Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

W strugach deszcu buduję schody - nie poddam się !

Data dodania: 2010-08-30
wyślij wiadomość

A co mi tam . Co mnie nie zabije to mnie wzmocni jak to mawiają :) W sobotę wstaję rano o 7:45 aby cały boży dzień spędzić na budowie i nadgonić troche z robotą a tu leje jak z cebra :( No nie szło nogi z domu wysunąć taka ulewa . Około 11 wkońcu przestało tak wiec wskoczyłem w robocze ubranko i hop na budowę - alez tam bagno zastałem - nie ma jak bawić sie elektronarzędziami w kałużach :) Woda stała na chudziaku - potem z wody zrobiło sie drewniane bagno - z cięcia desek i tak cały dzień mi minął w spartańskich warunkach - co chwilę coś zaczynało lecieć z nieba - oberwania chmury na 10 minut a potem mnogo wody pod nogami i z mokrej terivy "przyjemne krople" wody za kołnierzem :(  Ale schody prawie skończyłem :) Pozostało ułozyć zbrojenie i poprzybijać stopnie . No troche zabawy będzie z połączeniem nadproża pod wejściem pod schody z wieńcem stropowym i biegiem schodów ale mam nadzieję że damy radę :)

Ok - teraz szybkie foto w dnia wczorajszego bo w sobote to nie było czasu cykać fotek :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Na balkon dołożyłem poprzeczne pręty fi 10 i tym samym powstała siatka - pozostanie to jeszcze powiązać , gdzie niegdzie dowiązać zbrojenia , usadowić pręty pod ścianę kolankową.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Z uwagi na umiejscowienie zbrojenia dolnego pod schody wg projektu a następnie zmianę konstrukcji schodów na 2 biegowe doszły mi 2 dodatkowe stopnie na pierwszym biegu  - no i co tu robić - trzeba bedzie wylać tak jak jest - niby szkoda betonu ale ile tam strace wiecej - 0.2 m3 to mozna przeboleć a napewno bedzie to mega mocny początek biegu schodów - moznaby tam cos pokombinować - włozyć styro - tyle czy warto się bawić aby zaoszczędzić 40 zł ???? Na ścianie widać rozrysowane stopnie - 18 wysokie 26 cm głębokie - zdają egzamie ze wzoru na schody - czyli 2x wysokość  plus głębokośc - czyli (2*18) + 26 = 62 a powinno się zawierać w wartościach 60-65 cm

mojabudowa.pl - blog budowlany

2 bieg schodów podparty w 3 miejscach - chyba styknie ??? podpierałem kantówką  10x10 cm i stemplami .

mojabudowa.pl - blog budowlany

A oto drugi bieg schodów i problematyczne połączenie z podciągiem i wieńcem stropowym - bedzie tu troche zabawy ale dam radę - a co :) tyle zrobiłem to i z tym sobie poradzę :) Bedzie to majstersztyk szalunkowy . A jak nie dam to zaszaluje po całości - tyle że potem to deski nie wyciągne z przestrzeni między schodami a podciągiem :( Ale nie zapeszam - może się uda tak jak mam w planach.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Widok z góry - myślę jeszcze nad dołożeniem jednej belki terivy do tych 2 juz leżących - została mi jedna belka 2,40m to mógłbym ją tu wykorzystać :) Tyle że znowu trzebaby bloczki podcinać i kombinować podsteplowanie jednej strony pod nimi :( a ja już temat terivy uważam za zamknięty. 

mojabudowa.pl - blog budowlany

No i to by było na tyle - dziś jak pogoda pozwoli dołożę zbrojenia i powiążę to w jedną całość - pobawie się z tym podciągiem i moze poprzybijam stopnie - aha no i jeszcze belka do związania - bedę wiązał juz w szalunku bo nie wykułem ściany na wylot i niemam jak wsunąć gotowego wiec będzie tak troche zabawy :( A może lepiej przekuć się z jednej strony i wsadzić gotowe zbrojenie ???? czy ktoś przerabiał takie 2 opcje ??? Która lepsza ??? 

