Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Co ja robiłem na budowie o 22:30 - ???? .... look:

Data dodania: 2010-04-30
wyślij wiadomość

No co robiłem ??? A no kończyłem wyrabiać klej z wiaderka stawiając ścianę :) W świetle halogenów - jeszcze troszkę , jeszcze jeden bloczek - zawsze to już kawałek do przodu - faktycznie każda cegła postawiona cieszy inwestora :) No i zanim posprzątałem umyłem narzędzia i pochowałem - patrzę na telefon a tu 22:30 !!!! Tylko czekać jak ktos zadzwoni na policje że zakłócam ciszę nocną :) Dobrze że mam spoko sąsiadów - chyba toleruja moje dziwactwo budowlane wieczorowa porą :)

Do wczoraj zrobione praktycznie 5 warstw - w 6 beda juz widoczne otwory okienne :) W dalszym ciągu nie jestem pewien lokalizacji jednego okna :( i nie wiem gdzie je umieścić na ścianie kuchni i jadalni .  

Obecnie pewnie tato stawia ściany garażu - bo ma na drugą zmiane do pracy a ja z kolei po powrocie z pracy zastąpię jego miejsce :) 

Fotki z wczoraj :

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

A i najważniejsza kwestia dnia dzisiejszego :

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA MOJEJ  KOCHANEJ ŻONECZKI Z OKAZJI URODZIN !!!!!!

 ( nie napiszę których bo tortu nie dostanę :) 

mojabudowa.pl - blog budowlany

6Komentarze
Data dodania: 2010-04-30 12:53:42
okno w kuchni
Aleś zawzięty ;) nawet pół wiaderka zaprawy nie odpuścisz? ...dobrze dobrze tak trzymaj :) A co do okna to zajrzyj na blog "cienki", my też będziemy mieli podobnie jak u niego.
odpowiedz
cienki  
Data dodania: 2010-04-30 13:17:13
Żoneczka
A dasz wiarę, że moja szanowna też ma dzisiaj urodziny :-) Pozdro i dla Żonki też :-)
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-30 13:33:21
W takim razie Wszystkiego Naj... dla Twojej lepszej Połowy :) co do okien to u mnie na ścianie bocznej planuje jedno na wysokości jadalni ( aneksu jadalnego ) - tylko zastanawiam się ile je wysująć w stronę salonu od rogu kuchni aby nie kombinowac potem z ustawieniem mebli - w sumie to chyba bedzie na wprost kominka to okno - u mnie okna beda 150x150 w jednej tafli - zarówno na dole jak i na górze Cienki jakbyś mógł mi napisać w jakiej odległości na górze w pokoju nad kuchnią od ściany narożnej zaczyna sie okno - chciałbym zlicować pionowo dolne okno jadalni i górne pokoju - w projekcie nie moge tego doszukać :(
odpowiedz
cienki  
Data dodania: 2010-04-30 13:47:39
Wymiar
237,50 cm, ale to wymiar z projektu - masz go z lewej strony 277,50 cm - 40 cm grubość muru. Pozdro
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-30 13:58:55
dzięki Cienki !!!!
Tak właśnie coś doczytywałem ale pewności nie miałem :) W takim razie lecę 4 bloczki ytong po 60 cm i tu rozpoczynam otwór okienny :) Tak aby najmniej cięcia było :)
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-30 23:31:55
tytan pracy:) widać, że budujesz dom dla siebie:) zazdroszczę zacięcia, umiejętności, siły i chęci:) sto lat dla Żony!
odpowiedz

Zbrojenie pod otwory okienne - czy macie ???

Data dodania: 2010-04-28
wyślij wiadomość

Wczoraj na budowie wykonałem zbrojenia pod otwory okienne.

Info z neta :

W strefach podokiennych należy umieszczać zbrojenie poziome układane w najwyższej spoinie. W tym celu można stosować firmowe zbrojenie do spoin wspornych lub dwa pręty ze stali żebrowanej o średnicy 8 mm. Takowe też posiadałem wieć użyłem 2 prętów do zazbrojenia ściany.

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

W pierwszej kolejności zaznaczamy na powierzchni bloczków planowaną długość otworów okiennych. Następnie przycinamy zbrojenie do odpowiedniej długości. Należy pamiętać, aby zbrojenie przedłużyć co najmniej 0,5 m poza krawędź otworów.

W przypadku stosowania prętów ze stali żebrowanej, w warstwie bloczków należy wykonać rylcem bruzdy, odpowiadające długości pręta.

