Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

VACUUM http://www.vacuum.net.pl/ POLECAM W 100%

Data dodania: 2013-02-24
wyślij wiadomość

 

http://www.vacuum.net.pl/

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Profesjonalizm i rzetelność - te dwa słowa najlepiej przedstawiają priorytety firmy VACUUM Inżynieria Chłodnicza. Dzięki maksymalnemu zaangażowaniu w prowadzone projekty możemy sprostać najbardziej wygórowanym oczekiwaniom naszych klientów - ich zadowolenie jest dla nas najważniejsze.

Naszym największym kapitałem jest kadra specjalistów z branży klimatyzacyjnej oraz chłodniczej. Wykształcenie zdobyte m.in. na Politechnice Wrocławskiej oraz długoletnie doświadczenie naszych pracowników gwarantuje wysoką jakość oferowanych usług.

Zdajemy sobie jednak sprawę z rozwoju technologii oraz z pojawiania się nowych rozwiązań, dlatego poszerzamy kompetencje naszej kadry dzięki profesjonalnym szkoleniom.

Nasze usługi świadczymy na terenie Dolnego Śląska oraz całej Polski. Prace wykonujemy narzędziami renomowanych firm posiadających odpowiednie certyfikaty. Wykorzystywane materiały są najwyższej jakości. Jesteśmy przekonani, że tylko w ten sposób możemy zaoferować usługi na najwyższym poziomie.

Zapraszamy do współpracy klientów indywidualnych oraz odbiorców komercyjnych. Prosimy
o zapoznanie się z naszą ofertą, w razie jakichkolwiek pytań jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji.

 

Kontakt

VACUUM Inżynieria Chłodnicza
Plac Solny 15
50-062 Wrocław

fax.+48 71 34 09 201
e-mail: biuro@vacuum.net.pl


Biuro Wołów:
ul. Wileńska 4/2
56-100 Wołów

Kontakt 8:00-20:00


 


Piotr Rydzewski
tel.: 793 033 396
e-mail: rydzewski@vacuum.net.pl


Witek Francuz
tel.: 665 728 651
e-mail: francuz@vacuum.net.pl

Z czystym sumieniem mogę polecić firmę jeżeli poszukujecie sprzętu klimatyzacyjnego i chłodniczego.

GAZ, Kotłownia, Izolacja strychu pod rekuperację :

Data dodania: 2013-02-24
wyślij wiadomość

Cały czas coś na budowie sie dzieje - raz jest wiekszy ruch raz tylko ja działam popołudniami - ważne że cały czas do przodu . A teraz po kolei:

Temat kuchnia - układ zabudowy wybrany. potencjalne oferty wykonania - in progress :) Kolory zabudowy to jasny połysk - magnolia , krem , fronty dolne to machoń lub venge - mat lub połysk i jasne jednolite blaty w połysku - do tego agd w kolorach czarny-inox i czarny zlew.

Gaz- przyłącze od sieci gazowej do lini ogrodzenia wykonane przez 2 dni przez ekipę wytypowaną przez gazownię. Pozostało zakupić skrzynke gazową na licznik i zawór i oczekiwać na wizyte gazowni z gazomierzem. Może polecicie jakies namiary na sprzedawcę dobrych i tanich skrzynek na gazomierz w lini ogrodzenia - docelowo bedzie tam płot klinkierowy z wmurowaną skrzynką tak wiec nie potrzebujemy skrzynki z podstawą .