8Komentarze
Data dodania: 2010-08-30 09:34:35
mistrzostwo swiata to co zrobiles :)
odpowiedz
romka  
Data dodania: 2010-08-30 09:46:39
Magda ma rację! Mistrzostwo świata!!!
odpowiedz
Data dodania: 2010-08-30 09:50:03
:)
Serdeczne dzięki za słowa uznania - nic tak nie motywuje do kolejnych wyzwań jak dobre słowo - zwłaszcaa że te schody od samego początku sam zaprojektowałem , wyliczyłem no i zbudowałem - to moje pierwsze konstrukcyjne dziecko :) pozdro.
odpowiedz
edyskas  
Data dodania: 2010-08-30 11:48:02
Normalnie
najdzielniejszy!! Super! Dziecko masz cudne! A najważniejsze, że samodzielnie zmajstrowane;))) hehe
odpowiedz
ostrsw  
Data dodania: 2010-08-30 12:35:26
schody
Gratulacje za wytrwałość i pomysłowość. Ci co stawiają według projektu takich schodów nie wcisną trzeba przerabiać :) Co do tej belki spocznika to lepiej przekuj jedną ścianę i wsuń mniej roboty. W otwór dopasuj później płytkę wyciętą z pustaka i wklej. Ja o tym zapomniałem i podczas zalewania musiałem na szybko deseczkę przybić :(
odpowiedz
Data dodania: 2010-08-30 12:46:31
belka
Po namyśle chyba tak zrobię - wytne na wylot z jednej strony i wsunę belkę - zastanawiałem się nad zaszalowaniem tego otworu i Twój pomysł to strzał w 10 :) Tak też zrobię DZIĘKI WIELKIE !!!!
odpowiedz
edyskas  
Data dodania: 2010-08-30 12:54:51
Dzieki:))
odpowiedz
Data dodania: 2010-08-30 13:58:56
rewelka:)
odpowiedz

Kończymy balkon, zaczynam moją twórczość schodową

Data dodania: 2010-08-26
wyślij wiadomość

Jak w temacie - Tato wczoraj dołożył zbrojenia na balkon - do dokupienia pozostało troche stali fi 8 żebro - bo szkoda 12 pakować na to w poprzek - 12 przyda się na schody :)

Potem szalował wieniec stropowy na części między garażem a budynkiem - tam bedzie klasyczny szalunek z blatów z desek

Ja natomiast rozpocząłem budowę schodów , po wielu godzinach przemyśleń i obliczeń , rozrysowywania, przeliczania - totalnej burzy mózgów - no i nastąpiło wprowadzanie mojej pracy inżynierskiej w etap realizacji - zobaczymy co z tego wyjdzie :) jakby nie było od początku zaprojektowałem sam te schody - także bedzie to moje pierwsze konstrukcyjne "dziecko" budowlane :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Najpierw trzeba zbudować spocznik z belką wzmacniającą - spocznik o wymiarach 80 x203 cm i grubości 10 cm z zachodząca w jego obrys belką o wymiarach 24x30 cm - po obwodzie spocznika nalezy wybruzdować otwór o głębokości około 10-12 cm i wysokości lanego betonu ( 10 cm )

mojabudowa.pl - blog budowlany

No i zbijamy konstrukcję :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

dzisiaj ciąg dalszy budowy schodów ...

A tak wygląda zbrojenie na balkonie - dojdą jeszcze w poprzek pręty fi 8 i bedzie gotowe do zalania :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

3Komentarze
Data dodania: 2010-08-26 13:47:26
No to powodzenia w budowie schodów!!!:). Lubię i cenię ludzi którzy starają się działać sami. Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2010-08-26 14:38:19
Dzieło budowlane
A te pierwsze konstrukcyjne "dziecko" budowlane powstało tylko w głowie, na papierze czy może w wersji elektronicznej? :)
odpowiedz
ostrsw  
Data dodania: 2010-08-26 19:22:36
Ja te otwory pod belkę zrobiłem na przestrzał ściany tak że belka wspiera się na całej grubości, no i belkę łatwiej włożyć. Staraj się nie przybijać desek na spoczniku bo potem możesz mieć trochę roboty przy zdejmowaniu szalunków :-)
odpowiedz

Przepusty w stropie , styro na balkonie.

