Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Szpaler szmaragdowy wjazdu - prawie gotowy !!!

Data dodania: 2012-07-31
wyślij wiadomość

Ostatnie kilka dni zeszło mi na zabawę z obsadzeniem drugiej strony wjazdu na posesji krzewami ozdobnymi - 35 sztuk tuji szmaragdowej - najpierw trzeba było obsadzić obrzeża trawnikowe na poduszce betonowej aby było to trwałe - następnie przekopanie całego pasa ziemi szer 80 cm - wypielenie i wybranie kamieni i gruzu ( kiedyś tam stał budynek przed wojną i w ziemi zalega sporo gruzu ) podsypanie trocinami drzewnymi i zabawa w sadzenie w równych wymiarach krzewów. Szmaragdy sadzone dokładnie co 60 cm między sobą. Po posadzeniu zakryte agrowłókniną i podsypane korą i igliwiem leśnym. Krzewy opryskane profilaktycznie Biotonem do iglaków.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Na pierwszym planie widoczny początek słupka klinkierowego ogrodowego - rozdział elektryki w ogrodzie , funkcja lampy i jeszcze kilka innych pomysłów wykorzystania :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

  Tak to ma mniej wiecej wyglądać :)

 

7Komentarze
Data dodania: 2012-07-31 09:30:59
super to już wygl;ada! fajnie ogród sie zapowiada
odpowiedz
Data dodania: 2012-07-31 13:35:37
fajnie to wygląda,będzie cudny ogród:))
odpowiedz
romka  
Data dodania: 2012-07-31 15:58:28
Ty to nawet jak bierzesz się za sadzenie zieleni to w pełni profesjonalnie! pozdrawiam mojego idola! :)
odpowiedz
virion  
Data dodania: 2012-07-31 21:56:55
zaczątek żywopłotu wykonany wzorowo! to moze czas by przerzucic sie na zieloneblogi :)
odpowiedz
Data dodania: 2012-07-31 22:36:54
:)
Hejka Wszystkim Dzięki za odwiedziny - co do kwestii zielonego blogu to już raczej czasowo nie wyrobie :) co najwyżej wystąpię w programie "Idol" - jednego Fana już mam :) W temacie ogrodu wiele jeszcze do zrobienia , wiele pomysłów ale czas i $$$ wszystko zweryfikuje - w sumie niby za wiele nie widać inwestycji w ogród a jednak parę tys. już poszło :( Oby kiedyś to zaowocowało fajną działką wokoło domku.
odpowiedz
Data dodania: 2012-08-03 23:00:22
dobry wybór
tuja szmaragd jest bardzo ładna, zwłaszcza jak dojdzie do 1,5m. Jest inna niż polularny brabant. My akurat idziemy w innym kierunku tzn ligustr pospolity i cis pośredni hicksi lub chili. Ale tujki są bardzo fajne. Z tym wkopaniem obrzeży to kawał roboty. Jeszcze skopać i wypielić i posadzić , agrowłóknina itd. Gratuluję koledze. Ja jestem tym sadzeniem przerażony.
odpowiedz
koszmar  
Data dodania: 2012-08-24 23:05:38
Mam nadzieję, że za drogę do działki nie płaciliście :)
odpowiedz

TYNKI AKP PETRUŚ - niedociągnięcia :-?

Data dodania: 2012-07-19
wyślij wiadomość

W nawiązaniu do poprzedniego postu wrzucam fotki już wyschniętych tynków - a właściwie miejsc gdzie nie jest tak jakbym oczekiwał . Zastrzeżenia zgłoszone firmie - zobaczymy jak sie do tego ustosunkują. Peknięcia na tynku i głuchy tynk to dla nich dziwna sprawa - ma to byc skonsultowane z przedstawicielem producenta tynku marki Kreisel i podjęta interwencja . Źle zaciągnęte tynki maja być poprawione - zwłaszcza że takie zatarcia sa w salonie na głównej ścianie i nad oknem tarasowym. Kwestia pylenia tynków :-( Podejrzewam że przeciągi zrobiły swoje - wiadomo nikt się do tego nie przyzna ale ja wiem swoje :-( Zdarzają sie tez miejscami takie dziury w tynku - jakby zgrudkowany tynk który po dotknieciu wykrusza sie i pozostaje dziura w tynku :( Powiem szczerze że nie jestem zadowolony z tych tynków w 100% :(

Oto fotki:

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Pęknięcia na ścianie w kuchni - rozmiar pajęczyny około 2x2 m 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Źle zatarty tynk na ścianie w salonie

blog budowlany - mojabudowa.pl

Zonk nad wyjściem na taras w salonie

blog budowlany - mojabudowa.pl

Z bliska

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Ściana na klatce schodowej - narożnik - ściana została dwukrotnie zagruntowana gruntem głebokopenetrującym i pomalowana dwukrotnie białą farbą ( rozwodnioną ) . Niestety nie wyglada to tak jakbym chciał - miały byc tynki pod malowanie ale moje poczucie estetyki no to chyba nie pozwoli :(

blog budowlany - mojabudowa.pl

Z bliska pomalowana ściana

blog budowlany - mojabudowa.pl

Przykładowa dziurka w tynku po wykruszeniu sie ze ściany zbrylowanego tynku

blog budowlany - mojabudowa.pl

Pietro wyszlo w miare ok - to ściana w pokoju nad kuchnią - zagruntowana i pomalowana 1 warstwą farby

blog budowlany - mojabudowa.pl

Po powrocie z 7 dniowego pobytu urlopowego nad Bałtykiem wróciłem do pracy na budowie - obecnie powiększam przejście między połaciami dachowymi i ocieplam dach 1 warstwą styropianu.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Ocieplona połać w sypialni nad garażem - do szczytów !!!

blog budowlany - mojabudowa.pl

Stół roboczy do cięcia styro metoda termiczną mojego autorstwa :) Sorry za bałagan :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Teraz podcięcie wentylacji kanalizacji wychodzące w szczycie i kontynuacja izolacji poddasza. 

Wczoraj cały dzień walczyłem z GWC w budynku - montaż PCV fi 200 nie nalezy do najłatwiejszych w pojedynke - udało mi sie dojść do poziomu gdzie rurociąg wchodzi na poziom strychu - poległem na waskiej przestrzeni miedzy kominem a ścianka działową - dziś kontynuacja nierównej walki.

Z rzeczy cieszących oko - moje tuje szmaragdowe w liczbie 50 sztuk pieknie sie rozrastają i cieszą oko - posadzone w zeszłym roku w maju zakupione za 8 zl za stuke obecnie osiągneły poziom cenowy około 25-30 zł za sztuke - wiem bo musze dokupić na 11 metrów zblizone wielkością aby dokończyc z tej strony pas zieleni. Wczoraj tez przyjechały obrzeża trawnikowe aby obsadzic na gotowo z drugiej strony wjazd na posesje. Paleta Betard - 42 sztuki po okolo 8 zł /szt - do wykonania około 30 metrów krawężnika.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Uciekam na budowe walczyc z GWC i szykować miejsce na piaskożwir do suchego betonu pod obrzeża trawnikowe - dzis ma przyjechac :) cdn...

 

6Komentarze
azalia3  
Data dodania: 2012-07-19 12:03:16
trochę słabo z tymi tynkami :( mam nadzieję ze firma naprawi te błędy i pajęczynki pęknięć znikną :) pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2012-07-19 12:12:44
może za mało wody wysoka temperatura wewnątrz i za szybko wysychał no ale jak miał być pod malowanie to po co go malowali przed wygładzeniem
odpowiedz
Data dodania: 2012-07-19 13:00:21
niezła akcja z tym tynkiem- nam tez pęka ale tylko na drewnanych słupach (ponoc to normalne, ale nasi tynkarze maja cos z tym wymyslec)
odpowiedz
Data dodania: 2012-07-19 17:15:24
urlop
to za ciepło nie miałeś nad naszym Bałtykiem ;( tynkarzy ostro weź w obroty, takie babole przez fachowców? pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2012-07-19 22:59:23
do maopalek
Tynk był gruntowany i malowany już przeze mnie - strasznie pylił i miał brzydką strukturę - wg ekipy tynkarskiej gruntowanie i malowanie miało to zniwelować - na pylenie pomogło - jednak wizualnie tynk dalej jest niejednolity - zwłaszcza pod światło jak pada z okna na klatce schodowej - jedyne wyjście chyba to farba strukturalna albo tynk ozdobny :(
odpowiedz
Data dodania: 2012-07-20 10:54:41
Tuje pieknosciowe :) Niezle ten tynk popekal ... nam w sumie tylko w jedym miejscu z 3 kreski 10-15 cm. Obejrzymy jeszcze dzis dokladnie ... niestety i tak czeka nas kucie ... za tynkowali jeden kabel od kinkietu ... my nie zauwazylismy wczesniej niestety :(
odpowiedz

Tynki - podsumowanie kosztów i opinia - AKP PETRUŚ

Data dodania: 2012-07-04
wyślij wiadomość

Dawno nic nie pisałem z uwagi na zastój na budowie - tynki wykonane - dosychają - cześć już  zagruntowałem gruntem głeboko penetrującym DenBraven i rozwodnioną farbą marki Śnieżka - sypialnia nad garażem i garderoba - nabrały domowego klimatu :)

Postanowiłem zsumować koszty jakie ponieśliśmy w związku z tynkami. Po pomiarach ( nie do końca wg mojego mniemania adekwatnych do wykonanych powierzchni tynku ) wyszło równo 500 metrów kwadratowych tynków ( nie tynkowaliśmy sufitów na parterze )

Podsumowanie kosztów :

LP Nazwa  sztuk cena jednostkowa cena łącznie
1 grunt konc. Alpol AG708 15 kg 4 185,00 zł 740,00 zł
2 narozniki 3 metrowe 58 2,80 zł 162,40 zł
3 listwy przyokienne 29 6,00 zł 174,00 zł
4 tynk Kreisel   561 294 12,54 zł 3 686,76 zł
5 tynk Kreisel   561 - dodatkowy 30 13,90 zł 417,00 zł
6 tynk gips do narozników 4 17,50 zł 70,00 zł
7 folia ochronna 2 8,50 zł 17,00 zł
8 robocizna - m2 500 13,50 zł 6 750,00 zł
9 siatka włókno szkalne 50 1,90 zł 95,00 zł
  SUMA     12 112,16 zł

Czyli 1 metr kwadratowy tynku kosztował nas około 24,22 zł. Nie jest to najniższa cena ale wiem że i drożej potrafi wyjść.

Co do jakości wykonania tynków - wg mnie początkowe tynki - czyli piętro - sypialnia nad garażem , garderoba - wyszły pokazowo :) bardzo fajnie - nie widac ruchów zacierania - tynk równy , kąty zachowane , po zagruntowaniu brak pylenia . Tynki zacierane były maszynowo - taką dużą polerką z podajnikiem wody - mysle że to miało duzy w wpływ na jakośc zacierania. Nastepne pomieszczenia na pietrze równiez wyszły w miare ok - łazienka zatarta na ostro - chwilami jakieś mocniejsze przytarcia ale tam pójda płytki wiec tego sie nie czepiam. Narożniki okienne osadone w miare ok - nie jest to może apteka ale do zaakceptowania - kontrola osadzenia i moje sugestie w większosci poprawione - choc nie wszędzie :) Pierwszy problem jaki się uwidocznił to straszne pylenie dosychających tynków - pod palcami ścierała sie wierzchnia warstwa jak mąka - wg ekipy grunt powinien załatwić sprawe - wg info od przedstawiciela producenta tynków Kreisel - najwidoczniej powstało to z powodu przeciągów - ekipa zrobiła sobie przeciągi aby tynki szybciej schły aby pozacierac je na 2 dzień i to spowodowało własnie taki efekt. Gruntowanie pomogło na pylenie ale po odpyleniu przed malowaniem gruntem wyszły lekkie nierówności na powierzchni tynku - po pomalowaniu gruntem i farbą dalej są widoczne. A miały byc tynki tylko do zagruntowania i pomalowania - niestety nie wszedzie tak wyszło - klatka schodowa napewno bedzie musiała byc albo zaciagnieta gładzia albo jakiś tynk ozdobny :( 

Miescami dziurki w tynku - prawdopodobnie wina tynku - takie jakby grudki które wykruszają sie ze ściany :( grunt i farba tego nie zakryje - potrzebna interwencja tynkiem lub gładzią :(

Kolejny zonk to pekniecia tynku na ścianie w kuchni - jeszcze nie zgłaszałem tego ekipie bo zauwazyłem to 2 dni temu - musze zadzwonic aby podjechali i zobaczymy co z tym zrobic . W 2 miescach zdiagozowałem tez "głuchy tynk" czyli nie związał sie z ytongiem tylko jest tak jakby jedynie przylegający do ściany. 

Odpady - po tynkowaniu 7,5 palety tynku zakupionego - odpadu wyszło około 1,5 palety !!!!! Masakra - tyle kasy poszło w śmieci - wiem że jakbym wybrał opcje robocizny z materiałem to byloby tego zdecydowanie mniej ale czy wyszloby taniej ??? Podobno zawsze tyle odpadu zostaje - nie wiem czy to prawda czy nie - zostaje mi to jedynie zaakceptowac :)

Pomiary powykonawcze - wszystko wg wpisów w umowie - piętro bez zastrzeżeń - otwory okienne wliczane - otwory drzwiowe z jednej strony. Parter tynkowany był bez sufitów - od dołu tynk wykonany jest od wysokości około 15 cm - ten właściwy nie pisze tu o glutach na przewodach elektrycznych idących przy ścianie. Od góry tynk tez jest wykonany około 10-15 cm od sufitu - czyli nie jest zacierany dokładnie do konca sciany - beda podwieszane sufity wieć to sie zakryje . Wiadomo że ekipa nie musiała sie bawic z dokładnym zatarciem przy połaczeniu ściany z sufitem i tak tez zrobili . Niestety policzone zostało od samego chudziaka do sufitu . Miałem do tego zastrzezenia ale że kłótliwy nie jestem i z natury łagodny :) zaakceptowałem powyższe choc nie było wg mnie to do konca uczciwe . Pare metrów po obwodzie całego parteru doszło . Niestety nie wpisałem tego w umowe - mój błąd !!! Dopilnujcie takich spraw w ustaleniach przed tynkami !!!

Plusy dla ekipy:

Praca wykonana szybko sprawnie , bez przeciągania roboty . Ekipa naleząca do tych co nie "drinkują" w pracy - to tez atut w dzisiejszych czasach. Po tynkach podłogi posprzatane - może nie tak jak było przed tynkami ale jest ok - choć poprawiałem po nich ale wiadomo jakie mam podejście do pracy i jakości wykonania :) Plus za dobre zabezpieczenie okien i parapetów przed tynkami a po tynkach umycie okien :) Serio !!! :)

Reasumując tynki w miare ok - jedynie to pylenie tynków miejscami oraz powierzchnia tynku wymagająca niestety gładzi lub jakiejś okładziny - ja chciałem tynki bez żadnych gładzi - tylko grunt i farbe ale nie bedzie to dla mnie estetyczne niestety. Mysle że mozna byloby to zrobic tak jak w sypialni i wtedy byłbym mega happy a tak nie jest do 100% satysfakcji - ale tok to juz jest na budowie - jak chcesz cos miec dobre zrobione zrób to sam - tylko ile czasu bym te 500m2 tynkował :) Zobaczymy jeszcze co ekipa poradzi na pekniecia tynku w kuchni - napewno opisze ich podejście do sprawy :)

To by bylo tyle w temacie tynków . Obecnie na budowie temat izolacja poddasza - pierwsza warstwa miedzy krokiwami - styropian 18 cm - wykonałem juz polowe powierzchni dachu nad garażem - ocieplam do kalenicy czyli po calości - na stryszku nad garazem bedzie graciarnia oraz przewody czerpni powietrza z GWC oraz wyrzutnia powietrza z rekuperatora - na stryszku bedzie 2 warstwa styro 8 cm w poprzek czyli izolacja strychu grubości 26 cm a w sypialni nad garażem 2 warstwa w poprzek 15 cm czyli izolacja części mieszkalnej grubości 33 cm - paroizolacja z ekranem alu.

Po izolacji przyjdzie czas na wode i CO - ale to juz wymagany fachowiec . Na dniach do rozkminienia temat przyłącza gazu ziemnego - do podpisania umowa oraz zlecienie projektu instalacji gazowej wewnętrznej.

Temat wyboru kredytu na dokończenie budowy - sprawa priorytetowa - 2 opcje:

BZWBK - kredyt w euro, marża 3,30% + libor,  prowizja 1% niekredytowalna, wycena gratis, ubezpiecznie na zycie, kredyt wypłacany w euro na konto walutowe i spłacany tez w euro. Wkład własny ponad 50%

EUROBANK - kredyt w zł - Rodzina na Swoim - marża 0,8% + wibor , konto z przelewem wynagrodzenia, ubezpiecznie na życie - około 50 zł m-c . Wkład własny ponad 50%

Co polecacie wybrać w kwestii kredytu ???

Z rzeczy bardziej miłych - od wczoraj tj od 03.07.2012 do 20.07.2012 jestem na urlopie !!! :) Ten tydzień to tydzien organizacyjny - gaz, kredyt itp. ;przyszły tydzień jak pogoda sie polepszy plany wakacyjne nad Bałtykiem :) Choc kilka dni trzeba zapomniec o wszystkich  obowiązkach i problemach.  Pozdrawiamy

Fotki w nastepnym poście zamieszczę :)

5Komentarze
Data dodania: 2012-07-04 22:24:24
U Nas tynk wyniósł nas - 21,30 PLN/m2, z sufitami powierzchnia otynkowana to 700m2 (tradycyjny, robiony na miejscu). Niestety u nas tez nie odbyło się bez małych niedociągnięć ... , ale nie jest najgorzej
odpowiedz
Data dodania: 2012-07-05 11:51:50
Odp. gaz
Zostawiła komentarz u siebie, ale wkleję jeszcze tutaj: pytałam męża - on zrobił tak: szwagier polecił mu architekta, który ma dobre kontakty z gazownią i robi odbiory gazu. Ten architekt wziął 600 zł i poprowadził całą sprawę, tzn. zrobił mapki (dodatkowy koszt 200 zł), wykonał projekt rozprowadzenia gazu i przygotował wszystko pod pozwolenie. Wybraliśmy taką drogę ze względu na to, że nie ma nas w kraju i trudno byłoby nam pilotować całą tę sprawę samemu. Teraz musimy wpłacić do gazowni 1000 zł (za projekt przyłącza), ale gazownia zwraca te pieniądze. Pozostaje nam podpisać umowę z gazownią i odczekać wskazany termin uprawomocnienia. Mamy też gościa z gazowni, który nam to przyłącze wykona - na razie targujemy się co do ceny - a koszt tej inwestycji wynosi od 2800-3300. Cena ta obejmuje przyłącz gazu do budynku (8 m od granicy) plus instalacja pieca gazowego. Mam nadzieję, że pomogłam. Pozdrawiam!
odpowiedz
Data dodania: 2012-07-08 22:29:46
no i fajnie że masz po tynkach
dla nas tynki to przyszłość ale trzeba sobie z tym poradzić. Tak odnośnie tynków. Czasami się zdarza że tynk nie zespoli się z podłożem i wtedy jest pusty dźwięk. Jeśli to duża powierzchnia zgłoś to doradcy technicznemu i skonfrontuj ich ze sobą. Na pewno nie jest to Twoja wina. Powodzenia i udanego urlopu :)
odpowiedz
Data dodania: 2012-07-19 12:29:38
my płaciliśmy za tynki sporo więcej, jakieś 28 z metra, po rabacie bo miały być 30. Tynki są położone bardzo dobrze, choć wiadomo nie idealnie. Pęknięcia się zdarzają, bo dom pracuje, ale nie takie jak u Was:/ no i te nierówności. Jak powyżej też jestem zdania, że spartaczyli robotę powinni poprawić!!
odpowiedz
anijta  
Data dodania: 2017-10-19 10:46:47
kosbud
Jesli chodzi o tynk to ja polecam z firmy Kosbud - jest odporny na wode, zabrudzenia, glony itp. Do tego "polska" cena, a jakość pierwsza klasa :D.
odpowiedz
Odpowiedź do naszemiejsce
koralgol2norbiwolow
ranga - mojabudowa.pl lider
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 1215806
Komentarzy: 1292
Obserwują: 299
On-line: 9
Wpisów: 278 Galeria zdjęć: 1595
Projekt KORALGOL 2
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Wrocław
ETAP BUDOWY - VI - Instalacje wewnętrzne
ARCHIWUM WPISÓW
2015 grudzień
2015 styczeń
2014 październik
2014 sierpień
2014 czerwiec
2014 kwiecień
2014 marzec
2014 luty
2014 styczeń
2013 grudzień
2013 listopad
2013 październik
2013 sierpień
2013 lipiec
2013 czerwiec
2013 maj
2013 kwiecień
2013 marzec
2013 luty
2013 styczeń
2012 grudzień
2012 listopad
2012 październik
2012 wrzesień
2012 sierpień
2012 lipiec
2012 maj
2012 kwiecień
2012 marzec
2012 styczeń
2011 grudzień
2011 listopad
2011 sierpień
2011 lipiec
2011 czerwiec
2011 maj
2011 kwiecień
2011 marzec
2011 luty
2011 styczeń
2010 grudzień
2010 listopad
2010 październik
2010 wrzesień
2010 sierpień
2010 lipiec
2010 czerwiec
2010 maj
2010 kwiecień
2010 marzec
2010 luty
2010 styczeń
2009 grudzień
2009 listopad
2009 październik
2009 wrzesień
2009 sierpień
2009 lipiec
2009 czerwiec
2009 maj
2009 kwiecień
2009 marzec

OBECNIE NA BLOGU
3 niezalogowanych użytkowników