Starannie usuwamy pył powstały na skutek bruzdowania. Dzięki temu zaprawa będzie miała lepszą przyczepność do bloczków.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Wybruzdowałem bruzdownicą rowek na zatopienie pręta fi 8mm - dodatkowo jednym prętem zazbroiłem cała ścianę łącznie z naroznikami - nie zaszkodzi a może pomoże :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

An tak wygląda już gotowe zatopione zbrojenie :

mojabudowa.pl - blog budowlany

Pamiętajcie o tym bo budowlańcy najczęściej o tym zapominaja lub nie chce pamietać - a są i tacy co pierwszy raz o tym słyszeli odemnie :) Koszt znikomy a radość z braku jakichkolwiek pekniec na ścianie pod oknem - bezcenny :)

 

Pozdrawiam

 

3Komentarze
Data dodania: 2010-04-28 10:06:07
my nie mamy ale nie uważam, że to wina murarzy. Takie informacje powinny być zawarte w projekcie lub przekazane przez kierownika budowy.Fajnie jak niektórzy podpowiedzą pewne rozwiązania ale to nie jest ich rola.
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-28 12:37:03
murarze
Ja myślę że troche to jednak wina murarzy - powinni sie kształcic w swojej pracy i iść z postępem technologicznym a nie stawiac domków jak 40 lat temu - było by im pewnie łatwiej a i inwestor byłby bardziej zadowolony - w necie jest naprawde sporo interesujących i przydatnych informacji - które warto poznać i stosowac w swojej pracy - Mój kierownik budowy mi o tym nie przypominał ale zapytany przezemnie o powyższe przytaknął że jak najbardziej warto to zastosować :) Dlatego tez polecam aby jak jest jeszcze możliwość - przypomnieć o tym swoim murarzom
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-28 15:32:10
u nas to i tak już pozamiatane. Fajnie jak murarz wie i z tym się zgadzam ale nie do niego należy wprowadzanie zmian w projekcie. Za to ma płacone kierownik budowy i projektant. Pozdrawiam
odpowiedz

Jakaś praktyka z ytongiem juz jest :)

Data dodania: 2010-04-26
wyślij wiadomość

Łącznie z sobotnim dniem na budowie mam juz postawione prawie 4 warstwy bloczków betonu komórkowego na cześci mieszkalnej - dziś w tej chwili tato pewnie muruje ( klei ) ścianki garażu ( ja siedzę w pracy a po południu dołącze do niego :) ) W sobotę też przy pomocy taty i brata podgoniliśmy ze ścianami.

Nie jest to wielka filozofia murować - trzeba jedynie mieć cały czas pod ręka poziomicę i z niej korzystać - dobrze postawić narożniki - rozciągnać sznurek i praktycznie ustawiać bloczki jeden za drugim - jak idealnie wypoziomowana warstwa wcześniejsza to praktycznie mie trzeba nić korygować młotkiem :) Tylko ładnie do sznurka stawiać . Kielnię systemowa do kleju mam juz opanowaną - konsystencje kleju też - nie może być za gęsty bo szybko wiąże , za płynny bo sie rozpływa :) I tu w kwesti produktów ( klei ) wziąłem dwa worki - jeden oryginalny xelli do ytonga i silki ( biały o konsystencji gipsu - dobra plastyczność - cena około 20 zł za worek ) oraz klej do betonu komórkowego chyba baumit ( szary, przypominający klej do płytek - bardziej ziarnisty i wg mnie o gorszej plastyczności - cena 15 zł za worek ) . Po porównaniu tych produktów uznałem że lepiej mi sie stawia na oryginalnym kleju xella - a róznica 5 zł to dla całego domku może z 200 zł - może przepłacam te 200 zł w marketing i ładna biała ścianę ?????? - może ktoś coś  doradzi ?????