blog budowlany - mojabudowa.pl

Pomału gromadzimy sprzęt AGD do kuchni:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Okap kuchenny

blog budowlany - mojabudowa.pl

Kolejny poważny zakup to "trony" do "czytelni" :) Roca Gap

blog budowlany - mojabudowa.pl

Na dniach skończone ocieplenie stryszku nad poddaszem użytkowym - za jakiś czas zagości to instalacja wentylacyjna z rekuperatorem na czele

blog budowlany - mojabudowa.pl

Pozostało zakupić z 5 płyt osb 8mm i wykończyć skosy - izolacja wykonana jest ze styropianu - 28 cm grubości ( 18 + 10 cm )  tak aby nawet w największe mrozy temperatura nie spadła tam poniżej 5"C . Uważam że lepiej teraz przewymiarować izolację niż za 5-10 lat bawić sie w dokładanie jej w zamieszkałym już domku. Myslę że taka grubośc w zupełności spełni zadaną funkcję.

blog budowlany - mojabudowa.pl

A taką oto maszyną własnego pomysłu i wykonania docinam każdy wymiar styropianu z dokładnościa co do milimetra - bez poszarpanych brzegów. 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Kotłownia powoli jest uzbrajana w centrum ciepła na budynku - zasobnik 200 litrów do celów CWU

blog budowlany - mojabudowa.pl

Zródłem ciepła bedzie taki oto model pieca gazowego kondensacyjnego

blog budowlany - mojabudowa.pl

A tak to zaczyna wygladać w realu - od lewej - zasobnik, stacja uzdatniania wody i piec z DadoZone :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Bedą prawdopodobnie małe poprawki co do umiejscowienia w/w elementów kotłowni - mozliwe że zasobnik zostanie podwieszony a stacja uzdatniania wody zmieni lokalizację bo zasłoniła wyczystkę i dodatkowy odpływ

blog budowlany - mojabudowa.pl

Rozdzielacz na parterze - pomału zostają sekcje wpinane w sieć ciepłowniczą :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Docelowo mozliwe że pojawią się elektrozawory i listwa sterująca poszczególnymi obwodami.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Pompa do cyrkulacji wody CWU

blog budowlany - mojabudowa.pl

Zmiekczacz wody ma za zadanie polepszenie parametrów wody w stosunku do wymagań pieca - tak aby nie zachodziło zjawisko odkładania sie kamienia na wymienniku ciepła oraz ogólne polepszenie jakości wody zarówno dla armatury sanitarnej jak i dla potrzeb wody pitnej.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Za chwile przybedzie tam rurek, rureczek , zaworów itp.

blog budowlany - mojabudowa.pl

A oto DadoZone - nasza stacja pompująca ciepło na cały domek. Jest to element pakietu zakupowego wraz z kotłem - dojdzie jeszcze sonda zewnętrzna oraz sterownik bezprzewodowy ROMEO.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Panel pieca

blog budowlany - mojabudowa.pl

Parametry kotła na tabliczce znamionowej

Całą instalację CO i CWU wykonuje nam jeden instalator - człowiek polecony od znajomego u którego również wykonywał instalacje grzewczą . Na chwile obecna współpraca z instalatorem przebiega pomyślnie. Po zakończeniu całego etapu prac wystawię ogólna opinię i ewentualnie bedę rekomendował instalatora jakby ktoś szukał w okolicach Wrocławia.

 

