Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Do szopy hej pasterze .... DIY z córką :)

Data dodania: 2013-12-27
wyślij wiadomość

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia kilka dni wcześniej szukaliśmy z Olą w sklepach szopki aby ustawić ją w okolicy choinki. Niestety nic fajnego nie wpadło nam w oko i wtedy pojawił się pomysł aby zrobić szopkę samemu :)

Dom wybudowałem to i z szopką sobie poradzę przy pomocy córci :) No i się zaczęło wieczorami budowanie szopki. Materiały budowlane: skrzyneczka po mandarynkach, dużo zapałek, super glue, wykałaczki do szaszłyków, stara słomiana mata na drzwi, 3 paczki zmywaków do naczyń ( odrywana była ta szorstka zielona strona i stanowiła trawę wokoło szopki ) dużo kleju uniwersalnego, jakaś stara kasza :) , snieg w sprayu, aniołki, styropianowe choinki 2 sztuki ,  figurki i ledowy anioł ze sklepu wszystko za 5 złotych :)

I tym sposobem powstała nasza pierwsza szopka !!!!!! Miejmy nadzieje że podtrzymamy zapoczątkowaną tradycję i co roku bedziemy budować nową szopkę :)

A oto nasze wspólne dzieło :

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Moje dwa Aniołki :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Grudniowy spacer :)

cdn...

4Komentarze
romka  
Data dodania: 2013-12-29 19:43:39
człowieku?! czy Ty musisz być aż taki zdolny??? szopka rewelacyjna!!! Aniołki przy choince też! :)
odpowiedz
Data dodania: 2013-12-29 22:56:55
pięknie... :)
odpowiedz
adam-jot
Data dodania: 2013-12-30 23:05:16
:)
Świetna szopka! Może dacie jakiś poradnik ja ją zrobić? przyda się w przyszłym roku!
odpowiedz
Data dodania: 2014-01-12 16:17:32
W przyszłym roku będzie nowa szopka i wtedy zrobimy know how :)
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty

Centralne ogrzewanie odpalone - Ferroli BlueHelix

Data dodania: 2013-12-19
wyślij wiadomość

W dniu 17.12.2013 nastąpiło długo oczekiwane pojawienie się serwisanta i odpalenie naszego kociołka . Dla przypomnienia nasz domek wygrzewać bedzie ( miejmy nadzieję z miłym zaskoczeniem dla portfela ) kocioł kondensacyjny marki Ferroli.

BlueHelix TECH A - kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny o mocy 25 kW

- pełna modulacja mocy palnika

- sferyczny palnik ze stali nierdzewnej z wstępnym mieszaniem

- maksymalna długość koncentrycznego systemu kominowego 28 m

- modulowany wentylator

- jonizacyjna kontrola płomienia

- wysoka sprawność do 108,8%

- automatyka pogodowa wbudowana w kocioł

- pełna autodiagnostyka

- ochrona przeciwzamarzaniowa

- system zapobiegający blokowaniu się pompy

- zabezpieczenie przed brakiem wody w instalacji

- wymiennik kotła ze stali nierdzewnej

- by-pass

- możliwość zasilania gazem ziemnym lub LPG1

- wyświetlacz ciekłokrystaliczny

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Do tego w zestawie zakupiony został zestaw hydrauliczny DADO ZONE

DADO ZONE jest zestawem hydraulicznym do zasilania (w zależności od konfiguracji) bezpośrednich lub niskotemperaturowych obiegów grzewczych lub ewentualnie 1 obiegu ciepłej wody użytkowej. Zestaw ten może być wyposażony w automatykę sterującą wszystkimi niezbędnymi podzespołami. Automatyka sterująca DADO ZONE może komunikować się z kotłami FERROLI tzw. protokołem komunikacyjnym OPENTHERM.

 Kompletny zestaw hydrauliczny wyposażony w:

- sprzęgło hydrauliczne z automatycznym odpowietrznikiem

- akcesoria dla 1 obiegu bezpośredniego (grzejnikowego)

- akcesoria dla 1 obiegu niskotemperaturowego (np. ogrzewania podłogowego)

- okablowaną automatykę pogodową dla każdego obiegu

blog budowlany - mojabudowa.pl

Dodatkowo całym tym systemem na parterze steruje ROMEO :)

ROMEO W RF - zdalny bezprzewodowy sterownik adaptacyjny kotła z funkcją regulacji temperatury wewnętrznej w pomieszczeniu.