Do tej pory najwiecej zabawy jest z docinaniem bloczków przy narożnikach i uskokach - i tu kolejna moja rada z praktyki - ukośnica zakupiona - leży nie używana - szybciej tnę jak miara natnę 4 narozniki i oblecę obwód piłą widiową ( polecam ta z grotem widowym na każdym zębie - ta z zębem tnącym co drugi jest może tańsza o 30 zł ale jest zdecydowanie gorsza i ludzie kupuja tą z pełnym "zgryzem" - info od kolegi ze sklepu )

Kolejna rada - po wymurowaniu jednej warstwy bierzemy strug do betonu komórkowego i szlifujemy cała powierzchnię warstwy - zwłasza na połaczeniu bloczków - potem ja poprawiam ewentualne niedoskonałości "tarka do styropianu" - super się nadaje do betonu komórkowego tyle że szybko sie kończy . Koszt około 14 zł za tarke do zaakceptowania :) pewnie styropian jeszcze oskrobie ale robi się bardziej delikatna. Potem zmiatamy szlifowana powierzchnię o zaciągamy klej na około 2 bloczki . Strug do betonu tez się sciera - ale ja szlifierką naciąłem głębiej rowki w strugu i bedzie praktycznie służył do końca grubości metalu.

Plan na dziś - przezbrojenie 4 warstwy 2 prętami fi 8 w miejscach gdzie znajdą się otwory okienne ( aby sciany nie pękały pod oknami - większe naprężenia w strefie przyokiennej ) . Strug zakupiony ( 17 zł ) - zostanie przebruzdować , włożyć po pręcie do bruzdy i zalać zaprawą cementową.

O oto fotki z soboty :

Widok z gabinetu w stronę wejścia ( na chudziaku dysperbitem namalowane działówki dla poglądu rozmiarów pomieszczen ) na wprost wnęka na kabine sauny z odpływem , za nia wc i graderoba z przejściem do garażu , auto juz na podjeżdzie do garażu :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Klatka schodowa - wyprowadzone zbrojenie pod schody - pod schodami niżej wnęka na pralke , wyżej wnęka kabiny prysznicowej , w tle ścianka pod kominek i kuchnia

mojabudowa.pl - blog budowlany

Stoję w kuchni i patrze na salon :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Stoję w garderobie i patrzę na schody i domowe minispa :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Sorry za jakość zdjęć - robione telefonem :)

2Komentarze
romka  
Data dodania: 2010-04-27 13:41:00
ale super :) świetnie Ci to idzie!!! podziwiam, że te wszytskie techniczne sprawy ogarniasz swoim umysłem :)) no brak słów poprostu!!!
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-28 08:03:51
senkju romka :)
Wiele info jest w necie :) A praca jak każda inna - jak robi się starannie i dokładnie to wszystko jest OK !!! Pozdro
odpowiedz

Pare zaległych fotek :) kanaliza, chudziak, parter

Data dodania: 2010-04-18
wyślij wiadomość

Nie bedę się zbytnio rozpisywał - foto mówi wszystko :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Zabawa rurkami i Ludwikiem :) Kto smaruje ten jedzie :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Odpływ w oddali od pralki i od wneki natryskowej pod schodami, bliżej odpływ z kabiny sauny :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Przejście do kuchni - na lewo odpływ z komina ( skropliny) lub coś inego :) pomarańczowa 200 to powietre do kominka, na wprost taka zapasowa kratka ( nie wiem jak kuchnię rozplanuję ) a na prawo ta właściwa wg projektu .

mojabudowa.pl - blog budowlany

Przygotowania do zalewania chudziaka

mojabudowa.pl - blog budowlany

Folia budowlana plus repery na 10 cm chudziaka

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Poleci czy nie poleci ??????? No to lejemy Panie majster.

mojabudowa.pl - blog budowlany

No i zalaliśmy :) Teraz głaskamy mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

No i wyschło już - deszcze polewały jak na zamówienie :)mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Nasze wejście do domku - brak jedynie wycieraczki z napisem witamy :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Nasz własny SkyTower :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Wczorajsza zabawa z ytongiem - podobno najgorsza pierwsza warstwa - potem bedzie już tylko lepiej  - licząc 2 warstwy po całości na dzień to w pół miesiąca dojde do stropu ( jak bede robił sam ) jak pojawią się pomocnicy to .... strach pomyśleć :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Dla Dziadka [i]

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

4Komentarze
romka  
Data dodania: 2010-04-19 22:25:04
chcesz powiedzieć ze te rurki tam i ten ludwik to Ty sam???? i że jeszcze tym młoteczkiem na kolanach ten piasek stukałeś na równo a potem tak go rozprułeś????
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-20 09:34:30
:)
Dokładnie - wszystko co widoczne na foto wykonane samemu z pomoca brata i taty :) Zaden z nas nie jest w wykształcenia budowlańcem ale zacięcie do pracy mamy, głowę na karku, z pomoca internetu ( informacje, poradniki budowlane, fora internetowe ) damy radę :) Satysfakcja z zabawy rurkami i Ludwikiem - bezcenna :)
odpowiedz
romka  
Data dodania: 2010-04-23 08:46:41
halo halo
a co tam nasz Norbercik porabia, rośnie tam coś czy nie ???
odpowiedz
Data dodania: 2010-06-28 07:09:24
Cena
Witam, a ja mam pytanie co do ceny ytonga? gdzie i za ile ? :)
odpowiedz