Data dodania: 2010-08-25
wyślij wiadomość

W dalszym ciągu walczę ze stropem ( juz mam dosyć ) blog budowlany - mojabudowa.pl w sumie to cały strop gotowy do zalania ale to trzeba powiązać ,tam uszczelnić,  tu deske przybić, dołożyć troche zbrojenia ... no i jeszcze schody  do zbudowania blog budowlany - mojabudowa.pl  - wczoraj rozrysowałem je na ścianach - dziś bedę kuł bruzdy pod spocznik i belke na końcu spocznika - wyszło mi 18 stopni po 18 cm wysokości i 26 długości - spocznik zmieścił mi się 80 cm  ( wiem że powinno byc cos koło 90-100 cm ale takiego nie zmieszczę .

Na strop ( przepusty) zakupiono bloczki wentylacyjne z silki 25x24x22 cm śr. otworu 15 cm ( 3 zł za sztukę ) na jeden przepust idzie 1,5 bloczka - bardzo fajnie sie tnie szlifierka kątową :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Tak to mniej wiecej wygląda - trzeba jedynie przykleić ze sobą 2 części bloczka zaprawą i uszczelnić połaczenie z pustakami terivy.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Wieniec cały obmurowany na gotowo - pozostaje dołożyć zbrojenie pod ścianki kolankowe i zaszalować blatami od środka .

mojabudowa.pl - blog budowlany

Widoczna wentylacja nad kuchnia - górna część wentylacji ukryta bedzie w przestrzeni między ściana kolankowa a przedkolankowa - planuje 70 cm ścianke przedkolankowa ( oryginalna ma chyba 50 ) Będą 2 ytongi czyli 40 cm i albo wieniec 25 cm czyli wyjdzie 65 cm albo dołożę solbeta 12 cm i zrobie wieniec 20 cm - cały czas sie nad tym zastanawiam :/

mojabudowa.pl - blog budowlany

Balkon w całości obłożony styropianem 5 cm z powbijanymi od dołu kołkami kotwiącymi , połozona belka między filarami ( strzemiono 6x20 cm , 4 pręty dołem fi12 , 2 prety górą fi 12), prostopadle do belki układame pręty fi 12 ( 215 cm długości) zakotwione w wieńcu stropowym i pierwszej belce terivy...

mojabudowa.pl - blog budowlany

I dokładamy pręty :

mojabudowa.pl - blog budowlany

Dodatkowo w miejscu żebra rozdzielczego ( dość szerokie - chyba z 18 cm ) dołożyłem zbrojenia i powiązałem wszystko w belkę o strzemionach 14 x16 cm - nie zaszkodzi a jakby co to bez obaw mozna tam stawiać nawet 24 cm grubości scianki :)

Sorry za jakość foto ale przy sobie to zawsze mam jedynie telefon a i późno było więc foto ciemne i niewyraźne :/ Przed zalewaniem obcykam wszystko aparatem i dodam ładniejsze foto .

 

2Komentarze
cienki  
Data dodania: 2010-08-25 10:10:23
Ścianka przedkolankowa
Cześć, Ścianka przedkolankowa wg projektu ma 95 cm, u mnie będzie na gotowo 90 cm. Pozdro
odpowiedz
Data dodania: 2010-08-25 11:33:07
ups :)
Pomyliłem kolankowa z przedkolankową :) Czyli w opisie chodzi o kolankową która wyjdzie mi około 65-70 cm a przedkolankowa 100-110 :) U Ciebie Cienki kolankowa jest zgodnie z projektem na 50 cm i na gotowo wyszły Ci 90 cm z przedkolankowej ??? Ile na podłogę doliczać - myślę że wiecej jak 10 cm nie zabierze - z 4 cm styro plus 5 jastrych plus 1 cm na wykończenie.
odpowiedz

Pierwszy dostawczak AlfaRomeo :) i zabawa solbetem

Data dodania: 2010-08-20
wyślij wiadomość

Takim określeniem chłopaki w hurtowni budowlanej nazywają moje auto :) Do bagażnika mieszczę 20 bloczków solbeta 6 cm ( zostaję jeszcze troche luzu - na 3 worki kleju :)  ) Do środka wchodzi jedna paczka styropianu - tyle że musi być otwarta i płyty rozłozone :)