7Komentarze
Data dodania: 2013-02-25 08:22:28
maszynka styro
witam ! swego czasu (gdy sie docieplałem) poszukiwałem instrukcji jak wykonać taka maszynkę - cięcie styro 20 cm piłka to mordęga. Możesz na priv albo na forum - ku uciesze budujących opisać co i jak :) Pozdrawiam
odpowiedz
tytus  
Data dodania: 2013-02-25 17:58:26
Bardzo duże postępy u Was:) Trzymam kciuki za CO
odpowiedz
bellino  
Data dodania: 2013-02-25 21:40:24
super! kotłownia to dla nas serce domu i pomieszczenie pochłaniające najwięcej kosztów :) Ale już teraz będą mniejsze wydatki, więc to jest pocieszające :)
odpowiedz
Data dodania: 2013-02-26 11:55:17
Przyłączam się do prośby o info o maszynce do cięcia styro :)
odpowiedz
qprmark
Data dodania: 2013-02-26 12:29:36
Witam, 1. Jakiej firmy i rodzaj styropianu użyłeś do izolacji oraz ile m.kwadratowych 2. Powstałe szczeliny zostały wypełnione pianką czy klejem? Sam mam dylemat styropian czy wełna na poddaszu, czym kierowałeś się podejmując decyzję?:-) pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2013-02-26 17:38:26
izolacja
Styro marki KOTAR - lokalna firma produkująca styropian i maty pod ogrzewanie podłogowe - rodzaj styro - fasada - ilości dokładnej nie podam bo cały czas dokupuję w miarę potrzeb aby sobie całej budowy nie zastawić styropianem :) Styro mam w płytach 1x1metr i docinam na wymiar rozstawu krokwi - ewentualnie składam 2 kawałki i sklejam pianką w sprayu - den braven, forch. Czemu styro - bo jak dostanie trochę wilgoci to nic mu nie będzie a wełna na 100% już nie bedzie taka sama. poza tym styropian bedzie idealnie szczelny bo uszczelniam każdą dziurkę pianką a wełne nie wszędzie sie wciśnie. Pracy ze styro kilkukrotnie wiecej ( widać po moim tempie ) ale myślę że warto dla siebie wykonać starannie izolację dachu. Maszynkę do cięcia styro opiszę w osobnym poście skoro jest takie zapytanie :) Pozdrawiam
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
Data dodania: 2013-02-28 21:47:14
o tak zapytanie jest i oczekiwanie z niecierpliwością :)
odpowiedz
Odpowiedź do koralgol2norbiwolow

Kuchnia wersja ostateczna na 100%

Data dodania: 2013-02-20
wyślij wiadomość

Decyzja co do ustawienia podjęta !!!! Teraz tylko wybór materiałów na meble, kolorów, wykonawcy i mozna zakończyć temat mebli kuchennych :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

W międzyczasie ogarnięty temat AGD do kuchni, początek uzbrajania budynku w zródło ciepła czyli akcja kotłownia oraz praktycznie finisz akcji termoizolacji stryszku - na chwilę obecną tam własnie jest najcieplej - jak schodzi się na piętro to namacalnie czuć zimniejsze powietrze :) Tym samym strych bedzie przygotowany na przyjęcie sprzętu odpowiedzialnego za wentylację i odzysk ciepła w budynku - pojawi sie tam za jakiś czas rekuperator - na chwilę obecną trwają konsultację z potencjalnym wykonawcą instalacji wentylacyjnej mechanicznej z rekuperacją aczkolwiek biję się z myslami czy tematu nie ogarnąć indywidualnie i tym samym zaoszczędzić pare tys zł ??? na decyzję mamy jeszcze czas - obecnie po skończeniu strychu przyjdzie czas na 1 warstwę izolacji w pokojach na piętrze .

Na dniach do załatwienia temat drzwi wejsciowych. Dziś zamówione w sklepie w którym robie na razie wszystkie zakupy CO i CWU stelaże WC TECE oraz miski Roca GAP z deską - koszt 1 takiego zestawu to 1300 zł

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Bedą takie same na dole i na górze .

Dziś rówież ekipa z gazowni wykonała cześc przyłacza gazowego - jutro bedzie kończone - tak wiec musimy zakupić skrzynke gazową i zamontować ja tak aby mozna było założyć gazomierz i mozliwym stanie sie zasilenie budynku medium energetycznym :)

 

