Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

troche stropu, troche kominka :)

Data dodania: 2010-07-28
wyślij wiadomość

byle do przodu :) strop ułozony na części srodkowej czyli gabinet, hol, wc , wiatrołap z garderobą - część zbrojenia juz na górze - w międzyczasie jakies konsultacje kominkowe - wstepna wycena kominka na gotowo około 15 tys zł - na wkładzie hajduk volcano narożny 2LT - wizualizacja z firmy kominkimichel - całkiem całkiem - chociaz żonce się nie podoba bo za wiele miejsca zajmuje :( pewnie to efekt wizualizacji - na zywo pewnie inaczej by to wygladało - cały czas tłumaczę aby część tej kuchni zasłonić - bo zlew, bo kuchenka - niekoniecznie chcemy to widzieć siedząc w salonie - czas pokaże :)

Komin do kominka zamówiony - schiedel rondo fi 200 , 8 metrów - 2500 zł. W sobote stawiam w/w komin aby ułożyc resztę terivy

pare fotek:

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

W tle prześwity to miejsca gdzie bedzie wstawiony kanał wentylacji mechanicznej

mojabudowa.pl - blog budowlany

Moje słynne innowacyjne filary :) W dalszym ciągu pytanie jak wyeliminować mostek termiczny na płycie balkonowej - wkładki stahlton izolujące za około 700 zł czy okładać całą płyte styropianem ????

mojabudowa.pl - blog budowlany

podciąg w salonie i kuchni - obok tej środkowej ścianki w sobote stanie komin do kominka - z której strony tylko wyczystke wyprowadzić ???? na kuchnię , przez ściane do holu czy może w stronę salonu ???

 

