595
Projekt KORALGOL 2
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Wrocław
ETAP BUDOWY - VI - Instalacje wewnętrzne
ARCHIWUM WPISÓW
2015 grudzień
2015 styczeń
2014 październik
2014 sierpień
2014 czerwiec
2014 kwiecień
2014 marzec
2014 luty
2014 styczeń
2013 grudzień
2013 listopad
2013 październik
2013 sierpień
2013 lipiec
2013 czerwiec
2013 maj
2013 kwiecień
2013 marzec
2013 luty
2013 styczeń
2012 grudzień
2012 listopad
2012 październik
2012 wrzesień
2012 sierpień
2012 lipiec
2012 maj
2012 kwiecień
2012 marzec
2012 styczeń
2011 grudzień
2011 listopad
2011 sierpień
2011 lipiec
2011 czerwiec
2011 maj
2011 kwiecień
2011 marzec
2011 luty
2011 styczeń
2010 grudzień
2010 listopad
2010 październik
2010 wrzesień
2010 sierpień
2010 lipiec
2010 czerwiec
2010 maj
2010 kwiecień
2010 marzec
2010 luty
2010 styczeń
2009 grudzień
2009 listopad
2009 październik
2009 wrzesień
2009 sierpień
2009 lipiec
2009 czerwiec
2009 maj
2009 kwiecień
2009 marzec

OBECNIE NA BLOGU
3 niezalogowanych użytkowników