7Komentarze
zona
Data dodania: 2013-02-21 10:36:10
dom w zielistkach
no to co do kuchni to jesteśmy na tym samym etapie :) rekuperator zapewne Mąż sam będzie robił..tylko najpierw jeszcze inne prace :)
odpowiedz
romka  
Data dodania: 2013-02-21 10:53:33
oj będzie Pan zadowolony, już to widzę! :)
odpowiedz
Data dodania: 2013-02-21 11:17:10
Widze ze podobnie jak ja macie ciagłe dylematy zwiazane z kuchnia.Ja tez już oszalałam z niewiedzy jak ja w koncu rozplanowac.Dodam ze pierwszy projekt była taki jak wasz ostateczny :)
odpowiedz
leonard  
Data dodania: 2013-02-21 13:24:45
fajna miska
też mi się bardzo podobała taka ale życie (czytaj małżonka) wymusza kompromisy. I ładny przycisk spustowy. Co do kuchni, to osobiście nie lubię współczesnej zabudowy piekarników w wysokich słupkach i u siebie zastosowałem klasyczne rozwiązanie piekarnika pod płytą. Nie podoba mi się eksponowanie blachy zamiast fajnych frontów. Ale zdaję sobie sprawę, że chcąc dogonić współczesną wizję kuchni trzeba czasem ulegać stylistom. Poza tym bardzo sympatyczny aranż. Ciekaw jestem w jakiej kolorystyce się to w końcu zmaterializuje. Będę zaglądał.
odpowiedz
bellino  
Data dodania: 2013-02-22 08:52:23
super, że kuchnia wybrana - teraz tylko wykonawca :) kolory pójdzie łatwiej niż myślisz :) jak zobaczysz wzorniki to coś się wybierze :) fajnie, że macie już stelaże - to pierwszy krok do łazienki :)
odpowiedz
luki-kk
Data dodania: 2013-02-23 20:36:42
Delikatnie mówiąc 1300zł to sporo. Kupowałem ostanio 2 te same stelaże Tece i płaciłem 375zł/szt + przycisk tece Loop chrom błysk 150zł/szt. Co daje 1050 zł. Taką miske kompletną z deską i matą, już z wysyłką można mieć za 400zł. W sumie 1900zł za 2 takie same komplety:) Jak by nie było prawie 2 stelaże gratis. Czasem nie warto mieć sentymentu do jednego dostawcy...
odpowiedz
Data dodania: 2013-02-24 10:10:54
roca gap
Hejka Jak możesz podać namiary na zakupy w tej cenie - zwłaszcza na miskę Roca Gap - na Allegro wszystkie są ponad 600 zł z deską. Stelaże też znalazłem w tej cenie - po około 380 zł na allegro a w hurtowni z której biorę materiały na CO i CWU po 470 zł ale uznałem że te 200 zł przeboleję z zamian za szybki dostęp do towaru i w razie jakichkolwiek reklamacji bedę miał wszystko na miejscu. Napewno po realizacji tematu kotłowni i łazienek wystawię hurtowni pozytywną lub negatywną ocenę na blogu :)
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty

Na 99% wersja kuchni ostateczna :)

Data dodania: 2013-02-09
wyślij wiadomość

Moje wizualizacje :

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

I wizualizacje producenta mebli:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Kolory oczywiście innne - biały połysk i jasny machoń , śliwa i blaty jasne coś jak wanilia itp.

 

5Komentarze
Data dodania: 2013-02-09 11:50:30
To dobrze że już wiesz co jest dla was najlepsze ;), u nas na pewno będzie odwrotnie ustawiona płyta grzewcza,tzn. po przeciwnej stronie,żeby nie zagracać widoku z salonu jakimiś garnkami :))) No to zamawiaj tą kuchnię i montuj czekamy na relację oryginału :)
odpowiedz
Data dodania: 2013-02-09 12:28:33
Witam, a jak planujesz odprowadzić powietrze z okapu do komina?? Kanał pod sufitem w zabudowie gipsowej?
odpowiedz
Data dodania: 2013-02-13 23:47:19
2 opcje
Okap dobrze wyprowadzić na zewnątrz aby zaoszczędzić na filtrach - w opcji pracy jako pochłaniacz bez odprowadzenia na zewnątrz nasz okap musi mieć wkłady wymieniane co około 3 m-ce a wkład to koszt około 60-70 zł. Zakładam że zabuduję go regipsem lub pozostawię jako pochłaniacz z uwagi na wentylację mechaniczną z rekuperacją . Zaczyna się etap mocno decyzyjny :)
odpowiedz
Odpowiedź do kamilamichal
bellino  
Data dodania: 2013-02-10 08:59:47
no to super, że wyklarowała Wam się jakaś wersja :) o garnki się nie martw - będzie podwyższenie więc ograniczy to widoki. Prąd się przeniesie na drugą część - trochę pracy, ale nie niewykonalne :)
odpowiedz
zona
Data dodania: 2013-02-15 09:45:00
dom w zielistkach
w mojej kuchni będzie też ściana zabudowana z prawej strony, bardzo martwiło mnie połączenie szafki na samym rogu z blatem od zlewozmywaka...i powiem szczerze że jak patrzę na tą wizualizację to do końca nie jestem przekonana - wygląda tak jakby coś zostało ucięte, może dlatego że kolor jest inny, ale u mnie też ma być inny :(
odpowiedz

3 wersje rozplanowania kuchni - sonda :)

Data dodania: 2013-02-07
wyślij wiadomość

Dla zainteresowanych i chętnych do pomocy pod kątem porady która opcja rozmieszczenia mebli, ciągów technologicznych itp. w kuchni jest najbardziej funkcjonalna, zamieszczam chyba mozliwe jedyne 3 wersje zabudowy kuchni.  

Proszę o porady, rady , sugestie zmian itp.

Opcja nr 1 - nasz własny pierwszy pomysł który jedynie wg nas był z minusami - indukcja widoczna z salonu, opary lecące na salon, brak siły do indukcji z tej strony i wyprowadzenia zasilania pod okap , wąskie przejscie za kominkiem bo bedzie tam skrajnie stała lodówka - tyle że teraz to ta opcja najbardziej jednak do nas przemawia :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

2 opcja - producenta mebli na wymiar

blog budowlany - mojabudowa.pl

3 opcja - z salonu meblowego

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wasze opinie : ?????