Tygodniowy programator czasowy centralnego ogrzewania o następujących charakterystykach:
· Sześć poziomów dziennej temperatury otoczenia dla każdego dnia tygodnia
· Minimalny przedział czasowy programowania wynoszący 30 minut
· Pięć wstępnie określonych programów
· Możliwość działania w trybie ręcznym
- Funkcja wakacyjna daje możliwość zaoszczędzenia zaoszczędzenia energii podczas nieobecności w dom. Możliwość nastawy od 1 godziny do 45 dni
· Zawsze aktywne zabezpieczenie przed zamarzaniem

Tygodniowy programator czasowy c.w.u. o następujących charakterystykach:
· Dwa tryby pracy: ECO/COMFORT
· Minimalny przedział czasowy programowania wynoszący 30 minut
· Dwa wstępnie określone programy

blog budowlany - mojabudowa.pl

Taki oto zestaw zadomowił się w naszym Koralgolu i mamy nadzieję że bezproblemowo nam posłuży przez długi czas. Niestety pierwsze odpalenie nie obeszło się bez komplikacji i pewnego poczucia niesmaku podczas rozliczenia.

Ale po kolei :

W dniu 17.12.2013 około godziny 11:00 pojawił sie autoryzowany ( przeszkolony ) serwisant ( który zajmuje sie jeszcze kotłami firmy Viessmann i De Dietrich )  z uprawnieniami do pierwszego odpalenia kotła w ramach zakupu powyższego zestawu. Nadmienię że pierwsze odpalenie kotła w oparciu o politykę firmy Ferroli jest bezplatne - od instalatora kotła i całej kotłowni uzyskałem informację że płaci sie jedynie za dojazd serwisanta. Z reguły około 50 zł. Resztę kwoty za usługę pokrywa firma na zlecenie której serwisanci dokonują pierwszego odpalenia i im firma płaci za tą usługę. Nadmienie że termin odpalenia był wielokrotnie odkładany - w sumie to nie naciskałem bo nie mamy wielkiej presji aby sie szybko wprowadzić ale takie podejscie nie do końca było ok. 

Tak wiec o 11 pojawił się serwisant i jak zaczał oglądac całą instalację w kotłowni ( piec i dado zone) to uznał że coś tu jest nie tak i to bedzie kosztować :( ????? Stwierdził również, że cały ten zestaw Dado Zone to nadmiar elektroniki i wg niego lepiej byłoby zrobić to wszystko na osobnych częściach ?????!!!!  No i po co kupiłem ten cały DADO ZONE jak mozna taniej , łatwiej i lepiej na osobnych podzespołach wysterować kotłem. Czyżbym uległ reklamie przy zakupie ???? Oczywiście instalator też był obecny przy pierwszym odpaleniu. Problem pojawił się na okablowaniu ( elektronice ) w Dado Zone ( serwisant nie posiadał przy sobie instrukcji do zestawu hydraulicznego ), jak równiez stwierdził że są rozbieżności w 2 broszurach informacyjnych ( 1 w zestawie z piecem a drugiej serwisowej ). W każdym razie po około 2 godzinach podobno udoło sie to wszystko podłączyć ( przełączyć ) ???? I nastapiło pierwsze odpalenie , regulacja pieca itp. Nastepnie problem pojawił sie podczas podłączenia sterownika bezprzewodowego ROMEO. Moduł znajdujący się przy kotle prawdopodobnie został wadliwie podpięty i uległ uszkodzeniu. Tym samym kocioł stracił ( nigdy jeszcze nie zyskał ) możliwośc sterowania bezprzewodowo z salonu panelem ROMEO. Serwisant powiedział żeby sie tym nie martwić , że w kilka dni coś się na to zaradzi. ( z kontekstu wynikło że bedzie jakaś chałupnicza naprawa tego uszkodzenia ) ?????!!!!!!!! Obecnie piec pracuje poprzez jedynie parametr wody powracającej do pieca - ustawony na kotle poziom temperatury 25"C na początek dla podłogówki. Ciekawe jakie bedzie zużycie gazu przy takiej opcji sterowania ???? Nadmienie że cały domek jest w podłogówce ,łacznie z piętrem , garażem i kotłownią , dodatkowo 1 grzejnik w wiatrołapie ( mały ) , 1 drabinka w pralni, 1 drabinka w górnej łazience i drabinka w kotłowni . W cześci mieszkalnej rozstaw podłogówki 10 cm - przez serwisanta skrytykowane że działać to właściwie na takim układzie nie bedzie - że za gęsto ????!!!!