7Komentarze
Data dodania: 2010-07-28 17:04:54
wyczystka
Raczej wyprowadź tę wyczystkę do kuchni (hallu), w salonie to jakoś tak nie za ładnie będzie wyglądać,a kuchnia to miejsce robocze ;) przyjmie wszystko ;).U nas jest wyprowadzona na hall, który też nie jest miejscem do stałego przesiadywania.
odpowiedz
Data dodania: 2010-07-28 21:23:01
re: wyczystka
Witaj Norbi Podobno z wyczystki bardzo rzadko się korzysta. Mi zaproponowano, żeby wyczystkę dać sobie od salonu i zamaskować ją obudową kominka. Najlepiej na wprost wyczystki dać zdejmowaną kratkę wentylacyjną. Nie będzie jej widać a w razie czego kratkę można zdjąć i sobie skorzystać z wyczystki. Tak poradzili mi w salonie gdzie robią kominki (Michell na al. Hallera we W-wiu). Myślę, że najbardziej miaro dajna będzie opinia kominiarza. Pozdrawiam K
odpowiedz
cienki  
Data dodania: 2010-07-29 08:22:30
wyczystka
U nas też wyczystka będzie w salnie, ale będzie jakby obudowana półeczkami i przed nią będzie miejsce na polana do kominka :-)
odpowiedz
Data dodania: 2010-07-29 09:49:08
cienki
a układ taki sam jak na mojej wizualizacji czy inaczej - własnie myślałem aby zrobic wnęke taka wysoka pionowa na polana tam gdzie teraz jest wlot powietrza i wyczystka - wyciągasz polana , otwierasz kratkę i czyścisz :) tylko w firmie kominkowej mówią że ludzie odchodzą od tych wnek na drewno - najlepiej podobno miec kosz na polana i nosić na biezaco - z takich poukładanych to i robaki, pajaki wychodza i czasem troche mokre - ładnie to wygląda pod warunkiem że zrobimy sobie takie ładne polana aby tylko tam lezały i zdobiły a na bieżąco bedziemy nosić z drewutni :) po jakims czasie ludzie tam wstawiają figurki , kwiatki bo drzewo to tylko do sesji foto ładnie wygląda :)
odpowiedz
romka  
Data dodania: 2010-07-30 09:26:21
no Norbi znów zaszalał:))) wiesz jak odwiedzam Twojego bloga, czytam i ogladam to co robisz, to sobie myślę że 90% budowlańców w naszym kraju powinno się wstydzić w konkursie na najbardzij wzorową i przmyślaną budowę byłbyś zwycięzcą!!! super!!!
odpowiedz
jochwaw
Data dodania: 2010-08-03 15:48:59
Cześć Norbi! 1) Wyjaśnij mi co to za rzeźba z tym podciągiem? No cos go nie kapuje. Tak na oko jest on wys. 50 cm złożony z notabene dwóch niepowiązanych belek. Norbi o co tu chodzi po co do takich małych rozpiętości otworów taki gigantyczny podciąg, przeciez i tak go w środku rozpiętości opierasz na filarku. 2) Ja jednak mimo kosztu zastosowałbym na balkonie wkładki Schöck Isokorb.Mimo że nie raz wykonywałem "otulenia" balkonów styropianem ale to jednak masakryczne estetycznie rozwiązanie.Maskowało się wówczas grubość balkonu mocowaniem balustrady do czoła i obniżaniem dolnej linii wypełnień balustrady by wygladał bardziej fiigranowo.A to tez jest koszt bo przybywały dodatkowe m2 balustrady.A zobacz na wizualizacji ze Twoje 'patentowe" słupy są masywniejsze od płyty balkonowej a tu obkładając balkon jak Pan Bóg przykazał zrobisz proporcję 1:1. 3) A ja kiedyś (na Twoj sposób) w 2000 roku zrobiłem filary szalunkując je korzystając z pustaka wentylacyjnego ceramicznego o rdzeniu okragłym bo po prostu mi go za duzo przywieźli :) A słup miał być kwadratowy i też trzymać balkonik. Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2010-08-04 07:58:57
Janek
cześć Janek Co do Twoich zapytań i sugestii: Podciąg - jest to podciąg miedzy salonemi kuchnią a holem - tak w tle przejście miedzy pomieszczeniami o szerokości 200 cm - kierownik budowy obliczył podciąg na 4x12 dołem i 2x12 góra - a że do kuchni wejście ( to bliżej ) ma 90 cm a miedzy mini jest ścianka około 120 cm to pociągnąłem zbrojenie po całości -( mogłem zrobić dwa ale monolit to monolit :) - górne zbrojenie to zbrojenie wieńca stropowego wg projektu - dolne zbrojenie ( podciągu ) jest podwiązane do zbrojenie wieńca aby nie leżało na szalunku - tak właśnie myślałem aby jakoś dozbroić ( powiązać ) te 2 zbrojenia . W sumie na tej scianie opierają się belki terivy od strony holu 4,80 a od salonu 4,20 - no i okurat nad tymi scianami sa belki pionowe podtrzymujące dach ( 14x14 cm ) i zastanawiam się aby zastapić je ścianą działową 24 cm zamiast 12 i na niej oprzeć wieźbę - balkon - ta kształtka wymusza grubość balkonu 16 cm - taka ma wysokość - no i ta cena za troche betonu stali i styropianu :( chociaż z drugiej strony tak jak piszesz - wyleję płytę 12 cm do tego styropian od dołu 10 cm potem na góre minimum 5 cm plus wylewka 5 cm i mamy grubość płyty 30 cm :( na razie temat balkonu odkładam puki nie skończe zabawy z terivą :) pozdro i zapraszam na inspekcję z miasta stołecznego na prowincję :)
odpowiedz

Filary wykonane wg własnego pomysłu :)