Dostawa nadproży z Niemiec - Xella

Data dodania: 2010-04-16
wyślij wiadomość

Wczoraj dojechały zamówione nadproża prefabrykowane z ytonga - u nas w kraju fabryki nie robią tego elementu konstrukcyjnego - trzeba importować od sąsiadów - tak wiec zagościły wczoraj na działce piekne białe beleczki :) Nastawiam się na maksymalna eliminację ewentualnych mostków termicznych a jak wiadomo nadproża są często tym elementem gdzie mamy gorsze parametry ściany - betonowe "L"-ki mają zdecydowanie gorszą izolacyjność od betonu komórkowego. Odpada też zabawa w szalowanie , stemplowanie itp. - zaciągam klejem i z pomocą drugiej osoby układam beleczkę - ot cała filozofia :) nadproże gotowe . W przypadku bramy garażowej i okna tarasowego ( 2,5m szerokości ) stosuję 2 belki układane obok siebie i nadmurowywuje jedną warstwą bloczków - o kolejne nadproże gotowe :)

FOTKI Z WCZORAJ :

mojabudowa.pl - blog budowlany

to własnie nadproża garażowe i tarasowe - max otwór do przykrycia to 2.5 metra.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Tutaj nadproża nad okna i drzwi z gabinetu o szerokości 150  ( 200cm nadproże ), nad okienka 90 (130cm nadproże)  i nad drzwi wejściowe nadproże 150 cm :

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Wczoraj wyprowadziłem ( w pojedynke niestety ) 3 narożniki w garażu - dziś pozostało mi osadzić jeden skrajny narożnik  a jutro w planie mam wyprowadzić cała pierwszą warstwę bloczków :) Ciekawe czy uda się zrealizować zakładany plan ???? Znów niestety w pojedynke bo pomocnicy rozjechali mi się na weekend :(

 

2Komentarze
romka  
Data dodania: 2010-04-17 11:23:18
nie dość że pracuś to jeszcze budowlany geniusz! słowa uznania ! no i powodzenia
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-18 12:48:31
pomocnicy
szkoda,ze tak daleko Wasza budowa,bo bym przyszła pomóc ;-))) A tak prawdę mówiąc nigdy nie zastanawiałam się nad sensem cytatów czy przysłowiów.Ale od chwili budowy jedno przysłowie nabiera ogromnej warości a mianowicie "umiesz liczyć,licz na siebie"-niestety.Powodzenia i głowa do góry
odpowiedz
koralgol2norbiwolow
ranga - mojabudowa.pl lider
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 1215806
Komentarzy: 1292
Obserwują: 299
On-line: 9
Wpisów: 278 Galeria zdjęć: 1595
Projekt KORALGOL 2
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Wrocław
ETAP BUDOWY - VI - Instalacje wewnętrzne
ARCHIWUM WPISÓW
2015 grudzień
2015 styczeń
2014 październik
2014 sierpień
2014 czerwiec
2014 kwiecień
2014 marzec
2014 luty
2014 styczeń
2013 grudzień
2013 listopad
2013 październik
2013 sierpień
2013 lipiec
2013 czerwiec
2013 maj
2013 kwiecień
2013 marzec
2013 luty
2013 styczeń
2012 grudzień
2012 listopad
2012 październik
2012 wrzesień
2012 sierpień
2012 lipiec
2012 maj
2012 kwiecień
2012 marzec
2012 styczeń
2011 grudzień
2011 listopad
2011 sierpień
2011 lipiec
2011 czerwiec
2011 maj
2011 kwiecień
2011 marzec
2011 luty
2011 styczeń
2010 grudzień
2010 listopad
2010 październik
2010 wrzesień
2010 sierpień
2010 lipiec
2010 czerwiec
2010 maj
2010 kwiecień
2010 marzec
2010 luty
2010 styczeń
2009 grudzień
2009 listopad
2009 październik
2009 wrzesień
2009 sierpień
2009 lipiec
2009 czerwiec
2009 maj
2009 kwiecień
2009 marzec

OBECNIE NA BLOGU
3 niezalogowanych użytkowników