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wg mnie jak geściej to można mniejszą temperaturę zasilania podać a tym samym podnieść efektywność kondensacji w kotle.  Ale może to zły tok rozumowania i potrzebna jest zaawansowana wiedza w tym temacie.

Następnie serwisant w ciągu 5 minut przeszkolił mnie z obsługi pieca ( nie sterownika Romeo bo nie działał :(  ) czyli pokazał gdzie zwiekszyć/zmniejszyć  temperaturę na piecu , tryb letni,  jak wyłaczyć i to wszystko . Na koniec pytam sie ile sie należy - odpowiedź. Dojazd 100 zł , usługa odpalenia pieca 100 zł. Razem 200 zł - na to ja to poprosze rachunek/fakturę bo bedę dla zasady chciał odzyskać wg mnie nienależnie zapłacone 100 zł za usługę - serwisant na to na to 216 zł musi być :) Przystałem na to - zapłaciłem i czekam na rachunek. Co do dojazdu to paliwa pewnie spalił za 50 zł bo znam te trasę i widziałem jakim autem przyjechał ale amortyzacja auta też być musi :) Tym samym mam niby odpalony i działający piec ale bez sterownika , zapłacone dodatkowe 100 zł i lekki niesmak :( Sprawę zglosiłem do hurtowni w której nabyłem cały zestaw i zostałem mile zaskoczony postawą firmy  Ferroli, gdzie pracownik tej firmy w dniu dzisiejszym zadzwonił do mnie i obiecał zająć się problemem sterownika Romeo tak aby nie było tam jakiegoś lutowania eletroniki i chałupniczej roboty.  Miejmy nadzieję że tamat centralnego ogrzewania i ciepłej wody zostanie rozwiązany pozytywnie i bedę w pełni zadowolony z wyboru danego zestawu grzewczego.

10Komentarze
madic27  
Data dodania: 2013-12-20 17:55:18
a jaka cena tego pieca???nie pamietam czy już pytałem??pozdrawiam...
odpowiedz
Data dodania: 2014-01-12 16:19:33
piec plus dadozone około 9000 zł
odpowiedz
Odpowiedź do madic27
gregor  
Data dodania: 2013-12-20 20:25:49
Witam .Właśnie odpaliłem podłogówkę i zużycie gazu przy temp. 10st to 15 m3 ,i obniżyłem jeszcze o 2 st , jutro zobacze jak będzie .Mój kocioł to viessman vitodens 200w .pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2013-12-21 18:50:51
Cześć Norbi, zapraszam do mnie na bloga tam podsumowałem trochę półtoraroczny okres grzania w moim domku, też mam podłogówkę co 10cm ;) I też niestety w łazience zamontowałem drabinkę, jeszcze o tym nie pisałem na blogu ale w naszym przypadku to się nie sprawdzi- za niska temperatura zasilania, no chyba że robiłeś dodatkowe obiegi hydrauliczne? Ja zamontowałem w nim dodatkowo grzałkę elektryczną i jest gitara (Jak włącza się grzałka na godzinkę to wyłącza się reku, więc jak kąpiemy Bąbla to ma gorąco :)). Co do serwisantów/automatyków, u mnie wszystko co ustawił wywróciłem do góry nogami - każdy dom jest inny i ma inne potrzeby ;) U mnie zużycie przy mrozach 0/-5 to to średnio jakieś ~6.5m3 na dobę w tym c.w.u i gotowanie.
odpowiedz
Data dodania: 2014-01-05 02:04:11
Daj znać jakie zużycie gazu przy jakiej temperaturze w środku :)
odpowiedz
Data dodania: 2014-01-12 16:21:26
Zużycia nie sprawdzałem ale temperatura wody na piecu ustawiona na 25'C a w budynku temperatura 18-19'C
odpowiedz
Odpowiedź do vonmlody
autko  
Data dodania: 2014-01-17 13:24:24
Cała instalacja wygląda naprawde super, i mam prośbę odnośnie wykonawcy samej podłogówki. Jeżeli mógłbym dostać jakieś namiary i opinie czy jest godny polecenia. Pozdrawiam i życze udanego zakończenia zmagań ze sterownikiem.
odpowiedz
Data dodania: 2014-01-18 21:32:20
odp
Ale wykonawcą podłogówki byłem ja :) Wszystkie pętle zaprojektowane , przeliczone i rozłożone przeze mnie z pomocą brata :) Wykonawca CO jedynie pospinał mi pętle do rozdzielaczy
odpowiedz
Odpowiedź do autko
autko  
Data dodania: 2014-01-21 13:51:39
To tym bardziej gratuluje wykonania. A ile wyniósł sam materiał? Ja właśnie czekam na wycenę kompletnej instalacji wod-kan również w 100% na podłogówce a że powierzchnia po podłodze jest b. podobna to będę miał jakiś konkretny punkt odniesienia. Jeszcze raz gratuluje .
odpowiedz
Odpowiedź do koralgol2norbiwolow
Data dodania: 2017-06-06 21:58:24
Witam! Jesteśmy na etapie wyboru pieca, znajomy instalator poleca nam firmę Ferroli, a nawet ten sam model! :) Jeżeli to możliwe, prosiłbym uprzejmie o Państwa opinie o tym piecu po kilku latach od instalacji. Przede wszystkim, czy jest awaryjny czy bezawaryjny, jakieś naprawy, usterki etc.? Czy piec jest ekonomiczny (pali mało gazu) i cichy/głośny? Z góry b. dziękuję!
odpowiedz