17Komentarze
Data dodania: 2013-02-07 12:45:12
a gdybyście w opcji pierwszej zamienili ze sobą meble z lewej strony na te z prawej i na odwrót ?
odpowiedz
Data dodania: 2013-02-07 12:48:10
Jak dla mnie pierwsza wersja jest najlepsza wizualnie. Najważniejsze to tak zaplanować kuchnie, aby była ona funkcjonalna. Ostatnio temat kuchni mam na uwadze i zauważyłam że niektóre indukcje są jednofazowe. Pozdrawiam.
odpowiedz
Data dodania: 2013-02-07 12:48:19
zdecydowanie 3
odpowiedz
Data dodania: 2013-02-07 13:08:05
Jak dla mnie 3 też, na wejściu do kuchni,nie rzuci się od razu kuchenka z garami i przypadkowym bałaganem, z salonu też będzie to lepiej wyglądać :)
odpowiedz
Data dodania: 2013-02-07 13:09:33
Jak dla mnie opcja nr 3. Tam nad płytą możecie zawiewsić okap i jesli chcecie nie musi on byc zabudowany, a te szafki znad płyty, mozna byłoby przenieść na ścianę z oknem. Spróbujcie to zasugerować projektantowi.Niech przynajmniej spróbuje wcielic Wasze propozycje w życie, bo to Wasza kuchnia Nasz pierwszy projekt kuchni był wiele razy modyfikowany przeze mnie, aż w końcu osiagnęłam to co teraz mamy i powiem, że było warto!
odpowiedz
romka  
Data dodania: 2013-02-07 14:13:02
okropne są takie zagwozdki, im się więcej mysli, tym się mniej wie :))) numer dwa jak dla mnie na bank odpada, zupełnie nie przemawiają do mnie te piekarniki, wyglądają gorzej niż gary na kuchence :)) warta zastanowienia jest propozycja nr 1 i 3 ale właśnie tak siedzimy z siotrą we dwie i chyba jednak nr 1 jest najfajniejsza... pewnie dlatego ze podobny układ jest u mnie i jestem z niego mega zadowolona
odpowiedz
aniao
Data dodania: 2013-02-07 16:12:23
.
Wg mnie opcja 1 jest najbardziej klaustrofobiczna i najmniej praktyczna. Płyta 'na środku' oznacza, że jak jedna osoba stoi 'przy garach', druga praktycznie nie ma wolnego blatu, ani tak naprawdę przestrzeni. Czy potrzebujecie tak dużo mebli? Opcja 2 nie podoba mi się wizualnie. Fakt, że słupek ustawiony jest po lewej stronie okna odejmuje symetrii tej ścianie. Najfajniejsza jest opcja 3: dużo blatu, jasno, symetrycznie, z wdziękiem. Ale oczywiście wybór należy do Ciebie :-)
odpowiedz
agakaw
Data dodania: 2013-02-07 16:30:37
Zdecydowanie "3" ŁADNIE I FUNKCJONALNIE!
odpowiedz
oasis
Data dodania: 2013-02-07 16:39:22
Wersja 3 tez fajna , ale mimo wszystko podtrzymuje opinie ,ze Wasz projekt jest idealny.
odpowiedz
tytus  
Data dodania: 2013-02-07 20:25:19
W 2 nie namalowani zlewu:) najbardziej mi się podoba 3 wersja!
odpowiedz
Data dodania: 2013-02-07 23:29:43
Witam, Ponieważ będziemy budować Koralgola, stwierdziliśmy razem z żoną ze trzecia opcja najbardziej się nam podoba. I obstawiamy tę wersję!!! Jest najbardziej ergonomiczna.
odpowiedz
Data dodania: 2013-02-08 10:57:32
DZIĘKI WIELKIE ALL !!!!!!!!!
Chciałem Wszystkim podziękować na komentarze i sugestie - na pewno okazały się pomocne i dające do myślenia :) Aczkolwiek z jednym sie jakoś nie mogę zgodzić że opcja nr 1 jest klaustrofobiczna - wg mnie to właśnie ta opcja jest najbardziej "lekka" z uwagi na wysoką zabudowę schowaną za scianą z kominkiem. 2 osoby przy indukcji raczej nie bedą notorycznie stały - analogicznie byłoby identycznie ciasno przy mikrofalówce i kuchence jak i ekspresie do kawy który bedzie prawdopodobnie w ostatniej szafce w narożniku na blacie ( front unoszony do góry a nie na bok ) Nasz ranking to 1,3,2 :) Bijemy się z myślami między 1 a 3. Póki jeszcze wykonanie nie zlecone to można rozpatrywać wszystkie opcje ( a może jeszcze jakoś inaczej ustawić kuchnie ????? ) Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za komentarze WSZYSTKIM !!!!!!! Norbert
odpowiedz
Data dodania: 2013-02-09 20:13:07
dla mnie 3 wersja naj, super połączenie kolorystyczne. U mnie są takie same tylko na odwrót :-)
odpowiedz
lg1
Data dodania: 2013-02-20 08:49:19
Pilna sprawa, chociarz nie w temacie
Witam, i z góry przepraszam bo mam pytanie nie związane z tematem wpisu, ale sprawa jest dla mnie ważna i pilna. I teraz mam pytanie jak rozwiązałeś montaż wieszaków do profili i układanie drugiej warstwy styro w części mieszkalnej. Tzn. rozumiem, że tam gdzie będą płyty gips-karton odstępy między profilami zrobiłeś 40 cm, czyli musiałeś docinać płyty styro na węższe pasy (jakieś 34 cm) a w profile paski 6 cm? Czy może po montażu rzędu płyt wycinałeś otwory w styro żeby zamontować wieszaki, czy może masz jakiś inny sposób? Sprawa robi się pomału dość pilna, ponieważ muszę już zamawiać styropian i ruszyć z robotą. Byłbym wdzięczny gdybyś zechciał podzielić się swoim doświadczeniem. Pozdrawiam.
odpowiedz
Data dodania: 2013-02-20 09:40:07
odp.
Na chwilę obecną nie robiłem jescze części mieszkalnej tylko strych w celu umieszczenia tam rekuperatora. Co do zabawy ze styro to ja miedzy krokwie 18x8 dawałem 18 cm styro ponieważ u mnie jest membrana wysokoparoprzepuszczalna bez deskowania i papy. 2 warstwę montowałem z 10 cm styro - najpierw montowałem profil pod regips lub w moim przypadku osb 8mm - wycinałem paski styro o szerokości 6 cm i robiłem takie wcinki aby wsunąc ten styro w profil i tak wypełniony profil paskami styro 6x10 cm montowałem do krokwi na ES'y potem miedzy profile na wcisk styropian 10 cm i powstała jednolita płaszczyzna - potem taśma 2 stronna punktowo - folia paroizolacyjna i na to płyta osb 8mm. tak to robiłem na strychu - wyszło tam zatem 28 cm izolacji . W pokojach planuję 18 15 Jeszcze nie zastanawiałem się jak to poprawnie wykonać zwłaszcza że myslę o podwójnym ruszcie z profili aby płyty gk nie pekały jak bedzie pracowała wieżba dachowa .Dodatkowo chciałbym uzyskac przestrzeń miedzy płytą gk a paroizolacją z ekranem alu aby zachodziło zjawisko odbijania ciepła od ekranu - wymagane 1-2 cm przestrzeni - myślałem aby do profili na już gotową paroizolacje zamontować paski xps grubości 2 cm i przez nie do profili przykręcać płyty gk. Twój pomysł z wysunieciem styro też ciekawy !!!! Bedę dziś go analizował na budowie :) Wiem że może za wiele nie pomogłem :) ja obstawiam zabawę z wypełnieniami profila styropianem o zadanej grubości 2 warstwy i potem na wcisk miedzy profile styropian . Jakby co to proszę pisać - postaram się odpowiedzieć i może sam skorzystam z porad i pomysłów innych :) Pozdrawiam Norbert w razie innych pytań można dzwonić 664 702 719
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
lg1
Data dodania: 2013-02-21 15:33:17
Paski z Xps powinny być ok. Ja raczej foli alu nie będę stosować, ze styro grafitowym wsp. U powinien być poniżej 0,12 - jak w projekcie. A folia ta chyba skutecznie ogranicza zasięg sieci komórkowych. Co do pękania płyt to zakładam,że w moim przypadku plusem jest to, że krokwie były suszone w tartaku, a od blisko 1,5 roku są pod dachem, wilgotność ok. 12-13 %. No chyba, że sie mylę i to może nie wystarczyć :) Pozdrawiam, Leszek a i dzięki za szybką odpowiedź.
odpowiedz
Odpowiedź do koralgol2norbiwolow
lg1
Data dodania: 2013-02-21 11:11:08
Podsumowanie
Miałem nadzieję, że uporałeś się już z drugą warstwą, no ale i tak Twoje wpisy są bardzo pomocne przy planowaniu mojego ocieplenia. Szczególnie pomysł z paskami styro w profilach alu o wymiarze 6cm/grubość 2ej warstwy styro. Ja co prawda planowałem wypełnić profile ale paskami 6cm/3cm, a pod profilami miała być ciągła warstwa 10 cm styro. Dla pozostałych forumowiczów - konstrukcja mojego dachu wygląda tak: 1. dachówka, 2. łaty/kontrłaty, 3. papa wierzchniego krycia, 4. plyta MFP 18 mm, 4. krokwie 20/6,5 cm. W projekcie zamiast papy i płyt była folia wysokoparoprzepuszczalna, tak jak u Ciebie, no i wtedy między krokwie 20 cm styro Termo organika Superpoddasze (oj drogo). Dachu nie udało się zrobić w jednym sezonie więc jest papa i dlatego muszę pozostawić szczelinę pomiędzy styro a płytą. Szczelinę utworzą przyklejone na styku krokwi i płyt MFP paski 2cm styro. I teraz do wyboru mam chyba trzy opcje wykonania ocieplenia ze styro: 1. Między krokwie styropian grafitowy 18 cm, pod krokwiami druga warstwa 10 cm i dalej profile alu i pomiędzy profile 3 cm styro i 3 cm w same profile, folia paroszczelna i płyty gips-karton. (Minusy: problematyczny może być etap połączenia montażu wieszaków i 2ej warstwy styro) 2. Między krokwie styropian 10cm, dalej (z przesunięciem) druga warstwa 18 cm, która wystawać będzie 10 cm poniżej krokwi, natomiast odsłonięte pozostaną same krokwie do których wygodnie będę mógł przymocować wieszaki i profile wypełnione styro 6/3cm. Następnie paskami 6,5/10cm wypełnię puste przestrzenie po krokwiami i na to 3cm styro między profile, folia i płyty. (Minusy: a. Mam wątpliwość czy to rozwiązanie będzie równie szczelne jak 1 opcja, b. dwukrotne docinanie płyt między krokwie. Plusy: Wygodny montaż profili) 3. Między krokwie styropian 18 cm, następnie mocuję do krokwi profile alu wypełnione paskami styro 6/10cm. Pomiędzy profile układam drugą warstwę 10 cm styro. Reszta jak wyżej. (Minusy: konieczność docinania płyt wciskanych pomiędzy profilami, no ale bez cięcia w żadnej opcji się nie obędzie) I teraz, która opcja byłaby najrozsądniejsza? Gdyby profile można było mocować w odstępie 56 cm to opcja 3 byłaby idealna, ale płyta gips-karton ma 125 cm i wymagany rozstaw to 40 cm. Jedynie płyty Fermacella gipsowo-włóknowe rozstaw może byc nawet do 600 mm i szerokość płyt na wymiar, ale cena dużo wyższa. Czekam na wszelkie sugestie.
odpowiedz
koralgol2norbiwolow
ranga - mojabudowa.pl lider
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 1222906
Komentarzy: 1292
Obserwują: 299
On-line: 9
Wpisów: 278 Galeria zdjęć: 1595
Projekt KORALGOL 2
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Wrocław
ETAP BUDOWY - VI - Instalacje wewnętrzne
ARCHIWUM WPISÓW
2015 grudzień
2015 styczeń
2014 październik
2014 sierpień
2014 czerwiec
2014 kwiecień
2014 marzec
2014 luty
2014 styczeń
2013 grudzień
2013 listopad
2013 październik
2013 sierpień
2013 lipiec
2013 czerwiec
2013 maj
2013 kwiecień
2013 marzec
2013 luty
2013 styczeń
2012 grudzień
2012 listopad
2012 październik
2012 wrzesień
2012 sierpień
2012 lipiec
2012 maj
2012 kwiecień
2012 marzec
2012 styczeń
2011 grudzień
2011 listopad
2011 sierpień
2011 lipiec
2011 czerwiec
2011 maj
2011 kwiecień
2011 marzec
2011 luty
2011 styczeń
2010 grudzień
2010 listopad
2010 październik
2010 wrzesień
2010 sierpień
2010 lipiec
2010 czerwiec
2010 maj
2010 kwiecień
2010 marzec
2010 luty
2010 styczeń
2009 grudzień
2009 listopad
2009 październik
2009 wrzesień
2009 sierpień
2009 lipiec
2009 czerwiec
2009 maj
2009 kwiecień
2009 marzec

OBECNIE NA BLOGU
4 niezalogowanych użytkowników