Szkoda mi tego auta i cały czas myslę o zmianie bo na budowę to ono wogóle się nie nadaje :( Miałem kiedys w niej hak - ale po zakupie zdemontowałem i sprzedałem bo mi wizualnie nie pasował :) A teraz czasami by sie przydał :(

mojabudowa.pl - blog budowlany

A na budowie dalej walka z szalunkiem traconym z solbeta i kręceniem zbrojenia ( senkju brat i tato ) Plan jest taki aby do soboty skończyć cały strop i przyszły tydzień pozostanie na zabawę z szalowaniem schodów - max w następna sobotę 28.08.2010 zalewanie !!!

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Mam nadzieje że wytrzyma :)

 

4Komentarze
romka  
Data dodania: 2010-08-20 09:08:24
nasze auto pojemniejsze, mieści się nam 34 sztuki 6 i jeszcze jest trochę luzu :))) szkoda ze tak daleko mieszkasz, bo pyknęłabym Ci w wolnej chwili jakieś zbrojonko :))) całkiem nieźle się w tym temacie rozręcilam :DDD co do szerokości zbrojenia, to myśle, że przy tak wzorowo prowadzonej budowie, taki mały szczególik nie gra roli :P super Ci idzie, ale pewnie to wiesz a no i jeszcze z tym autem, nasze też nie ma haka, mówiłam Tomkowi, ze trzeba go zamontować jak zaczynaliśmy budowę, a Tomek mówi 'nie, bo zajeździmy to auto przez budowę' - no i co efekt jest taki, że wozimy wszytsko w środku (dobrze ze w bagażniku mamy taka fajną plastikową wkładkę) :))
odpowiedz
Data dodania: 2010-08-20 09:35:04
re romka
Każda pomoc mile widziana :) Tyle że zbrojenie juz na ukończeniu - pozostało jedynie żebra rozdzielcze poskręcać i porobić krótkie zbrojenia pod ściankę kolankową. Co do auta to juz o jakimś polonezie trucku za pare stówek myślałem :) Zawsze to troche na pakę wrzucę - tyle że z drugiej strony obecnie hurtownie wiekszość towaru dowożą - wiadomo 20 bloczków nie bedą wieźć ale cos wiekszego to nie ma problemu - ja staram się robić kumulacje zamawianych towarów :) Pozdrawiam Romkowiczów !!!
odpowiedz
Data dodania: 2010-08-20 11:53:53
ahh... biedne te autka :) ale w końcu po coś muszą nam służyć... ja też w swojej starej A4 dobijam zawieszenie :( plany był żeby kupić starego poldka lub zamontować hak, no ale wyszło jak wyszło :) Powodzenia w zalewaniu!
odpowiedz
Data dodania: 2010-08-23 08:32:08
samochody
:-) Ja przed budową chciałem kupić też autko do dowożenia i znalazłem przepiękny .... karawan. Mercedes 190 z 1989 roku :-) Niestety moja żona powiedziała, że nie chce mnie w tym widzieć :-) także tłukę biedną toyotke po wybojach. Pozdrawiam i niech mury idą do góry K
odpowiedz

Szalunek wieńca stropowego - Solbetem 6 cm

Data dodania: 2010-08-18
wyślij wiadomość

Jak w temacie posta - postanowiłem zrobić inaczej niż na części garażowej - tam była zamontowane blaty z desek poskręcane na śruby. Efekt końcowy wyszedł ok - nigdzie nic nie wypłynęlo ani sie nie rozpadło ale - no własnie ale - mostek termiczny to raz, idealne lico ściany to dwa - a czy zabawy z szalowaniem mniej ???? w sumie to nie wiem - czas pokaże 

Tak wieć na części mieszkalnej szaluję betonem komórkowym marki solbet 6 cm grubości - 24 cm wysokości - potem bede doklejał paski z solbeta wysokości 6 cm aby uzyskać szalunek 30 cm - dodatkowo stosuję elementy metalowe wzmacniające konstrukcje :) wieszaki od profili do zabudowy g-k oraz kształtki kątownikowe . Mam nadzieję że to wystarczy i beton nie rozepcha mi szalunków ???? 

Jakby ktoś miał jakieś sugestie , porady to bardzo prosze o info !!!!!

No i foto z wczoraj :

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

  

5Komentarze
Data dodania: 2010-08-18 11:38:46
Nie wiem czy czasem nie za duże strzemiono dałeś ,skoro jest ten pustak .Za mało jest miejsca na beton (chodzi mi o zewnętrzną część strzemiona)ze zdjęcia wychodzi że ono będzie prawie na zewnątrz.A może to tylko złudzenie.
odpowiedz
Data dodania: 2010-08-18 11:53:14
Strzemiona re.
Strzemiona faktycznie jakoś mi sie nie widza bo sa praktycznie na styk - robiłem strzemiono 17x24 cm - zobaczymy co na to kierownik budowy powie. Z drugiej strony to bloczki terivy zachodza mi na ścinę i tam wyjdzie strzemiono coś około 12 x24 cm - ciekawe czy tak może być ??? Chwilowo mam już dość tego stropu - nie wiedziałem że to tak się bedzie ślimaczyć :( Pozdro p.s. jak macie wiecej foto to podeślijcie na maila : muzyczk@wp.pl senkju
odpowiedz
mariuszkiedos
Data dodania: 2010-08-18 13:16:47
strzemiona
Koniecznie zapytaj kierownika budowy bo ja nie pamiętam minimalnej wartości, ale NA PEWNO musi być trochę miejsca na otulinę betonową dla każdego pręta stalowego (nawet dla strzemiona - mimo, że nie jest to element konstrukcyjny a tylko pomocniczy). Nie pamiętam czy ta otulina to co najmniej 2 czy 3 cm (a może 1,5 cm). Pisząc "otulina" mam na myśli minimalną odległość między krawędzią pręta (choćby strzemiona) a krawędzią betonu w produkcie gotowym. Obrazowo: ile betonu musi odpaść żeby korozja się do smakowitego pręta stalowego przedostała:-)
odpowiedz
ostrsw  
Data dodania: 2010-08-18 20:07:50
zbrojenie
Grubość betonu jaka powinna być po zewnętrznej części zbrojenia to od 2-3cm według mojego kierownika inaczej może dojść do korozji pręta tak jak napisał "mariuszkiedos". Więc lepiej zrób troszkę mniejsze strzemiona co nie wpłynie jakoś znacząco na wytrzymałość wieńca.
odpowiedz
Data dodania: 2010-08-18 20:51:15
Jeżeli będą za duże to może weź je po zgniataj do środka to wyjdzie przerwa większa na otulinę betonową .
odpowiedz
koralgol2norbiwolow
ranga - mojabudowa.pl lider
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 1215829
Komentarzy: 1292
Obserwują: 299
On-line: 9
Wpisów: 278 Galeria zdjęć: 1595
Projekt KORALGOL 2
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Wrocław
ETAP BUDOWY - VI - Instalacje wewnętrzne
ARCHIWUM WPISÓW
2015 grudzień
2015 styczeń
2014 październik
2014 sierpień
2014 czerwiec
2014 kwiecień
2014 marzec
2014 luty
2014 styczeń
2013 grudzień
2013 listopad
2013 październik
2013 sierpień
2013 lipiec
2013 czerwiec
2013 maj
2013 kwiecień
2013 marzec
2013 luty
2013 styczeń
2012 grudzień
2012 listopad
2012 październik
2012 wrzesień
2012 sierpień
2012 lipiec
2012 maj
2012 kwiecień
2012 marzec
2012 styczeń
2011 grudzień
2011 listopad
2011 sierpień
2011 lipiec
2011 czerwiec
2011 maj
2011 kwiecień
2011 marzec
2011 luty
2011 styczeń
2010 grudzień
2010 listopad
2010 październik
2010 wrzesień
2010 sierpień
2010 lipiec
2010 czerwiec
2010 maj
2010 kwiecień
2010 marzec
2010 luty
2010 styczeń
2009 grudzień
2009 listopad
2009 październik
2009 wrzesień
2009 sierpień
2009 lipiec
2009 czerwiec
2009 maj
2009 kwiecień
2009 marzec

OBECNIE NA BLOGU
3 niezalogowanych użytkowników