Łazienka prawie cała w płytkach - dzięki Wojtek:)

Data dodania: 2013-12-14
wyślij wiadomość

Na budowie cały czas trwają prace - kuzyn z pracownikiem zajmują się wykończeniem piętra i następnie zajmą się parterem ( o ile fundusze pozwolą :)   )

Ale do rzeczy - łazienka już prawie cała w płytkach - zaszło kilka modyfikacji , kilka innowacji, przeróbki wody, kanalizy i elektryki :) ale coś już widac :) oto fotki:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

CDN...

4Komentarze
Data dodania: 2013-12-15 12:15:08
Mozesz napisac jakie to plytki? Lazienka slicznie wyglada. Pozdrawiam :-)
odpowiedz
Data dodania: 2013-12-15 12:26:28
Piękna łazienka, my też już musimy się za jakimś pomysłem rozglądać,bo narazie to zero w głowie :)
odpowiedz
Data dodania: 2013-12-16 11:26:34
Widziałam te płytki w Castoramie. Są w różnych kolorach. Nazwa to Vivida Struktura + nazwa koloru. Całkiem fajnie się prezentują w Waszej łazience. Pozdrawiam.
odpowiedz
Data dodania: 2014-01-05 02:12:18
Ładnie to wygląda :) i wizualizacja staje się faktem :)
odpowiedz

Balustrada i czarne schody , płytki w łazience itp

Data dodania: 2013-12-09
wyślij wiadomość

Foto relacja z budowy :

blog budowlany - mojabudowa.pl

Barierka na balkonie już zamontowana

blog budowlany - mojabudowa.pl

Zostanie zaizolować balkon i wylać posadzkę pod płytki

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wyszła całkiem całkiem - balkon zyskał na wielkości

blog budowlany - mojabudowa.pl

Gładzie się kładą - pokój Emilki prawie skończony :) Tak więc i Emilka się cieszy :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

6-sty tydzień :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wszystkie pokoje na piętrze już w gładzi - do zatarcia

blog budowlany - mojabudowa.pl

pierwsze płytki na gotowo

blog budowlany - mojabudowa.pl

odpływ liniowy

blog budowlany - mojabudowa.pl

kabina bedzie 90x110 cm

blog budowlany - mojabudowa.pl

na wiekszości izolacja z folii w płynie Mapei

blog budowlany - mojabudowa.pl

Na piętrze 17'C :) winowajca :) a obok płyta granitowa indian black na półpiętro

blog budowlany - mojabudowa.pl

stopnie

blog budowlany - mojabudowa.pl

podstopnie

blog budowlany - mojabudowa.pl

kolejna wyszukana promoca cenowa w Castoramie - markiza z półkasetą 3x4 m - cena normalna 899 zł - zakupiona za 300 zł :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

kolor beżowy - wymiar idealny na taras przy salonie

blog budowlany - mojabudowa.pl

dym z komina i balustrada od wejścia

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wieczorny spacer z Olą :)

cdn....