Data dodania: 2010-07-20
wyślij wiadomość

Przez wiele nocy sen z powiek spędzała mi kwestia filarów przed wejściem :( Jakie zrobic i w jaki sposób aby wyszło ładnie a zarazem tanio :) Cegła klinkierowa w cenie około 3 zł za 1 sztuke budowało nam kwote około 1300 zł za samą cegłę - do tego zaprawa do klinkieru i specjalny cement bez dodatków do zabetonowania rdzenia 14x14cm - potem do tego jeszcze fuga :) Kwota wyszłaby pewnie sporawa - a na tym etapie każdy grosz sie liczy - szkoda było mi wydac taka kase aby miec juz efektowne filarki a brak np dachu :) Drugi pomysł to szalunki kartonowe - tyle że mi sie nie widzą okrągłe - bardziej pasuja do dworków - no może jakbym zostawił górne wyjscie na balkon w łuku i tak samo wykonał balkon i dchody wejściowe to jakoś by to sie komponowało - jednak moja wizja to koralgol na styl nowoczesny :) Kwadratowych szalunków nie ma - i co tu robić ???? zbijać z desek - przeleciało przez głowę ale nie miałem idealnych desek na zbudowanie formy no i  zawsze pewnie coś się wyobli  przy zalewaniu . Potem do głowy przyszedł pomysł aby wymurowac z cegły silikatowej - białej gładkiej - cena 80 gr za 1 sztuke całkiem całkiem - zaprawa do murowania zwykła tania - tyle że wiadomo jak silka lubi zielenieć przy ewentualnym zawilgotnieniu jak jej sie nie zabezpieczy - zwłaszcza że wejście jest od północy - no i pewnie biały filar nie byłby zbyt praktyczny - zaraz by się brudził i szpecił :(  No i w pewnym momencie wpadłem na pomysł wymurowania filarów z solbetu 6 cm a srodek zalania betonem - i tak tez zrobiłem - wyszło 5 warstw do góry - bloczki stawiane z przesunięciem wiązania - dodatkowo wzmacniane między poziomymi  spoinami " wieszakami do profili karton-gips " :) wycinałem te blaszki co były wydziurkowane i nimi za pomocą wkrętów do drewna 6 cm skręcałem 2 bloczki od góry - na to stawiałem kolejną warstwę wzmacnianą w dolnej części wkrętami do drewna 12 cm a górą konsekwentnie tymi blaszkami - i tak wykonałem 2 filary o wysokości 3 metrów - wewnątrz powstał rdzeń do zalania betonem o wym 18 cmx18 cm - i ten właśnie rdzeń w dniu wczorajszym zalałem betonem B20 - 0.2 m3 - a teraz o kosztach :) 40 bloczków solbet 6 cm - 95 zł , beton 0.2m3 - 40 zł , pół worka kleju do betonu komórkowego - 10 zł, pręty fi 12 - nie pamiętam bo były już zabetonowane na jesień 09 :) Taniej już się chyba nie da :) A finalnie jak wykończone bedą filary ???? Na to jeszcze mam czas - może marmolit, może płytka klinkierowa, może taki sam tynk jak na budynku, a moze piaskowiec - na razie tym sobie głowy nie zaśmiecam bo muszę teraz nad teriva się skupić aby ja rozłożyć na reszcie domku - a tam już sporo kombinacji , przepustów i wzmocnień idzie :) 

Troche sie rozpisałem a nic nie pokazuję - no to fotki z wczoraj :

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

a to zabawa z podciągiem w salonie:>

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

18Komentarze
msz-n  
Data dodania: 2010-07-20 09:19:59
Spisałeś się, Chłopie, z tymi filarami. Tylko gratulować pomysłu :-) Masz rację, Koralgol straciłby sporo przy okrągłych kolumnach. Tu musi być kanciato i prosto ;-) Przy piaskowcu kładźcie łupek poziomo, jeśli się na to rozwiązanie zdecydujecie. Widziałam kilka domków, gdzie w ramach oszczędności (chyba pracy przy cięciach) ludzie kładli łupek w pionie. Słupy wyglądają jak 2 zapałki... brrr...
odpowiedz
Data dodania: 2010-07-20 09:38:13
dzięki :)
Przy takiej budowie jaka ja upubliczniam to chyba tyle samo człowiek sie namęczy psychicznie o wszystkim rozmyślając jak potem fizycznie to realizując - a co do okładziny to nawet mi to przez głowe nie przeszło aby pionowo kleic piaskowca :) filar obecnie jest o wymiarach 30x30 cm i tyle chyba mają płytki po długosci - jakby co zawsze można go pogrubić styropianem w razie "W" pozdro
odpowiedz
baczki  
Data dodania: 2010-07-20 10:14:20
Świetny pomysł i robota!!;)
odpowiedz
Data dodania: 2010-07-20 10:48:49
Wow, gratuluję pomysłowości!
odpowiedz
Data dodania: 2010-07-20 18:47:30
filary
Patrząc na te filary utwierdzamy się w przekonaniu,że dobrze wybraliśmy stawiając na okrągłe w naszym Kolargolu.Przede wszystkim nasze nie będą takie grube. Wam się podobają takie i OK,każdemu podoba się co innego. Norbi dzięki,że pomogłeś nam pozbyć się wątpliwości i teraz już na 1000 % pozostaniemy przy okrągłych.
odpowiedz
Data dodania: 2010-07-20 18:56:53
c.d.
Ach zapomniałam...Norbi powinieneś opatentować swoje pomysły budowlane :) Głowę to ty nosisz nie od parady chłopie, gratulacje !
odpowiedz
ostrsw  
Data dodania: 2010-07-20 20:38:33
Klinkier
Ja zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem ale czy później płytka klinkierowa nie będzie odpadać od bloczka? Jak wyliczyłeś że wyszło Ci 1300zl za cegłę klinkierową?
odpowiedz
Data dodania: 2010-07-21 08:28:21
odp...
Co do kwestii okrągłe czy kwadratowe - tak jak piszecie - jak sie komu podoba - jedynie jedna zasada - wszystko musi ze sobą współgrać - jak okrągłe filary to wejście po schodach do domku po łuku - taki sam balkon oraz drzwi balkonowe - wtedy będzie git !!!! ja robie na kanciasto :) co do wyliczenia kwoty za cegłę to na 2 filary 3 metrowe potrzeba około 320 cegieł po minimum 3 zł/ za cegłę - daje nam 960 zł :) mój błąd :( myslałem o 420 szt . Co do odpadania klinkieru - skoro nie odpada od styropianu to tu też nie bedzie problemu - pewnie jakiś grunt pójdzie albo zwykły tynk a na to dopiero klinkier - na to na razie mam czas aby coś "opatentować " :) Dziękuje za odwiedziny na blogu dla wszystkich czytających moje wypociny :) i pozdrawiam Norbert
odpowiedz
Data dodania: 2010-07-23 10:25:58
Filary
Jestem pod wrażeniem. PRzede wszystkim zdolności. Pozdrawiam serdecznie K
odpowiedz
lucas
Data dodania: 2010-07-25 15:13:31
Kiedyś pisałeś, że będziesz stosował do płyty balkonowej system ISOMUR izolujące płytę balkonową od reszty domu, czy to jest nadal aktualne postanowienie ?:)
odpowiedz
Data dodania: 2010-07-26 08:52:47
izolacja balkonu
W tej kwestii cały czas się nad tym zastanawiam :/ w sumie dobrze byłoby takie coś zastosować tyle że po otrzymanej wycenie koszt takiej wkładki izolacyjnej to około 700 zł - jakby była to połowa tej kwoty to bym zastosował bez namysłu - niestety chyba nowinki budowlane musza kosztować - nie jest tam przeciez jakiś drogi materiał- chodzi tu raczej o patenty, marże itp. Myslę jednak że za kwote 700 zł to z naddatkiem moge zaizolowac balkon standardowo styropianem i jeszcze mi zostanie materiału :) Jakby nie było trzeba od początku liczyć każda złotówkę :) Pozdro
odpowiedz
ostrsw  
Data dodania: 2010-07-26 12:04:33
Izolacja balkony
Jak będziesz izolował balkon? Mi doradzono abym izolował w wieńcu ale inni polecają obłożyć płytę balkonu styropianem z każdej strony. To rozwiązanie odpada bo strasznie gruby ten balkon wyjdzie.
odpowiedz
Data dodania: 2010-07-26 13:15:02
izolacja cd...
tylko jak zaizolować w wieńcu - jedynie z użyciem tych drogich kształtek :( no bo przecież nie wstawisz zwykłego styro poprzebijanego prętami zbrojeniowymi :) Co do obkładania całego balkonu styro - płyta grubości 12 cm do tego od dołu 10 cm styro i od góry z 5 cm styro i wylewka na gotowo 5 cm - czyli łacznie około 32 cm grubości - chyba nie tragicznie to bedzie wizualnie - zwłaszcza że myślałem aby pod balkonem pomiedzy filarami ze styro zbudować takie jakby łuki lub cos w ten deseń - tak aby środek był z taka jakby wnęką - po obwodzie w zabudowie pociągnę listwe led i bedzie fajny efekt przy wejściu na suficie ( pod balkonem ) :) Mam wg mojej żonki hoopla na punkcie podświetlania wnętrz i zabawy oświetleniem :) Napisz jak Ty finalnie robisz balkon ???
odpowiedz
Data dodania: 2010-07-26 13:42:56
izolacja stropu
też miałem dylemat i jedyne rozwiązanie aby były mniejsze straty ciepła to kształtka keramzytowa L,U u nas w hurtowni zapłaciliśmy 1606zł na cały strop u Ciebie będzie na pewno taniej,zastanawiam się jeszcze nad wieńcem i słupkami żelbetonowymi w ścianie kolankowej i tam też zastosuję te kształtki tylko odwrócone bokiem.
odpowiedz
ostrsw  
Data dodania: 2010-07-26 22:54:45
Izolacja balkony
Dziś dowiedziałem się więcej jak to ma wyglądać. Więc tak styropian będzie zatapiany w wieńcu jedynie druty będą słabym punktem ale myślę że to minimalne straty. Sam styropian będzie odsunięty od krawędzi ściany około 7cm+5cm(styropian utwardzany) reszta wieniec. Powstanie takie "C" płyta balkony będzie się spierać po 7cm z każdej strony. Oczywiście styropian powinien być wypuszczony tak aby gotowa wylewka była też izolowana. Pewnie będzie się łamał więc chyba będzie na równo ze stropem. W tym tygodniu powinienem już mięć gotowy strop to wstawię zdjęcia.
odpowiedz
lucas
Data dodania: 2010-07-26 23:23:17
Moim zdaniem 700 zł to nie pieniądze, jeśli jeszcze weźmiesz pod uwagę brak konieczności ocieplenia samej płyty balkonowej to koszt maleje. Wiem, że budując dom każdy grosz się liczy, ale z drugiej strony to taki element, którego nie możesz później wymienić. Może się będzie opłacać, w końcu to nie taka duża kasa. Przemyśl to dokładnie :)
odpowiedz
Data dodania: 2010-07-27 08:46:17
odpowiedzi :)
honoratazbyszek Na kształtki LiU u mnie już za póxno :( mam już podstemplowany strop belkami na 4 cm ponad ściany a kształyki mają zdecydowanie wiecej - wyszłyby róznice i w sumie chyba wymierne korzyści :( Co do sciany kolankowej to ja mam plan aby zaszalować po zewnętrzenej ytongiem lub solbetem 6 cm - lub jak mi starczy desek :) to myślałem nad wkładka styropianu 5 cm od strony zewnętrznej. na razie to martwie się stropem :) ostrsw No bez rysynku sie nie da :) mój zmysł wizualzacji przestrzennej w tym momencie zawodzi :( jak dobrze rozumiem w światło ściany ( wieńca grubości 24 cm ) wstawiasz 12 cm styropianu czyli takie paski wysokości konstrukcyjnej stropu i przebijasz je zbrojeniem ??? które łączy się z płyta balkonowa - czy dobrze zrozumiałem ??? Czy cos takiego wytrzyma siły ścianające i ciągnące płyte balkonową ??? Pozostaje mi czekać na foto od Ciebie - mam nadzieję że będziesz pierwszy ( prekursorem ) w tej kwestii a ja bede bazował na Twoim rozwiązaniu :) lukas Kształtki systemowe - spoko rozwiązanie - tyle ze tak jak pisze zdecydowanie za drogie na nasze warunki - Niemcy i inne kraje sa do przodu z budowlanką w stosunku do Nas i tam takie rozwiązania sa standardem i koszt ich jest relatywnie niski w stosunku do choćby zarobków :) Niemniej jednak cały czas gdzies tam w głowie mi te kształkti siedzą i zaprzątają rozważania decyzyjne :/ Troche sceptycznie do tych rozwiązan nastawia mnie mój kierownik budowy - twierdzi że skoro planuje zaizolowac dom 20 cm warstwa styropianu to nie ma potrzeby bawić się w docieplanie wieńca czy ścianki kolankowej - wstępnie chciałem umieścić np w wieńcu stropowym pare cm styro ale podobno to niewiele by dało w rozrachunku końcowym po dołożeniu izolacji całej elewacji - i bądż tu człowieku madry i mądrze wybuduj dom - wybierając najbardziej optymalne rozwiązania :) Moze jakby mi zrobili jakąś promocje na rozpropagowanie innowacyjnych rozwiązań to skorzystałbym z tych rozwiazań i zastosował te kształtki :) Czas pokaże - do zabawy balkonem mam jeszcze powiedzmy jakiś tydzien - w tym tygodniu musze postawić komin do kominka oraz ułozyć strop na salonie i kuchni. Pozdrawiam wszystkich czytających i komentujących - wszelkie uwagi mile widziane :)
odpowiedz
ostrsw  
Data dodania: 2010-07-27 20:05:12
Wielka ściema
Więc tak teoretycznie bez zbrojenia to jest wszystko pięknie i ładnie ale w praktyce to wyszły nici z tego ocieplenia w wieńcu :( Po pierwsze druty posiekały by styro tak że mało co by go było (nie wiem skąd ludzie biorą te pomysły). Po drugie te 7cm co by się miała płyta spierać na ścianach to po mojemu za mało. Pozostaje otulenie całego balkonu styropianem ale ten wygląd ble.
odpowiedz

Fotki przed zalaniem i po zalaniu sie :)

Data dodania: 2010-07-06
wyślij wiadomość

Co tu dużo pisac foto mówi samo za siebie :

mojabudowa.pl - blog budowlany

Mocny szalunek to podstawa !!!

mojabudowa.pl - blog budowlany

Teriva rozłożona - szczelnie aby beton nam nie zwiał :) a ewentualne ubytki potraktowane pianką , żebro rozdzielcze choc nie wymagane ( mniej niż 4 metry rozpiętości ) to wykonane ( 10 cm szerokości ) , Belki teriva podstemplowane na wysokość 6 cm aby zrobić wieniec opuszczony .

mojabudowa.pl - blog budowlany

szalunki boczne ( blaty ) poskręcane na pręty gwintowane fi 10 mm o długości 50 cm - pewnie jeszcze sie przydadzą - dlatego "ubrane " w białe koszulki o długości 24 cm - tyle ile ma szerokość ściany - koszulki wykonane z rurki do prowadzenia instalacji elektrycznej .

Górą szalunki wiązane do belek drutem wiązałkowym x3

mojabudowa.pl - blog budowlany

Główny inwestor i wykonawca w roli polewaczki :) Strop przed zalewaniem dobrze zwilżyć obficie wodą - beton lepiej się rozpływa i nie klei do stropu - wszędzie wpływa - w tle 2 pompy do betonu- prawie jak na budowie sky tower :) jedna jednak nie miała wystarczająco miejsca aby się rozłozyć wieć wezwałem drugą bo przecie nie bede 4.5 m3 betonu wiaderkiem rozlewał :) 

mojabudowa.pl - blog budowlany

Zbliżenie na wieniec stropowy - belki stropowe spoczywają na krawędziakach 10x10 cm podstemplowanych ponad poziom ściany na około 6 cm - i to oto jest tzw. wieniec opuszczony :) dołem szalunek boczny dodatkowo wiązany jest do belek - wiercimy np wiertłem 6 cm 2 otwory w odległości od siebie 3-4 cm i przeplatamy drut wiązałkowy portójnie składany  ( jak sznurowadło ) i wiążemy do belek terivy - strzemiona co 30 cm - jest wtedy szansa że nie trafiny w belkę .

mojabudowa.pl - blog budowlany

2 pompy plus gruszka - i to wszystko dla 4.5 m3 betonu B-20 :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

To My :) nadmiar betonu wykorzystany do wylewki pod komin do kominka oraz kawałek wylewki okolicznościowej pomiedzy filarami :) w wejściu widac kto tu bedzie mieszkał :) 

mojabudowa.pl - blog budowlany

No i zalane - zdjęć w trakcie brak bo wszelka pomoc była na stropie :) ja szalałem z rura a 3 rodzinnych pomocników " wibrowało " i " głaskało " beton - plus 2 panów operatorów pomp - nie ma jak bajera na stropie :) w sumie to fajna mają robote - prawie jak zabawa modelem zdalnie sterowanym - tylko troszke sie zestresowali bo tak targałem tą rurą że bali sie że pompe przewróce :)

Po wszystkim powbijałem pręty w odległości od skraju 29 cm ( 24 cm wieniec plus 5 cm na szalunek - deski po 2.5 cm - tak aby nastepny strop i szalunek dla niego miał gdzie sie zaprzeć - strop  nad częścia mieszkalna jest wyżej o 30 cm od części garazowej - zawse trzeba mysleć przynajmniej o krok do przodu :) 

W tle widac komin oddylatowany od stropu styropianem 2 cStropm .

mojabudowa.pl - blog budowlany

Strop po zalaniu od dołu mokry w całości - kapie z niego jak z nosa - ale betonik nigdzie nie wypłynął :) - jutro rano przed pracą dostanie troche wody - podjade i go poleje oraz zamontuje zraszacz obrotowy - babcia co 3 godzinki dostanie info aby odkręcic wodę na 5 minut - pełna automatyka procesu pielęgnacji betonu na stropie - przecież nie każe nikomu skakać po rusztowaniach :) pod moją nieobecność

 

Temat  stropu nad garażem uważam za pomyslnie zamkniety - teraz za 2 dni sciągnę boczny szalunek i zaczynam od nowa z częścia mieszkalną :( ale juz mądrzejszy o pierwszy własnoręcznie przygotowany i wylany strop ) 

Czas iść spać i odpocząc po tym intensywnym dniu :)

7Komentarze
cienki  
Data dodania: 2010-07-07 07:32:02
:-)
odpowiedz
romka  
Data dodania: 2010-07-08 08:08:24
super geniuszu, gratulacje!
odpowiedz
miloszk
Data dodania: 2010-07-09 13:40:31
Pięknie ! i mam pytanie :)
Przeczytałem gdzieś na forum muratora, że polecasz swojego kierownika budowy :) mógłbym prosić o namiary? Chyba, że już nie polecasz... Też chcę budować prawie samodzielnie i potrzebuję dobrego kierownika, który doradzi i udzieli cennych wskazówek :) Pozdrawiam Moj email: lada.waz@gmail.com (wroc)
odpowiedz
Data dodania: 2010-07-14 15:29:19
gratulacje!!!!!
odpowiedz
jochwaw
Data dodania: 2010-07-15 14:56:26
cześć Norbert!!!
zupełnym przypadkiem znalazłem Twój blog.No osiągnąłeś wkońcu strop. Powiedz mi czemu nie spróbowałeś ułozyć calego stropu tylko skupiłeś sie na tym garażu? Oszczędziłbyś 2 x kosztów dojazdu pompy i jej rozłożenia.To by zostało gdzieś z 500 zł w portfelu? Pozdrawiam Janek
odpowiedz
Data dodania: 2010-07-15 23:08:03
Witaj !!!!
Kurcze ale trafiłeś na mojego bloga - kiedyś miałem dzwonić do Ciebie za radami ale pomyslałem że głowy zawracać nie będę - kierownik budowy w końcu od tego jest aby doradzać - jakby co to zapraszam na kawę - może już na stropie :) A strop zalewam na razy bo mam róznice poziomów 30 cm no i w sumie na mała ilośc stempli, kantówek i desek na szalunki - a tak zanim bede kończył część mieszkalna będę mógł rozebrać część z garażu - a koszt pompy wyszedł mnie 150 zł - zalaliśmy w 30 minut :) I jak Ci sie widzi moje dzieło :) oczywiście jak na laika budowlanego w mojej osobie :) pozdro i do ewentualnego zobaczenia
odpowiedz
Data dodania: 2010-07-29 22:52:35
koszulki w wieńcu
Pomysł z koszulkami w wieńcu jest przedni. Pokazałem temat mojemu wykonawcy i spodobało się. Także w bezczelny sposób skopiowałem Twoje rozwiązanie :-) Pozdrawiam K
odpowiedz

Dziś się zalewamy - strop nad garażem :)

Data dodania: 2010-07-06
wyślij wiadomość

mojabudowa.pl - blog budowlany

Dawno mnie tu nie  było bo chroniczny brak czasu nie pozwalał na bieżąco dodawać wpisy z postępów na budowie :( W sumie przez ten okres ułożona została teriva na części garażowej - podstemplowana i zaszalowana - porobione żebro rozdzielcze ( szerokość garażu 3.75m  ) postawiony komin ponad strop .

W dniu dzisiejszym w planach jest zalanie tej części stropu betonem - B-20 - z moich wyliczeń wyszło 4,5 m3 betonu - zobaczymy o ile się pomyliłem :) Pogoda obecnie za oknem całkiem sprzyjająca laniu betonu - temperatura jakieś 15-20 'C pochmurno ale na razie nie pada :) Początkowo plan zalewania był na sobote ubiegłą , ale i wszekie prace przy stropie nie były ukończone i betoniarnia miała sporo innych dostaw a i pogoda była średnia do zalewania - patelnia jakieś 30 'C i mocne słońce - spore ryzyko pęknięć i szybkiego odparowywania wody z betonu - a dziś zdecydowanie lepiej - oby tylko nie padało - tak jak przy fundamentach :) 

Jeżeli wszystko pójdzie ok to z 2 dni przestoju i rozszalujemy szalunki boczne i stemple przy ścianie - i zaczniemy układać terivę na części mieszkalnej :) a to w sumie 2 razy tyle co garaż plus zabawa z podciągami i schodami :( przez które spać nie mogę - czy dam radę je wykonać ??? zabiegowe :( sporo zabawy z tym zabiegiem jest - wprawiaonym budowlancom zchodzi z tym pare dni to co ja mam powiedzieć :*/

To by było w wielkim skrócie tyle - oto fotki z terivą gotowa do zalania :

mojabudowa.pl - blog budowlany

Żebro rozdzielcze

mojabudowa.pl - blog budowlany

i całość:

mojabudowa.pl - blog budowlany

Następne foto już z zalanym stropem :)

 

2Komentarze
Data dodania: 2010-07-06 13:14:27
Hej Norbi, chciałam zapytać, na jakie filary się zdecydowałeś? Ja sama się zastanawiam nad filarami do swojego domku i nie potrafię podjąć decyzji dlatego podglądam jak to jest u innych.
odpowiedz
romka  
Data dodania: 2010-07-06 17:16:52
pięknie!!!! wiesz, normalnie moim idolem z tym budowaniem jesteś :)))) i to nic że wolniej ważne że do przodu!!! Twoja rodzina musi być dumna z takiego genialnego 'członka' :DDDD
odpowiedz
koralgol2norbiwolow
ranga - mojabudowa.pl lider
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 1215867
Komentarzy: 1292
Obserwują: 299
On-line: 9
Wpisów: 278 Galeria zdjęć: 1595
Projekt KORALGOL 2
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Wrocław
ETAP BUDOWY - VI - Instalacje wewnętrzne
ARCHIWUM WPISÓW
2015 grudzień
2015 styczeń
2014 październik
2014 sierpień
2014 czerwiec
2014 kwiecień
2014 marzec
2014 luty
2014 styczeń
2013 grudzień
2013 listopad
2013 październik
2013 sierpień
2013 lipiec
2013 czerwiec
2013 maj
2013 kwiecień
2013 marzec
2013 luty
2013 styczeń
2012 grudzień
2012 listopad
2012 październik
2012 wrzesień
2012 sierpień
2012 lipiec
2012 maj
2012 kwiecień
2012 marzec
2012 styczeń
2011 grudzień
2011 listopad
2011 sierpień
2011 lipiec
2011 czerwiec
2011 maj
2011 kwiecień
2011 marzec
2011 luty
2011 styczeń
2010 grudzień
2010 listopad
2010 październik
2010 wrzesień
2010 sierpień
2010 lipiec
2010 czerwiec
2010 maj
2010 kwiecień
2010 marzec
2010 luty
2010 styczeń
2009 grudzień
2009 listopad
2009 październik
2009 wrzesień
2009 sierpień
2009 lipiec
2009 czerwiec
2009 maj
2009 kwiecień
2009 marzec

OBECNIE NA BLOGU
2 niezalogowanych użytkowników