 

 

2Komentarze
zona
Data dodania: 2013-12-09 01:03:39
dom w zielistkach
pięknie jak Ci się śmiga śmigiem?
odpowiedz
kaspian  
Data dodania: 2013-12-13 09:04:58
Witam, wyslalam Panu wiadomosci na priv w sprawie kabiny, w miare mozliwosci prosze o odpowiedz
odpowiedz

Balustrady - sztuk 2 i początki walki z łazienką

Data dodania: 2013-12-01
wyślij wiadomość

Na budowie od kilkunastu dni walczy kuzyn z pracownikiem - od dokończenia izolacji dachowej poprzez stelaże i montaż płyt gk a na gładziach i innych pracach wykończeniowych kończąc tak sobie działają na moich ścianach :) W międzyczasie pojawił sie hydraulik - zamontował 2 zestawy prysznicowe podtynkowe i wymienił grzejnik w wiatrołapie na zwykły ( była drabinka ) . Przyjechały też barierki wykonane ze stali nierdzewnej. Ale po kolei:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Barierka balkonowa

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

w tle ogień w kominku :)     wygrzewamy gładzie :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Balustrada na klatce schodowej od dołu

blog budowlany - mojabudowa.pl

z półpiętra

blog budowlany - mojabudowa.pl

jeszcze miejscami do szlifowania

blog budowlany - mojabudowa.pl

widok z piętra

blog budowlany - mojabudowa.pl

pokój Oli już w płytach - dzięki kominkowi w pokojach na górze dziś sterowniki temperatury wskazywały 17"C

blog budowlany - mojabudowa.pl

zabudowana klatka schodowa

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

łazienka na piętrze - wanna osadzona i podłaczona - bateria zamontowana - testy zaliczone

blog budowlany - mojabudowa.pl

zsyp na bielizne fi 200 - mam nadzieję że bedzie praktyczny i spodnie sie nie zaklinują

blog budowlany - mojabudowa.pl

folia w płynie mapei w kilku warstwach na ścianie - zestaw prysznicowy zamontowany - mozna domalować folią

blog budowlany - mojabudowa.pl

odpływ liniowy zamontowany - wneka zabetonowana - pomalowana folią w płynie - powinno być ok

blog budowlany - mojabudowa.pl

i bateria z bliska :)

to by było na tyle - prace powoli ale posuwają sie do przodu - jedynie szkoda mi że nie moge tych prac w większości samemu wykonywać :( ale po nowym roku myślę że wróce na budowę :) pozdrawiam Wszystkich !!!

 

3Komentarze
m2506  
Data dodania: 2013-12-08 11:42:56
koszt gładzi
Witam, chciałam dopytać o koszt gładzi, samego materiału i czy grubo była kładziona?
odpowiedz
Data dodania: 2013-12-08 14:48:03
gładz
Nie znam jeszcze kosztów :( gładź Smig Megaron - poszło już chyba 15 wiader 20 kg - kładziona na 2 razy ale dość cienko. Jak bedę znał koszty to dam znać :)
odpowiedz
Odpowiedź do m2506
Data dodania: 2014-01-01 21:30:26
kominek
ja mam pytanie odnosnie kominka ,z tego co widze jest to wklad zuzia bez szprosa ? mam pytanie czy otwierając szybe nie wypada drewno z niego ? tez taki zakupilismy i teraz nasunely mi sie takie watpliwosci a lazienka prezentuje sie juz pieknie :)
odpowiedz
koralgol2norbiwolow
ranga - mojabudowa.pl lider
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 1215829
Komentarzy: 1292
Obserwują: 299
On-line: 9
Wpisów: 278 Galeria zdjęć: 1595
Projekt KORALGOL 2
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Wrocław
ETAP BUDOWY - VI - Instalacje wewnętrzne
ARCHIWUM WPISÓW
2015 grudzień
2015 styczeń
2014 październik
2014 sierpień
2014 czerwiec
2014 kwiecień
2014 marzec
2014 luty
2014 styczeń
2013 grudzień
2013 listopad
2013 październik
2013 sierpień
2013 lipiec
2013 czerwiec
2013 maj
2013 kwiecień
2013 marzec
2013 luty
2013 styczeń
2012 grudzień
2012 listopad
2012 październik
2012 wrzesień
2012 sierpień
2012 lipiec
2012 maj
2012 kwiecień
2012 marzec
2012 styczeń
2011 grudzień
2011 listopad
2011 sierpień
2011 lipiec
2011 czerwiec
2011 maj
2011 kwiecień
2011 marzec
2011 luty
2011 styczeń
2010 grudzień
2010 listopad
2010 październik
2010 wrzesień
2010 sierpień
2010 lipiec
2010 czerwiec
2010 maj
2010 kwiecień
2010 marzec
2010 luty
2010 styczeń
2009 grudzień
2009 listopad
2009 październik
2009 wrzesień
2009 sierpień
2009 lipiec
2009 czerwiec
2009 maj
2009 kwiecień
2009 marzec

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik